fbpx
КОШТ

Виплати ВПО при руйнуванні житла – як отримати допомогу

Щомісячні виплати для ВПО може отримувати в будь-якому регіоні, якщо домівка зруйнована внаслідок російської агресії.

Відповідно до законодавства, допомога призначається внутрішньо переміщеним особам, у яких житлове приміщення знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання) та інформація про яке внесена до Державного реєстру, або щодо якого подано документальне підтвердження органом місцевого самоврядування, а в разі його відсутності – обласною державною/військовою адміністрацією факту пошкодження/знищення житлового приміщення внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Росії.

Для отримання виплат необхідно спочатку внести інформацію про руйнування до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок агресії Росії. Альтернативним документом є документальне підтвердження про знищення житла від органу місцевої влади чи ОВА.

Вже з вищевказаними документами необхідно зареєструватися ВПО і подати документи на отримання допомоги на проживання ВПО. Нині розмір державної допомоги для ВПО становить 2000 гривень на дорослого і 3000 грн для людей з інвалідністю чи дітей.

Право на допомогу на проживання мають також ті особи, які раніше отримували допомогу, але відмовилися від неї у зв’язку з поверненням до покинутого місця проживання, житло яких було зруйновано після такого повернення. Водночас при призначенні допомоги беруться до уваги майнові критерії (наприклад, наявність депозитів, купівля авто тощо).У разі відновлення житла або ж забезпечення житлом для постійного чи тимчасового проживання виплата допомоги припиняється з наступного місяця після отримання документального/офіційного підтвердження цього факту.


Також за темою:

Поділитися новиною: