fbpx
КОШТ

Госпсуди повертатимуть документи в разі відсутності електронного кабінету

З 18 жовтня 2023 року реєстрація кабінету в Електронному суді є обов’язковою для благодійних та громадських організацій, адвокатів, нотаріусів, державних та приватних виконавців, судових експертів, органів державної влади та місцевого самоврядування та інших юридичних осіб. Про це йдеться у внесених змінах до закону №3200-IX.

Електронний кабінет — це персональний кабінет в Електроному суді, де особі надають доступ до документів та можливості їх обміну між судом та учасниками судового процесу.

За відсутності електронного кабінету господарські суди повертатимуть документи або залишатимуть їх без розгляду. Таким чином, якщо інтереси особи представляє адвокат, він повинен бути зареєстрований в Електронному суді. Інакше справа не буде рухатись.

Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Що буде, якщо юридична особа подасть заяву без е-кабінету

Суд постановить ухвалу про необхідність позивачу зареєструвати електронний кабінет. Якщо протягом 10 днів особа виконає ухвалу і зареєструє кабінет, то позовна заява вважається поданою в день першої подачі та приймається до розгляду. Якщо ж особа не зареєструвала електронний кабінет у строк, встановлений судом, то її заява вважається неподаною і повертається особі.

Якщо реєстрація електронного кабінету суперечить релігійним поглядам особи, то потрібно вказати про це в окремій письмовій заяві та додати її до позову.

Про те, як зареєструватись в Електронному суді та детальніше про послуги цієї системи Кошт писав за посиланням.


Читайте також:

Поділитися новиною: