fbpx
КОШТ

Розблокування міжнародної допомоги має підтримати гривню – очікування НБУ

Позитивні зрушення в питаннях отримання міжнародної фінансової допомоги повинні посприяти збереженню стійкості валютного ринку України. Про це йдеться у підсумках засідання Комітету з монетарної політики Нацбанку.

Як зазначається в повідомленні, наприкінці лютого Рада Європейського Союзу схвалила започаткування інструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 млрд євро на 2024−2027 роки. В його межах уже в березні-квітні Україна має отримати перехідне фінансування обсягом 6 млрд євро. Також досягнуто угоди на рівні персоналу щодо третього перегляду програми з Міжнародним валютним фондом та очікується рішення Ради директорів Фонду у третій декаді березня. 

“Загалом у березні-квітні Україна може отримати більше 10 млрд дол. США. Це дасть змогу наростити обсяг міжнародних резервів до нового рекордного рівня, що посилить спроможність НБУ забезпечувати курсову стійкість та підтримувати помірну інфляцію”

Також на комітеті констатували, що після тимчасового грудневого сплеску чистого попиту на валютному ринку вже в січні – березні тиск на міжнародні резерви суттєво зменшився. Цьому передусім сприяли помірніші бюджетні видатки, а також стрімкіше, ніж очікувалося,  збільшення потужностей морського коридору, що забезпечило розширення експорту.

Нагадаємо, в НБУ неодноразово заявляли, що курс повинен коливатися в обидва боки і задача Нацбанку згладжувати піки цих коливань. Для цього він виходить та продає свої резерви (тоді пропозиція долара на ринку збільшується і курс зменшується) або ж скуповує залишки (тоді попит на долар зростає, стимулюючи підвищення курсу).

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: