fbpx
КОШТ

Громадський транспорт Дортмунда: де шукати розклад та як придбати квитки

Окрім автобусів, у систему громадського транспорту Дортмунда входить міська залізниця (S-Bahn), метро (U-Bahn) та трамваї. Які типи квитків та проїзних діють у Дортмунді, де зручно купити онлайн квитки та відстежувати графік руху транспорту – далі в тексті.

Громадським транспортом Дортмунда займається компанія Rheinbahn, яка також охоплює велику мережу сусідніх міст Рурського регіону. Таким чином, завдяки потягам міської залізниці S-Bahn Дортмунд має зв’язок з Дюссельдорфом, Ессеном, Бохумом та Кельном, до яких можна дістатися за міським тарифом.

Потяги метро U-Bahn – це найшвидший спосіб пересування Дортмундом, оскільки дозволяють уникнути заторів. Так само, потяги U-Bahn мають більшу кількість зупинок ніж міська залізниця. U-Bahn – часто називають також швидкісним трамваєм (Stadtbahn). 

Міські автобуси Дортмунда мають розгалужену мережу маршрутів, однак, вона здебільшого орієнтована на сполучення Дортмунда з передмістям. Низка цих автобусних маршрутів починається з головного залізничного вокзалу (зупинка Dortmund Hbf).

Інтервал руху автобусів суттєво нижчий ніж у міської залізниці чи метро. Автобуси курсують, як правило, кожні 30-60 хвилин. В той час, як потяги метро та міської залізниці – кожні 10-15 хвилин.

У нічний час доби можна подорожувати нічними автобусами, які у Дортмунді називаються нічними експресами. Вони курсують після півночі за основними маршрутами. Нічні автобуси мають спеціальну позначку “NЕ” перед номером та курсують кожні півгодини з 0:00 ночі і до 4 ранку.

Детальна схема руху транспорту Дортмунда – за посиланням

Квитки, гарячі знижки та поради. Телеграм-канал для подорожуючих
Підписатися

Тарифні зони громадського транспорту Дортмунда

Тарифні зони Дортмундського округу розподіляються за ціновими рівнями. Все місто Дортмунда знаходиться у межах цінового рівня А3. Також, у межах цього цінового рівня знаходиться і аеропорт Дортмунда.

Громадський транспорт Дортмунда. Карта зупинок
Карта всіх зупинок у межах цінового рівня А3

Квитки цінового рівня B діють для поїздок у приміські райони Дортмунда. Завдяки квиткам цінового рівня С та D можна дістатися до інших міст мережі VRR – таких як Кельн, Ессен, Дюссельдорф та інші. Під час купівлі онлайн-квитка через застосунок міського транспорту система автоматично пропонує всі види та ціни можливих квитків для поїздки між потрібними зупинками. 

Види квитків у громадському транспорті Дортмунда

Види одноразових та денних квитків

  • квиток на одну поїздку (EinzelTicket) –  дійсний для однієї особи на одну поїздку. Пересадки та перерви в дорозі дозволені. Ціна квитка та тривалість дії залежатиме від тарифної зони (цінового рівня). Повний квиток зони А3 коштуватиме 3 євро та діятиме 90 хвилин. Квиток для зони А3 для дітей від 6 до 14 років – 1,80 євро. Такий квиток дозволить подорожувати Дортмундом, або з міста до аеропорту;
  • квиток на щасливу годину (HappyHourTicket) – дійсний для однієї особи у тарифній зоні А з 18:00 до 06:00 наступного дня. Дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок на всіх видах міського транспорту. Вартість квитка – 3,40 євро. Придбати квиток можна тільки онлайн через застосунок;
  • денний квиток (24-StundenTicket) – дійсний в обраному ціновому рівні протягом 24 годин після підтвердження. Протягом цього часу дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок на всіх видах міського транспорту. Вартість добового квитка для цінового рівня А – 7,60 євро;
  • денний квиток на 48 годин (48-StundenTicket) – дійсний в обраному ціновому рівні протягом 48 годин з моменту активації. Протягом цього часу дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок на всіх видах міського транспорту. Вартість квитка на 48 годин для цінового рівня А – 14,40 євро.

Також, денні квитки на 24 або 48 годин доступні у вигляді групового квитка (до 5 осіб включно).

Види місячних абонементів

Місячний абонемент доступний у вигляді спеціальних квитків Ticket1000 та Ticket2000. Невелика відмінність цих квитків між собою в умовах використання та деяких додаткових пропозиціях.

Ticket1000 – іменний квиток, дійсний для однієї особи протягом тридцяти днів поспіль. Дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок на всіх видах міського транспорту у вибраній зоні. Вартість повного квитка для поїздок Дортмундом (ціновий рівень А3) – 84,10 євро. Ticket1000 можна оформити і як підписку на кілька місяців. В такому випадку, за ціною передплати він коштуватиме 73,94 євро на місяць. Квиток Ticket1000 додатково дозволяє брати з собою безкоштовно до трьох дітей віком до 15 років увечері з 19:00, цілий день у вихідні та святкові дні.

Дешевшим варіантом Ticket1000 є оформлення Ticket1000 після 9:00. Він включає такі ж самі умови, але може використовуватися лише з 9 ранку і до кінця доби.

Ticket2000 – неперсоналізований квиток (тобто, його можна передавати іншим особам) дійсний протягом тридцяти днів поспіль. Дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок на всіх видах міського транспорту у вибраній зоні. Вартість повного квитка для поїздок Дортмундом (ціновий рівень А3) – 94,90 євро. Якщо ж, Ticket2000 оформити як підписку на кілька місяців, за ціною передплати він коштуватиме 83,43 євро на місяць. Квиток Ticket2000 додатково дозволяє безкоштовні поїздки всією мережею VRR (Рейнсько-Рурський регіон) увечері з 19:00, весь день у вихідні та святкові дні. Також квиток дозволяє брати з собою безкоштовно до трьох дітей віком до 15 років увечері з 19:00, цілий день у вихідні та святкові дні.

Дешевшим варіантом Ticket2000 є оформлення Ticket2000 після 9:00. Він включає такі ж самі умови, але може використовуватися лише з 9 ранку і до кінця доби.

FlexTickets – це цифрова дисконтна картка на автобуси та потяги. Завдяки картці можна купувати будь-яку кількість разових квитків зі знижкою у межах всіх цінових рівнів. Рівень ціни разових квитків можна обирати повторно під час кожної покупки. FlexTickets доступні у версіях Flex25 і Flex35 та дійсні протягом 30 днів. В обмін на базову щомісячну плату дві FlexTicket пропонують пасажирам квитки зі знижкою, а також пільги, пов’язані з використанням велосипеда в автобусі та поїзді. З Flex25 за 3,90 євро пасажир отримує знижку 25% на одноразові та велосипедні квитки. З Flex35 за 8,90 євро – знижка 35% на одноразові квитки та велосипедні квитки.  Придбати квиток можна тільки онлайн через застосунок.

Усі види та ціни квитків за посиланням.

Для дітей до 6 років проїзд у будь-якому транспорті Дортмунда і за будь-яким напрямком безкоштовний. 

Також для поїздок громадським транспортом на всій території Німеччини можна оформити єдиний проїзний квиток Deutschlandticket. 

Громадський транспорт Дортмунда: квитки та розклад

Квитки можна придбати у квиткових автоматах, встановлених майже біля кожної зупинки. Також квитки можна придбати онлайн через мобільний застосунок Rheinbahn (Android, iOS) або DSW21 (Android, iOS). Під час вибору маршруту між зупинками, застосунок автоматично згенерує ціну одноразового квитка. Деякі види абонементів доступні тільки через застосунок – наприклад, FlexTickets та HappyHourTicket.

Актуальний розклад та час відправлення автобусів з будь-якої зупинки міста можна переглянути на сайті міського транспорту Дортмунда та у застосунках DSW21 (Android, iOS), Rheinbahn (AndroidiOS).

Громадський транспорт Дортмунда. Застосунок Rheinbahn
Маршрут подорожей у застосунку Rheinbahn

Відслідковувати транспорт та прокладати маршрут поїздок можна і у застосунку Google Maps. Застосунок показує всі варіанти подорожі між зупинками, маршрут на карті та час прибуття транспорту до заданої зупинки.

Громадський трансопрт Дортмунда. Маршрут громадського транспорту через застосунок Google Maps
Маршрут громадського транспорту через застосунок Google Maps

Як перевозити велосипед у міському транспорті Дортмунда

Для перевезення велосипеда потрібно придбати спеціальний квиток – FahrradTicket. Його вартість – 3,80 євро. Квитки для велосипедів можна придбати у застосунку DSW21 (Android, iOS), пунктах продажу та квиткових автоматах. З квитком FahrradTicket можна брати велосипед у міський транспорт і подорожувати з ним протягом 24 годин у всі мережі VRR. 

Велосипеди можна паркувати в автобусі лише на місці, призначеному для дитячих візків. Пасажири з колясками та інваліди завжди мають пріоритет перед велосипедистами. У потягах S-Bahn велосипеди перевозяться у спеціальних позначених паркувальних майданчиках.

Як доїхати до аеропорту та вокзалів Дортмунда

Аеропорт Дортмунд (зупинка Dortmund-Airport) знаходиться у тарифній зоні А3.

До аеропорту з залізничного вокзалу курсує автобус AirportExpress. На цей автобус не розповсюджуються квитки міського транспорту. Квитки на AirportExpress можна придбати у водія або в автоматі перед терміналом аеропорту.

Міський транспорт не доїжджає з центру Дортмунда до аеропорту. Щоб дістатися до аеропорту Дортмунда міським автобусом потрібно робити пересадку на зупинці Dortmund-Aplerbeck в автобуси №490 до аеропорту. 

Читайте за посиланням детально та покроково як дістатися аеропорту Дортмунда.

Головний залізничний вокзал та автовокзал Дортмунда (зупинка Hauptbahnhof) знаходяться у тарифній зоні А3. Доїхати сюди можна потягами міської залізниці S30; потягами метро U45 та U49; автобусами №412, 452, 453, 455, 456, 476, нічними автобусам №9, 11, 14; експрес-автобусом з аеропорту.


Читайте також:

Поділитися новиною: