fbpx
КОШТ

МЗС додатково роз’яснило умови консульських послуг чоловікам

Міністерство закордонних справ України опублікувало ще одне роз’яснення щодо призупинення консульських послуг для українських чоловіків за кордоном.

В МЗС наголошують, що рішення стосується лише чоловіків призовного віку та означає тимчасове призупинення прийому заяв від цієї категорії громадян для підготовки до роботи в умовах нового законодавства. 

“Чоловіки призовного віку, які уточнили свої дані відповідно до вимог законодавства, матимуть можливість подати заяви на отримання консульських послуг, отримати свій слот в електронній черзі та попасти на прийом до консульства”, – зазначили у роз’ясненні.

Наразі визначається механізм оновлення та перевірки військово-облікових даних для чоловіків призовного віку, які тимчасово перебувають за кордоном. Щойно робота завершиться, дипломатичні установи та МЗС оприлюднять додаткові докладні роз’яснення.

Водночас рішення про призупинення консульських послуг не стосується надання екстреної консульської допомоги громадянам України в разі надзвичайних ситуацій (ДТП, затримання, стихійні лиха тощо) – у таких випадках консульська допомога надаватиметься усім у повному обсязі.

Міністерство також нагадало, що завчасне призупинення прийому заяв на отримання консульських послуг ще до набрання чинності новим законом про мобілізацію є вимушеним, оскільки строк їхнього розгляду може перевищувати термін вступу в дію нового законодавства.

Усі заяви на отримання консульських послуг, подані до 23 квітня 2024 року у закордонних установах, розглядаються та опрацьовуються консульськими установами в повному обсязі. Це ж стосується оформлення закордонних паспортів.

Раніше МЗС пояснювало, що відновить надання консульських послуг чоловікам мобілізаційного віку після оновлення даних в ТЦК. Нове законодавство передбачає оновлення даних в тому числі онлайн через електронний кабінет військовозобов’язаного. Згідно з новим закону про мобілізацію, дані в ТЦК потрібно оновити впродовж двох місяців після набуття законом чинності 18 травня.

Водночас, Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Україна не буде примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону.

Разом з цим, документи чоловікам призовного віку більше не видаватимуть паспорти у філіях ДП “Документи” за кордоном.

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: