fbpx
КОШТ

Долар дорожчатиме попри надходження допомоги від США – прогноз Sense Bank

Через економічну невизначеність та залежність України від західної допомоги гривня поступово дешевшатиме, хоча НБУ і намагатиметься стабілізувати ситуацію на валютному ринку. Водночас, при поточній ситуації на ринку, долар на кінець 2024 року навряд чи перетне позначку в 43 грн/$. Таку думку висловила Тетяна Попович, директорка з ринків капіталу Sense Bank, в коментарі спеціально для Кошту. 

Вона також зазначила, що на курс національної валюти в Україні впливають багато факторів. Крім надходження фінансової підтримки від країн-партнерів, має значення вітчизняний експорт. Згідно з прогнозом Мінагрополітики, врожай зернових і олійних культур може скоротитися на 10% у 2024 році. Відтак при незмінному попиті на долар, надходження валюти в Україну очікують меншим. 

“Враховуючи відновлення економіки, стабільним буде і попит на імпортні продукти. Національний Банк України, у свою чергу, і надалі буде контролювати коливання курсу гривні на міжбанківському валютному ринку, згладжуючи надмірні коливання”, – зауважила Тетяна Попович. 

Нагадаємо, ключові аналітики спрогнозували курс на кінець 2024 року ще кілька місяців назад. Фахівці озвучували прогнози в діапазоні від 39 грн/$ до 44,00 грн/$. Оцінки передбачали в тому числі фінансову допомогу США. За словами директорки з ринків капіталу Sense Bank Тетяни Попович, загальний вектор цього прогнозу залишається актуальним і зараз: “Базовий сценарій реалізувався, хоч і з затримкою від західних партнерів. В умовах глибокої невизначеності та нестабільного надходження західної допомоги, від якої наша країна зараз дуже залежна, прогноз курсу гривні щодо долара залишається негативним”. 

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: