Іноді навіть кредитна карта може бути такою формально і мати нульовий кредитний ліміт. Що на це впливає і на що звертають увагу банки при визначенні кредитного ліміту – далі в матеріалі.
Кожен банк має власну ризик-систему, від якої належить розмір кредитного ліміту. Сюди входять як базові критерії (кредитна історія), так і додаткові (модель телефону чи навіть основні категорії витрат).
Серед найбільш поширених причин у відмові надати кредитний ліміт є:
- Погана кредитна історія. Кредитна історія – це дані про всі оформлені кредити, їх розмір та дисципліну погашення. Якщо з цим були проблеми – банк може відмовити у наданні ліміту;
- Відсутня кредитна історія. Банк може остерігатись бути першим, хто надасть кредитний ліміт;
- Борги, тобто якщо клієнт має зобов’язання за іншим кредитом;
- Низький кредитний рейтинг. Тобто банк аналізує кредитоспроможність (працевлаштування та заробітну плату);
- Заміна документів. Якщо паспорт було вкрадено, але не повідомлено в поліцію, або якщо нещодавно було оновлено документи, то банк може мати ще старі дані й тому не надавати кредит;
- Помилка у кредитній історії;
- Недовіра банку до наданої інформації.
Водночас можна звернутись до служби підтримки банку й оформити заявку на відновлення кредитного ліміту. Деякі банки (наприклад, Monobank) мають таку опцію у своєму застосунку.
Нагадаємо, законодавство передбачає, що кожен може перевірити свою кредитну історію в бюро раз на рік безкоштовно через українське бюро кредитних історій УБКІ. Онлайн можна отримати як історію безкоштовно раз на рік, так і за гроші частіше – 90 гривень за запит.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: