fbpx
КОШТ

Громадський транспорт Палермо: де шукати розклад та як придбати квитки

Громадський транспорт Палермо обслуговують автобуси, трамваї та міські електрички. Міським транспортом займається компанія AMAT. Які типи квитків та проїзних діють у Палермо, де зручно купити онлайн квитки та відстежувати графік руху транспорту – далі в тексті.

Міські автобуси Палермо курсують як до районів з основними пам’ятками, так і у віддалені райони міста чи передмістя. Однак, варто зважати, що автобуси часто відхиляються від графіка. Денні автобуси курсують з 5:30 до 23:00, нічні – з 23:00 до 5:30.

У Палермо також є безплатний автобус для туристів – Navetta Centro Storico. Інша його назва – “помаранчевий шатл”. Автобус курсує через основні визначні місця Палермо. Відправляється кожні 15 хвилин від Церкви Святого Духу (Chiesa dello Spirito Santo). Усі зупинки та розклад автобуса доступні за посиланням.

Палермо: безплатний автобус для туристів
Безплатний туристичний автобус у Палермо

Трамвай Палермо складається з 4 ліній, що курсують кожні 5-10 хвилин. Найпопулярніша серед туристів лінія TRAM 1, яка з’єднує головний залізничний вокзал зі стадіоном. Трамвай лінії №1 курсує через основні пам’ятки у центрі міста.

Міськими електричками Палермо займається перевізник Trenitalia. У Палермо діє три лінії міських електричок – А, B і C. 

Основні зупинки міських електричок:

  • Palazzo Reale Orleans – неподалік центральної площі та собору Нормані. 
  • Notarbartolo – неподалік зони міських бутиків
  • Tommaso Natale – неподалік району на узбережжі Середземного моря

Квитки, гарячі знижки та поради. Телеграм-канал для подорожуючих
Підписатися

Види квитків у громадському транспорті Палермо

Для проїзду доступні разові, денні, кількаденні та тижневі квитки.

Найкраще купувати квитки на громадський транспорт Палермо у застосунку AMAT (Android, iOS). Також квитки доступні у квиткових автоматах, які знаходяться біля зупинок громадського транспорту. 

Квитки можна придбати також у газетних та тютюнових кіосках. Ціна онлайн-квитків, придбаних через автомат або у кіоску – однакова.

  • Разовий квиток – діє 90 хвилин з моменту активації в автобусі або трамваї. Пересадки у дорозі дозволені. Вартість разового квитка – 1,4 євро.
  • Буклет з 20 разових квитків – кожен квиток діє 90 хвилин в автобусі або трамваї. Вартість буклета – 23,5 євро (на 4,5 євро дешевше за 20 окремо придбаних разових квитків). Цей вид квитків доступний лише у застосунку AMAT (Android, iOS).
  • Денний квиток – діє до кінця доби з моменту активації. Дає право на необмежену кількість поїздок в автобусах та трамваях. Ціна квитка – 3,5 євро.
  • Буклет з 20 денних квитків – кожен квиток діє до кінця доби з моменту активації. Дає право на необмежену кількість поїздок в автобусах та трамваях. Вартість буклета – 45,8 євро (на 24,2 євро дешевше за 20 окремо придбаних денних квитків). Цей вид квитків доступний лише у застосунку AMAT (Android, iOS)
  • Квитки на 2 або 3 дні – дійсні протягом 48/72 годин з моменту активації. Дають право на необмежену кількість поїздок в автобусах та трамваях. Вартість квитка на 2 дні – 6 євро, на 3 дні – 8 євро.
  • Тижневий квиток – дійсний з моменту активації та до кінця 7-го дня. Дає право на необмежену кількість поїздок в автобусах та трамваях. Вартість квитка – 16,5 євро.

Потягами міської залізниці займається перевізник Trenitalia. Отже, для проїзду в них діють інші види квитків.

Квиток на одну поїздку коштує 1,70 євро і дійсний 90 хвилин. Вартість буклета на 10 разових квитків – 11,70 євро. Ціна тижневого абонемента – 10,80 євро. Квитки доступні на сайті або у застосунку (Android, iOS) Trenitalia. Також у застосунку доступний єдиний добовий квиток для електрички, автобуса та трамвая. Його ціна – 5,9 євро. 

Громадський транспорт Палермо: як шукати розклад

Актуальний розклад та час відправлення транспорту можна переглянути на сайті компанії АМАТ.

Також, зручно спланувати маршрут з урахуванням актуальних затримок транспорту можна у застосунку Moovit (Android, iOS). Так само у застосунку доступний детальний розклад транспорту для кожної лінії.

Пошук маршрутів у застосунку Moovit

Відстежувати транспорт та прокладати маршрут поїздок можна й у застосунку Google Maps. Застосунок показує всі варіанти подорожі між зупинками, маршрут на карті та час прибуття транспорту до заданої зупинки. 

Як дістатися до аеропорту та вокзалів Палермо?

Міжнародний аеропорт Палермо знаходиться за 35 кілометрів від центру міста. До аеропорту можна доїхати потягом, автобусом чи на таксі. 

Між залізничним вокзалом (Palermo Centrale) та аеропортом (Palermo Aeroporto Punta Raisi) курсують регіональні потяги перевізника Trenitalia. Вартість квитка в одну сторону – 6,50 євро.

Між залізничним вокзалом та аеропортом Палермо також курсують автобуси приватного перевізника Autolinee Prestia e Comandè. Вартість квитка в одну сторону – 6,50 євро.

Автобус до аеропорту Палермо

Орієнтовна вартість місцевими службами таксі – від 40 євро.

Читайте за посиланням детально та покроково як дістатися аеропорту Палермо.

Головний залізничний та автовокзал – Palermo Centrale знаходяться поряд. Сюди можна доїхати низкою автобусів, трамваями та потягами міської залізниці. Це, наприклад, автобуси №101, 230, трамвай №1, потяги міської залізниці лінії А.


Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино

Читайте також:

Поділитися новиною: