fbpx
КОШТ

Медична пільга для військових: як отримати безкоштовні ліки учасникам війни та ветеранам

Розповідаємо про особливості медичної пільги, відповідно до якої військові та ветерани війни можуть безкоштовно одержати лікарські препарати у разі певних захворювань.

Хто має право на безкоштовні ліки

У разі госпіталізації до лікарні є змога отримати безкоштовні лікарські препарати за рецептами лікарів, незалежно від сукупного середньомісячного доходу на сім’ю у:

  • учасників бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • ветерани військової служби; 
  • ветеранів органів внутрішніх справ;
  • ветеранів податкової поліції;
  • ветеранів державної пожежної охорони;
  • ветеранів цивільного захисту;
  • ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби;
  • ветеранів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Учасники війни також можуть розраховувати на безкоштовні ліки за цією пільгою у разі, коли середньомісячний сукупний дохід сім’ї на одну особу за попередні півроку менше доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

Крім цих категорій, на медичну пільгу можуть розраховувати учасники Революції Гідності, діти з інвалідністю, особи з інвалідністю, які отримують мінімальну пенсію або соцдопомогу тощо (із повним переліком ознайомтеся за цим лінком).

Процес отримання безкоштовних ліків

Обов’язковими умовами для отримання безоплатних медикаментів є: перебування на амбулаторному лікуванні та наявність рецепту лікаря/лікарки з особистим підписом та печаткою на препарати, передбачені в Національному переліку основних лікарських засобів (лінк на Нацперелік). Рецепт на такі ліки можуть виписати лише лікарі медзакладу, в якому ви перебуваєте на госпіталізації. 

Важливо: безкоштовний відпуск ліків провадиться аптеками за рецептами лікарів медзакладів за місцем вашого проживання (прописки).

До того ж, ви можете скористатися медичною пільгою на одержання ліків винятково за умови амбулаторного лікування основного захворювання, за яким закріплені безкоштовні лікарські засоби. Це зокрема: онкологічні та гематологічні захворювання, цукровий і нецукровий діабет, ревматизм, ревматоїдний артрит, психічні захворювання в осіб з інвалідністю І та ІІ груп тощо (лінк на повний список). 

Хворі на СНІД чи ВІЛ-інфіковані мають право скористатися пільгою, незалежно від  основного захворювання, якщо наявні в них будь-які інші.

Серед документів вам варто мати із собою: виписаний рецепт ліків із печаткою та документ, який посвідчує вашу приналежність до категорій, які мають право отримати безоплатні лікарські препарати.

Про адресу найближчої аптеки, яка за цією пільгою співпрацює та закріплена з медзакладом, у якому ви проходите лікування, дізнавайтеся безпосередньо в лікаря. Під час звернення до обраної аптеки необхідно надати аптекарю рецепт лікаря та пільгове посвідчення, що підтверджує ваш статус.

Будь-яких обмежень на отримання медикаментів (щодо суми чи періодичності виписування) на пацієнта/пацієнтки немає. Тож, ви маєте право отримувати ту кількість препаратів та з тією частотою, яких потребуєте, однак за наявності виписаних рецептів на кожну нову порцію ліків.

Правова допомога

Якщо у вас виникли будь-які додаткові запитання щодо безоплатного одержання лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів, зверніться за номером:

  • 1539 – гаряча лінія із соцпитань;
  • 044 425 05 26 – контакт-центр Міністерства охорони здоров’я.

Читайте також:

Поділитися новиною: