fbpx
КОШТ

Міжнародний Реєстр збитків – інструкція подання заяви

Подати заяву до міжнародного Реєстру збитків для України у Гаазі на відшкодування за пошкоджене та знищене житлове нерухоме майно можна онлайн через “ДІЮ”.

Поки що приймають заяви виключно про пошкоджене та знищене житло: приватний будинок, квартиру, дачний чи садовий будинок або інше житлове приміщення. Згодом заяви зможуть подати інші власники зруйнованого чи пошкодженого майна (в тому числі з тимчасово окупованих територій). Також планується розширення реєстру і можна буде зафіксувати збитки про вимушене переміщення, шкоду життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство. Бізнес зможе подавати скарги в останню чергу.

Подавати заяви можна навіть при отриманні допомоги за програмою єВідновлення. Також суму бажаної компенсації людина вказує самостійно.

Водночас встановленого терміну на розгляд заяв поки немає і триває розробка механізму компенсації.

Як подати заяву про компенсацію збитків в ДІЇ

Для подання заяв до реєстру не потрібно відправляти паперові документи, а лише документи при онлайн поданні заяви. Водночас необхідно мати акт про обстеження від місцевої влади. Файли мають бути у форматах PNG, JPG, HEIC. Розмір файлу не повинен бути більше 5 МБ.

Подати заяву можуть лише власники майна, оскільки сервіс автоматично підтягує зареєстровану за особою нерухомість. Кожен співвласник подає заяву сам за себе і отримувати згоду іншого співвласника при цьому не потрібно.

Поки подати заяву можна через застосунок “ДІЯ” і пізніше це можна буде зробити на сайті сервісу за посиланням. При подання заяви необхідно мати електронний “ДІЯ. Підпис

Для подання заяви потрібно в нижньому меню застосунку обрати “Сервіси” і далі перейти у “Відшкодування збитків”. Далі потрібно обрати об’єкт для фіксації збитків. Опісля окрім вказування базової інформації про житло необхідно також вказати обставини пошкодження, докази пошкоджень та вартості збитків, розмір компенсації.

Що таке Міжнародний реєстр збитків

Це реєстр, який збирає заяви українців та докази про руйнування або пошкодження майна, завдані Російською Федерацією після 24 лютого 2022 року. Міжнародний Реєстр збитків у Гаазі створений Україною, ЄС та ще 42 країнами. Україна разом з партнерами вже займаються розробкою компенсаційного механізму, за яким згодом будуть нараховуватись виплати.

На сайті реєстру вже можна ознайомитися з інформацією про Реєстр збитків, дізнатися про останні новини та події, пов’язані з його роботою. 

Міжнародний Реєстр збитків є першою складовою глобального Компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України у травні 2022 року разом з міжнародними партнерами. Компенсаційний механізм складається з Реєстру збитків, Компенсаційної комісії та Фонду.

Паралельно йдуть перемовини з партнерами щодо відкриття Компенсаційного фонду, наповнення якого планується за рахунок заарештованих активів РФ. 

Водночас вже зараз дотичні до реєстру особи визнають, що процес компенсацій займе роки. Втім, подання заяви сформує чітке розуміння про завдані збитки та необхідні ресурси.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: