Покращена версія ChatGPT – GPT-4 може реагувати на емоції користувача та краще працює із зображеннями та текстовими запитами.
Однак безоплатна версія має ліміт відповідей (кількість не зазначена): після його досягнення користувача автоматично повернуть до GPT-3.5. Повний доступ можна отримати з платною підпискою $20 (827 грн) на місяць.
Тому далі пропонуємо ТОП-5 безоплатних альтернатив GPT-4. Усі вони відповідають на будь-які запитання, допомагають створити есе, статті, вірші, бізнес-плани тощо. Тож розглянемо інші цікаві та корисні функції.
Perplexity AI
Під час відповіді на запит штучний інтелект залишає посилання на сайти, з яких бере інформацію. З ним зручно шукати складні чи конкретні запити в Google. Окрім цього, Perplexity AI може генерувати зображення та шукати відео за запитом.
Perplexity AI дає змогу групувати чати у Threads: додавати назву, опис, фото. Їх можна робити приватними або видимими для інших користувачів.
Спробувати Perplexity AI можна за посиланням. Здійснювати запити можна без реєстрації, однак для генерування зображень та збереження чату необхідно зареєструватися за допомогою Google або Apple.
Forefront AI
Сервіс надає безоплатний доступ до 70 повідомлень у день для ChatGPT-4. Можна аналізувати PDF-документи, презентації, візуалізувати дані та отримувати інформацію про події у реальному часі.
Окрім ChatGPT-4, Forefront AI надає доступ до GPT-3.5, Claude (для обох доступна безлімітна кількість повідомлень), Claude 2.
Спробувати Forefront AI можна за посиланням. Для початку роботи необхідно зареєструватись за допомогою електронної адреси або Google.
Copilot
Штучний інтелект від Microsoft, який формує список сайтів та літератури, які використав для відповіді. Може генерувати зображення, аналізувати PDF-документи та зображення, відповідати на запитання щодо їхнього вмісту тощо. Також він може аналізувати посилання та давати відповіді щодо інформації на сайті.
Спробувати Copilot можна за посиланням. Для початку роботи не потрібно реєструватись. Однак реєстрація за допомогою електронної пошти надає додаткові переваги, такі як збереження історії запитів та персоналізовані рекомендації.
Зауважимо, що у Chrome можна надсилати лише 5 повідомлень за розмову, тоді як у браузері Edge від Microsoft ліміт становить 30 повідомлень. Далі Copilot попросить розпочати нову розмову.
Poe
Платформа чат-ботів, у якій користувачі можуть одночасно спілкуватися з кількома моделями ШІ. Можна використовувати для роботи безпосередньо Poe, або ChatGPT-4, Claude 3.5, Llama 3.1 та інші. Однак для їх використання необхідно купити підписку.
В інструкціях Poe зазначено, що Claude Instant краще використовувати для написання творчого тексту, Claude Plus – для складніших завдань. Sage та ChatGPT краще володіють українською, а Dragonfly “дає коротші відповіді”.
ШІ асистент від Poe, який не прив’язаний до жодної іншої моделі, також може відповідати на будь-які запитання, перекладати тексти різними мовами, генерувати ідеї, поради, пояснювати інформацію. У будь-який момент роботи до розмови можна долучити Claude Plus, ChatGPT та інших.
Спробувати Poe можна за посланням. Для початку роботи необхідно зареєструватись за допомогою електронної адреси, Google або Apple.
Merlin
Безплатне розширення для Chrome, яке використовує ChatGPT для виконання завдань під час роботи у браузері. З його допомогою можна підсумовувати статті на сайті, писати електронні листи, твіти, код тощо. Протягом дня можна здійснити до 102 запитів.
Можна використовувати Merlin для швидкого створення текстів, резюме тощо, оскільки він також працює і з Google Документами.
Також доступний чат з Merlin. У ньому можна отримати відповіді на будь-які питання, пояснення тем, поради, обговорення будь-яких тем тощо. ШІ може створювати зображення.
Спробувати чат з Merlin та розширення Merlin можна за посиланнями. Для початку роботи необхідно зареєструватись за допомогою електронної адреси або Google.
Нагадаємо, окрім генерування зображень та текстів, штучний інтелект вміє створювати музику за текстовим запитом. Тому пропонуємо огляд 5 найкращих сервісів для створення пісень.
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Читайте також: