Судові справи: де отримати інформацію та перевірити свої судові справи
Які сервіси пошуку судових рішень та як ними скористатись.
Інформацію про власні судові справи можна знайти онлайн за кілька хвилин. Тож далі розповідаємо про сервіси пошуку судових рішень та їхні можливості.
Всі документи за судовими справами розміщуються в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Однак, в ньому недоступний пошук сторін справи за прізвищем, ім’ям та по-батькові. Так само не доступний пошук за ПІБ безпосередньо в самих текстах судових рішень, оскільки всі імена автоматично замінюються на “Особа_1”, “Особа_2” і так далі. Втім, ці обмеження можна обійти поєднавши різні державні реєстри чи приватні сервіси.
Такими методами можна знайти судові рішення будь-якої особи в Україні. Водночас, інформацію про себе можна знайти швидше зі смартфону за допомогою застосунку ДІЯ, однак таким чином доступним буде перегляд лише нових судових справ.
Читай КОШТ в Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Перегляд судової справи через Дію
Для отримання судового рішення у Дії необхідно авторизуватися в застосунку (Android | iOS), обрати у розділі “Послуги” та “Судові рішення”. Така функція доступна лише в застосунку. В ньому можна переглядати всю інформацію про судові рішення та за потреби завантажувати документи. Однак, у застосунку Дія відображатимуться лише ті справи користувача, який був стороною або учасником судового засідання після 1 січня 2021 року. Детальніше як переглянути судове рішень через Дію читайте за посиланням.
Перегляд судової справи через Опендатабот
Опендатабот – це приватний сервіс, який надає зручніший доступ до державних даних. Також сервіс автоматично може поєднувати інформацію з різних джерел, що дозволяє швидко знайти старі судові справи про певну особу. Пошук судових рішень доступний через боти в Telegram, Viber та через веб-версію Опендатабот.
Водночас, за іменем пошук доступний лише в чат-ботах, оскільки вони поєднують інформацію з різних реєстрів. Веб-версія забезпечує зручніший доступ до звичайного державного реєстру судових рішень, в якому імена приховані.
Пошук судової справи в чат-боті
Бот доступний через месенджери Telegram і Viber. Він не тільки надає інформацію про судові справи, але й показує зареєстровані ФОПи та підприємства за вказаним іменем. Однак система шукає за ПІБ і видає всі можливі збіги. Тому потрібно додатково перевіряти отриману інформацію.
Для пошуку інформації необхідно:
- Запустити бот за посиланнями (Telegram і Viber).
- Вибрати необхідну інформацію – в даному випадку “Пошук у судових справах”. У випадку вибору “Документів у судовому реєстрі — 1” відобразиться інформація про згадки особи в судових документах, якщо система автоматично не змогла змінити ім’я на “Особа_1”, що інколи трапляється.
- Після переходу за посиланням, біля необхідної категорії відобразиться перелік судових справ, де людина виступає позивачем, відповідачем, та третьою особою.
- Для перегляду судового рішення потрібно натиснути посилання біля конкретної справи, яке відкриється безпосередньо в сервісі “Опендатабот” на сайті. Всі документи ідентичні державному реєстру.
Зручний пошук судових документів через Опендатабот
Веб-версія Опендатаботу дозволяє шукати документи за певними параметрами: регіоном суду, номером справи, датою прийняття, типом документу тощо. За іменем можна знайти інформацію тільки у випадку помилки системи, якщо вона не замінила ім’я в судовому документі на “Особа_1”.
Для отримання інформації через веб-версію:
- Відкрийте сайт Опендатабот.
- У верхній частині вікна введіть ПІБ або номер справи. А також поставте фільтри – тип документа, вид справи, час та інстанція.
- Перегляньте результати пошуку у вигляді карток з інформацією про особу або справу. Ви можете фільтрувати результати за типом даних (судова практика, реєстри, податки тощо).
- Натисніть на картку з інформацією про судову практику для відкриття переліку судових справ та рішень, пов’язаних з особою або номером справи.
- Натисніть на посилання, щоб переглянути деталі судової справи або рішення у новому вкладці або завантажити його у форматі PDF.
Перегляд судової справи через Єдиний державний реєстр судових рішень
В судовому реєстрі можна переглядати судові документи з пошуком за рядом фільтрів: номером справи, назвою суду і його розташуванням, категорією справи, ім’ям судді, тощо. Державний реєстр кращий за аналог веб-версію “Опендатабот” саме наявністю більшої кількості фільтрів. Тому Єдиний державний реєстр судових рішень більш професійний інструмент. Як згадувалося раніше, пошук за іменем недоступний. Однак це можна обійти, скориставшись іншим державним реєстром (дивіться розділ нижче “Пошук судової справи через сайт Судової влади України”).
Для перегляду повних судових справ через Єдиний державний реєстр судових рішень:
- Відкрийте сайт Єдиного державного реєстру судових рішень.
- У верхній частині вікна виберіть параметри для пошуку: суд та суддя, регіон суду, інстанція, ПІБ судді, реєстраційний номер рішення, період ухвалення або надходження, форма судового рішення.
- У нижній частині вікна виберіть параметри для пошуку за судовою справою: форма судочинства, категорія справи, номер справи, статуси сторін судового процесу.
- Натисніть кнопку “Пошук”.
- Перегляньте результати пошуку у вигляді таблиці з посиланнями на документи. Ви можете сортувати результати за датою ухвалення, найменуванням суду, інстанцією, категорією справи або номером реєстрації.
- Натисніть на посилання, щоб відкрити текст судового рішення у новому вкладці або завантажити його у форматі PDF.
Перегляд судової справи через сайт Судової влади України
Сервіс надає актуальну інформацію про розгляд судових справ та відображає імена сторін у справі, час розгляду, номер судового рішення. За цими ж даними можна здійснити пошук. Тобто можна ввести “Прізвище ім’я по батькові” і знайти всі справи, де ця особа була стороною у справі. Поруч з іменем буде показано суд та номер судового рішення. І за цим номером можна знайти повний текст судового рішення в офіційному державному реєстрі або веб-версії “Опендатабот”.
Для перегляду судових справ через сайт Судової влади України:
- Перейдіть на сайт “Судова влади України” за посиланням;
- У верхньому меню оберіть розділ “Стан розгляду справ”.
- Заповніть форму пошуку, вказавши номер справи або ПІБ сторони судового процесу, а також регіон та назву суду, який розглядає справу.
- Перегляньте результати пошуку, які містять інформацію про стадію розгляду справи, дату та час засідання, номер кабінету тощо.
- Якщо потрібно переглянути текст судового рішення, натисніть на посилання “Перегляд судового рішення” у колонці “Судове рішення”. Щоб завантажити судове рішення у форматі PDF, натисніть на іконку “Завантажити PDF” у верхньому правому кутку вікна перегляду.
Читайте також:
Comments are closed.