fbpx
КОШТ

А моно новий дизайн? Mono, але не багато. Огляд Монобанку 2.0

Стереотипний жарт стверджує, що люди діляться на два типи. Pepsi чи Кока-кола, iOS чи Android, ну і тепер старий чи новий дизайн Монобанку. Що з новим дизайном не так? Він розчаровує після завищених очікувань, а в деяких моментах підбішує. Очевидно, більшість підбішує постійний банер в старому дизайні із закликом перейти на новий – тож цей текст допоможе налаштуватися і прийняти незворотне. 

Насправді новий дизайн розкішний. Проблема в тому, що оновлення торкнулося лише головної сторінки та кількох меню, хоча  подавалося це все як “Monobank 2.0”. Від цього завищені очікування і, як наслідок, – величезний дисбаланс вражень під час користування: ось новий прикольний екран 2.0, наступний вже 1.0. І таке постійне стрибання.

А моно новий дизайн? Mono, але не багато. 

А моно новий дизайн? Mono, але не багато. 

Що не так із новим дизайном Монобанку

Буквально, з 5 головних меню застосунку лише один має новий дизайн – Картка, або головний екран. Інші чотири мають старий дизайн (Кредити, Накопичення, Кешбек та Ще). 

Було б логічно змінити все для карток, але ж ні. Змінено лише відображення карток і основне меню. Абсолютно всі інші опції у старому дизайну. І от натискаєш на новий дизайн карток бачиш нове стильне меню, а після обрання потрібної опції – старий дизайн. Навіть іконки до однієї й тієї ж опції – “Платіж за IBAN” – мають дві різні версії в одному застосунку.

Нове карткове меню в Monobank

Однією з фішок нового дизайну мало стати перетворення головного екрану з банальної виписки на більш функціональний дороговказ до інших послуг. Але на практиці це якось дивно реалізовано. 

Тобто нині для картки відображається лише кілька останніх операцій за рахунком і для доступу до всіх потрібно його розгорнути (“Усі операції”). Через це купа вільного місця на екрані, яке заповнили рандомними меню. Мова, звісно, про “Інформацію” та “Корисне”. Це два окремі блоки на головному екрані. 

В “Інформації” – самі сповіщення від Mono та обмеження НБУ (скільки грошей витратили за кордоном, бо нині ліміти). В “Корисному” – курс валют. А ще служба підтримки, виписки та довідки, відповіді на поширені запитання, умови й тарифи. Ці блоки корисні? Так. Чи це інформація? Так! По суті, ці два блоки про одне і теж, але технологічно їх потрібно було розділити. Ось і зробили й чомусь додали абсолютно неінформативні назви блоків, які лише відволікають. 

Частоту користування курсом валют прирівняно до поширених запитань чи довідок.

Як часто ви звертаєтеся до поширених запитань? Тобто це не те, чим користуєшся щодня і потребуєш швидкого доступу. Але чомусь вони на головній. Раніше всі ці пункти були в розділі “Ще”. Цей розділ нікуди не дівся, але його пункти винесли на головну. 

Щобільше, таких меню ледь не десяток. Під кожною карткою на екрані – одні й ті ж блоки “Корисне” та “Інформація”. Враження, знову таки, – аби чимось заповнити простір. 

Ок, можливо це має сенс і очевидно в Mono знають краще частоту користування сервісів. Та чому б навіть ті ж умови й тарифи не відображати конкретно для цієї картки? Для прикладу, хочеться в меню доларової картки глянути її тарифи. Відкриваємо меню з тарифами та читаємо блоки  “картка монобанк чорна, платинова, Irone, біла, дитяча” і лише тоді бачимо “Валютну”. То навіщо воно на кожному екрані, якщо це стандартне? В меню валютної картки хочеться передусім бачити тарифи валютної картки. Теж саме з поширеними запитаннями.

По факту, я у своєму застосунку маю шість (!) таких стандартних ідентичних меню. Шість. Одне навіть під опцією відкрити нову картку.

Новий дизайн Монобанку ідентичні меню

(Це лише частина ідентичних меню до карток)

Що точно так із новим дизайном Монобанку

Поза тим, безумовна перевага нового дизайну – єдиний екран візуалізації й управління карткою, на якому відображені доступні гроші та виписка. У попередній версії головний екран показував тільки ліміти картки й виписку, а для управління доводилося робити окремий свайп і переходити на сусідній екран. Тепер усе на одному екрані. Натомість свайпом можна перемикатися на інші картки простим гортанням, без зайвого переходу в меню вибору карток.  

Ну і тут же спрощення життя вже зі стандартним “Скинь картку”. Колись Mono спростило всім нам життя і дозволило просто затиснути картку для копіювання її номеру. Проблема була в зайвому русі – на головній відображались лише кредитний ліміт і залишок на рахунку, а сама картка була наче збоку. Доводилося свайпати й тоді копіювати номер. 

Тепер картка на головній: затиснув – і вже скопійовано. Це магія, яка стала стандартом для ринку. 

Скопіювати номер картки монобанк в старом і новому дизайні

(Крайній лівий екран – нове меню картки в одному екрані. Інші екрани – старий дизайн з розділенням екранів)

Як це все поєднується з рахунком ФОП

Ніяк. Якщо для особистого користування новим Mono можна звикнути, то в поєднанні з рахунком ФОП це трохи божевілля. Бо хоч суть та ж сама і рахунок візуально прив’язаний до картки, але логіка користування різна. 

Якщо для особистих карток відображається лише частина виписки й під нею “Корисне” та “Інформація”, то в картці ФОП просто виписка за рахунком та інформаційних блоків взагалі не має. А оці поширені запитання, тарифи й служба підтримки в розділі “Ще”, як було у старому дизайні для всіх. 

Також не має курсу валют і доведеться перемикатися назад на особисті картки, що є зайвим кроком. При цьому, продаж валюти айтішними ФОПами – ледь не ключова послуга для цієї сфери. 

Ну і звісно, опції “Поширені запитання”  і “Тарифи” навіть на окремому екрані “Ще” містять все що завгодно, окрім безпосередньо рахунку ФОП, який чомусь розміщений десь знизу. 


Новий банк. З чим Нова пошта тіснитиме гігантів фінансового ринку


У Монобанк публічно заявляли, що зміни викликані розширенням початкової моделі продукту: від просто кредитної картки до комбайна для купи всього. Це ж підтверджує запровадження по суті двох акаунтів – карток фізичної особи й ФОП. Втім, цей формат і логіка окремих акаунтів у деяких меню порушується. Так, простим свайпом донизу можна перемикатися до іншого акаунту в меню “Всі картки”. Та, можливо, це не баг, а фіча, однак руйнує всю ідеологію двох окремих акаунтів.

До всього, особливо показовий момент підходу до нового дизайну – перемикання між акаунтами. Меню вибору містить “Особисті картки” і “Підприємництво”. Але на цьому ж екрані є меню “Особисті дані” і погляд незмінно ловить інше “Особисті”, замість потрібного розділу. 

Новий дизайн Моно ФОП рахунок

(Для рахунків ФОП вдалося те ідеальне поєднання, якого не зробили для особистих карток: нове меню карток і старий формат виписок)

Загалом, відмінна логіка користування в обох акаунтах, лише часткова зміна дизайну, дублювання меню й оці всі моменти створюють враження, наче кожен зробив свою частину роботи в маленькій команді і йому здалося ок. При цьому, менеджер сервісу для ФОП не заглядав в акаунт особистих карток. І навпаки. І хтось мав комплексно оцінити продукт, але щось пішло не так.

Юрій Сидоров. Засновник “Кошт Медіа” і банківський гік

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: