fbpx
КОШТ

Громадський транспорт Штутгарта: де шукати розклад та як придбати квитки

Окрім автобусів, у систему громадського транспорту Штутгарта входить міська залізниця (S-Bahn) та метро (U-Bahn)

Які типи квитків та проїзних діють у Штутгарті, де зручно купити онлайн квитки та відстежувати графік руху транспорту – далі в тексті.

Потяги міської залізниці та метро курсують щодня приблизно з 5:00 до 1:00, з інтервалами 15-30 хвилин. Потяги міської залізниці на деяких популярних маршрутах (наприклад до аеропорту Штутгарта) курсують і вночі, з інтервалом у 30-60 хвилин. За лінком можна переглянути детальну карту мережі міської залізниці та метро Штутгарта.

Автобусні лінії курсують приблизно з 4:30 ранку до 0:30 ночі з інтервалами 10-15 хвилин. У нічний час доби також можна подорожувати нічними автобусами, які курсують після півночі за основними маршрутами. Нічні автобуси мають спеціальну позначку “N” перед номером. Усі нічні автобуси відправляються від зупинки Schlossplatz – центральної площі міста. Інтервал руху нічних автобусів – 30-60 хвилин.

За лінком можна переглянути схему руху нічного транспорту Штутгарта.

Тарифні зони громадського транспорту Штутгарта

Вартість квитка на громадський транспорт залежатиме від його виду та тарифних зон, у яких здійснюватиметься поїздка. Тарифні зони Штутгарта охоплюють не тільки місто Штутгарт, але і сусідні округи. Всього таких тарифних зон 7. Все місто Штутгарт знаходиться у тарифній зоні 1. Аеропорт Штутгарта знаходиться за межами міста, та відноситься до тарифної зони 2.

Детальну карту тарифних зон Штутгарта можна переглянути за лінком. Повний список всіх зупинок Штутгарта з вказівкою їх тарифних зон доступний за посиланням.

Під час купівлі онлайн-квитка через застосунок міського транспорту система автоматично пропонує всі види та ціни можливих квитків для поїздки між потрібними зупинками. 

Квитки, гарячі знижки та поради. Телеграм-канал для подорожуючих
Підписатися

Види квитків у громадському транспорті Штутгарта

У Штутгарті діє кілька систем квитків: одноразові та денні квитки, а також тижневі та місячні абонементи. Зверніть увагу, що разові та денні квитки придбані онлайн дешевші за паперові.

Види одноразових та денних квитків

  • квиток на одну поїздку (EinzelTicket) – дійсний протягом трьох годин для однієї особи на одну поїздку. Пересадки та перерви в дорозі дозволені. Власник квитка також може взяти з собою будь-яку кількість дітей до 6 років. Ціна квитка залежатиме від тарифної зони. Наприклад, для поїздок у межах Штутгарта (зона 1) вартість повного квитка складе 2,90 євро, для дітей віком від 6 до 14 років – 1,40 євро. Для поїздок за межі Штутгарта, наприклад до аеропорту (зона 2) – 3,70 євро, для дітей віком від 6 до 14 років – 1,70 євро.
Громадський транспорт Штутгарта. Таблиця вартості всіх одноразових квитків
Таблиця вартості всіх одноразових квитків
  • квиток на короткі рейси (KurzstreckenTicket) – підходить для пасажирів, яким потрібно проїхати кілька зупинок та має одну ціну для будь-якої зони – 1,70 євро. Квиток не дозволяє пересадки та перерви у дорозі. Для кожного виду транспорту має різні умови:

– у потягах міської залізниці (S-Bahn) – дозволяє проїхати одну зупинку

– у потягах метро (U-Bahn) та денних автобусах – дозволяє проїхати до 3-ї зупинки після посадки

– не діє у нічних автобусах

  • денний квиток (EinzelTagesTicket) – дійсний для однієї особи з моменту активації до 7 ранку наступного дня. Дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок на всіх видах міського транспорту у вибраній зоні. Для поїздок містом Штутгарт достатньо придбати квиток для зони 1. Вартість придбаного онлайн повного витка для зони 1 складе 5,50 євро.
Громадський транспорт Штутгарта. Таблиця вартості всіх денних квитків
Таблиця вартості всіх денних квитків
  • денний груповий квиток (GruppenTagesTicket) – дійсний для групи до 5 осіб або для батьків чи одного з батьків з будь-якою кількістю власних дітей до 17 років включно з моменту активації до 7 ранку наступного дня. Дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок на всіх видах міського транспорту у вибраній зоні. Вартість повного квитка для зони 1 придбаного онлайн складе 11 євро. 
Громадський транспорт Штутгарта. Таблиця вартості всіх денних групових квитків
Таблиця вартості всіх денних групових квитків

Види тижневих та місячних абонементів

  • тижневий абонемент (WochenTicket ) – дійсний для однієї особи протягом семи днів поспіль до 5:00 восьмого дня. Дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок на всіх видах міського транспорту у вибраній зоні. Вартість повного квитка для зони 1 складе 25,90 євро.
Громадський транспорт Штутгарта. Таблиця вартості всіх тижневих квитків
Таблиця вартості всіх тижневих квитків
  • місячний абонемент (MonatsTicket) – дійсний для однієї особи протягом тридцяти днів поспіль до 5:00  наступного дня.  Дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок на всіх видах міського транспорту у вибраній зоні. Вартість повного квитка для поїздок Штутгартом (зона 1) складе 75,70 євро.
Громадський транспорт Штутгарта. Таблиця вартості всіх місячних квитків
Таблиця вартості всіх місячних квитків

Всі види та ціни квитків – за посиланням

Для дітей до 6 років проїзд у будь-якому транспорті Штутгарта і за будь-яким напрямком безкоштовний. 

Також для поїздок всією територією Німеччини можна оформити єдиний проїзний квиток Deutschlandticket. 

Громадський транспорт Штутгарта: квитки та розклад

Квитки можна придбати у квиткових автоматах, встановлених майже біля кожної зупинки, або у точках продажу квитків.

Також квитки можна придбати онлайн через мобільний застосунок VVS Mobil (Android, iOS). Під час вибору маршруту між зупинками, застосунок автоматично згенерує ціну одноразового квитка.

Квитки на громадський транспорт – іменні. Тож, для користування онлайн-квитком у застосунку, необхідно мати з собою паспорт або водійське посвідчення на випадок перевірки.  Онлайн-квиток потрібно пред’являти лише в застосунку, скріншот на телефоні не вважається квитком.

Актуальний розклад та час відправлення автобусів з будь-якої зупинки міста можна переглянути на сайті міського підприємства комунального транспорту Штутгарта та у застосунку VVS Mobil (Android, iOS)

Громадський транспорт Штутгарта. Маршрут подорожей у застосунку VVS Mobile
Маршрут подорожей у застосунку VVS Mobile

Відслідковувати транспорт та прокладати маршрут поїздок можна і у застосунку Google Maps. Застосунок показує всі варіанти подорожі між зупинками, маршрут на карті та час прибуття транспорту до заданої зупинки.

Громадський транспорт Штутгарта. Маршрут подорожей через застосунок Google Maps
Маршрут подорожей через застосунок Google Maps

Як перевозити велосипед у міському транспорті Штутгарта

Велосипеди та електросамокати можна взяти безкоштовно у транспорт Штутгарта у визначений час. Складні велосипеди та електросамокати можна взяти з собою безкоштовно в будь-який час. Умови перевезення велосипедів різняться для кожного виду транспорту:

  • у потягах міської залізниці S-Bahn – з понеділка по п’ятницю до 6 ранку та після 9 ранку, а також у суботу, неділю та святкові дні перевозити велосипед можна  безкоштовно. З понеділка по п’ятницю (крім святкових днів) з 6:00 до 9:00, якщо пасажир бере з собою велосипед, йому необхідно придбати дитячий квиток  на відповідну кількість зон.
  • у потягах метро U-Bahn – з понеділка по п’ятницю (крім державних свят) з 6:00 до 8:30 та з 16:00 до 18:30 перевезення велосипедів заборонено. У інший час доби, а також у суботу, неділю та святкові дні велосипеди можна взяти з собою безкоштовно.
  • в автобусах – як правило, в кожному автобусі можна перевозити до двох велосипедів. Велосипеди перевозяться біля других дверей автобуса. Ці місця призначені в першу чергу для інвалідів-візочників та людей з колясками. Пасажири з колясками та інваліди завжди мають пріоритет перед велосипедистами.

Як доїхати до аеропорту та вокзалів Штутгарта

Аеропорт Штутгарта (зупинка Flughafen/Messe) знаходиться у тарифній зоні 2.

Найзручніший спосіб дістатися до аеропорту – скористатися потягами міської залізниці S-Bahn та метро U-Bahn. До аеропорту Штутгарта курсують потяги міської залізниці S2 та S3 та потяги метро U6. Також до аеропорту можна доїхати нічним автобусом N8. 

Читайте за посиланням детально та покроково як дістатися аеропорту Штутгарта

Головний залізничний вокзал та автовокзал Штутгарта (зупинка Hauptbahnhof) знаходяться у тарифній зоні 1. Доїхати сюди можна потягами міської залізниці S1, S3, S5 та S6; потягами метро U6, U7 та U12; автобусами № 40, 42, 43, 70.


Читайте також:

Поділитися новиною: