fbpx
КОШТ

Кабмін роз’яснив, що не буде примусово повертати чоловіків з-за кордону

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю Deutsche Welle наголосила, що Україна не буде примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону.

Урядовиця запевнила, що надання своїх даних територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки не означає автоматичну мобілізацію на фронт. 

“Україна ухвалила закон про мобілізацію і ми маємо розуміти, у якому обсязі ми можемо заміняти хлопців на фронті. Йдеться про потенціал мобілізації – облік і інформацію. І це першочергова мета нашого рішення”, – заявила віцепрем’єрка.

Водночас Стефанішина повідомила, що у травні Україну відвідає єврокомісарка з питань внутрішніх справ і міграції Ілва Йоганссон для обговорення з українською владою питання подальшого юридичного статусу українців за кордоном, адже чинний механізм тимчасового захисту в ЄС діятиме до березня 2025 року.

Нагадаємо, нове законодавство передбачає оновлення даних в тому числі онлайн через електронний кабінет військовозобов’язаного. Коли напрацюють можливість такого механізму чоловікам відновлять надання консульських послуг, надання яких призупинили через законодавчі зміни і необхідність оновлення даних.

Згідно з новим закону про мобілізацію, дані в ТЦК потрібно оновити впродовж двох місяців після набуття законом чинності 18 травня.

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: