«Електронний суд» – це система, за допомогою якої громадяни можуть створювати та надсилати в електронному вигляді документи (позовні заяви, клопотання тощо) до суду, отримувати інформацію про стан і результати таких документів, сплачувати судовий збір на сайті та проводити судові засідання в онлайн-режимі.
У “Електронному суді” можна написати заяву до Верховного суду, Вищої палати правосуддя, цивільного, адміністративного, господарського, кримінального суду. Заяви рівноцінні з паперовими поданнями.
Онлайн можна написати будь-яку заяву, зокрема і на невиплачену заробітну плату, на стягнення аліментів, на розірвання шлюбу, усиновлення дитини, на повернення коштів за товар, на визнання права власності, на право спадковості майна та інші.
Також при оформленні заяви сайт пропонує шаблони текстів, що значно спрощує створення заяви. Всього у системі є 686 шаблонів заяв.
Вимагати відправити документи у паперовій формі суд може лише якщо документи не дійшли до іншої сторони. Також у багатьох судах не завжди є технічна можливість проводити судові засідання онлайн. Тому варто заздалегідь уточнити відповідну інформацію у суді.
Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Як написати заяву через “Електронний суд”
- Потрібно авторизуватись в Електронному суді за допомогою ID.GOV.UA. Або завантажити електронний підпис;
- У панелі ліворуч обрати розділ “Заяви” та натиснути “Створити”;
- Обрати вид судочинства (адміністративне, господарське, цивільне, кримінальне, адміністративне порушення, звернення до Вищої ради правосуддя або до Великої Палати Верховного Суду), категорію та підкатегорію справи;
- Обрати регіон, інстанцію та суд, до якого подається заява;
- Для прискорення обробки в суді написати короткий зміст заяви та заповнити особисті дані заявника (ідентифікаційний код, ПІБ, адресу проживання, номер телефону та електронну адресу);
- Якщо є адвокат або людину у суді буде представляти хтось інший — вказати його у представниках заявника;
- Написати текст заяви. Система пропонує зразок заяви, його можна скопіювати, натиснувши “Ознайомитись із прикладом” – “Скопіювати текст прикладу”, та вставити свої дані;
- Завантажити необхідні додатки до заяви. Система так само підкаже, які документи потрібно додати;
- Сплатити на сайті судовий збір за допомогою GooglePay, ApplePay або введені даних банківської картки вручну. Вартість кожної заяви різна, ознайомитись із вартістю можна тут.
Після успішного подання заяви можна відстежувати просування справи на сайті Електронного суду у розділі “Мої справи”. Також на електронну пошту будуть приходити сповіщення з інформацією про будь-які ухвали суду, дати судових засідань і тому подібне.
Засідання суду відбудеться також на сайті Електронного суду у розділі “Відеозв’язок”. Усі деталі будуть в листі, який прийде на електронну пошту.
Також на сайті є функція онлайн-допомоги. Для її використання необхідно натиснути на телефон у правому нижньому кутку та обрати одну із запропонованих функцій:
- телефонний дзвінок до технічної служби;
- онлайн-дзвінок до Єдиного контактного центру судової влади;
- кабінет самообслуговування;
- сповістити про помилку/пропозиції.
У кабінеті самообслуговування можна дізнатись про рух судової справи, сповістити про проблему під час оплати судового збору, дізнатись адреси територіальних управлінь Державної судової адміністрації тощо.
Також по темі: