fbpx
КОШТ

Закордонний паспорт для військовозобов’язаних – тільки в Україні: нові умови

Відтепер військовозобов’язані чоловіки (18-60 років) не зможуть оформити закордонні та внутрішні паспорти за межами України. Про це йдеться у новій постанові уряду від 23 квітня.

“Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянином України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. Пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється”, – зазначається у змінах до постанови Кабінету міністрів.

Поза тим нова заборона не стосується чоловіків, які мають підстави для звільнення від військової служби та можуть законно перетинати державний кордон. Мова йде про таких громадян:

  • осіб з інвалідністю, які мають документи, що підтверджують статус;
  • осіб, які супроводжують рідних з інвалідністю 1-2 групи, а також які здійснюють догляд за інвалідами 1 чи 2 групи;
  • батьків, усиновлювачів чи опікунів дітей з інвалідністю до 18 років;
  • опікунів осіб з інвалідністю у складі родичів першого порядку;
  • осіб, які мають дітей із захворюваннями, що потребують медичного втручання за кордоном.

Нагадаємо, що раніше українські дипломатичні установи тимчасово призупинили будь-які консульські дії для громадян України призовного віку. Обмеження діятиме до отримання роз’яснень положень закону про загальну мобілізацію

Згідно з цим, заборона поширюється на звернення після 23 квітня, позаяк строк розгляду таких заяв може перевищити час, який залишився до набуття чинності новим законом. Водночас всім, хто встиг звернутися до 22 квітня, всі послуги мають надати в повному обсязі. Крім того, чоловіки можуть подавати заяви чоловікам, якщо послуга стосується їх дітей.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив нові вимоги виживанням держави. “Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна. Крім того, обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію. Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, — то так це не працює” – заявив міністр у своєму профілі в “X”.

На які органи поширюється заборона отримання паспортів за кордоном

Постанова стосується лише філій ДП “Документ” за кордоном. Водночас ДП “Документ” не є частиною системи МЗС, а також дипломатичної чи консульської служби. Воно є окремим державним підприємством, яке входить до сфери управління Державної міграційної служби України. Відтак, порядок роботи консульської служби МЗС залишається без змін.

І хоча консульські відділи також призупинили прийом заяв на отримання консульських послуг чи оформлення документів через вимогу оновлення даних новим законом про мобілізацію, надання таких послуг відновиться після оновлення даних в ТЦК. Нове законодавство передбачає оновлення даних в тому числі онлайн через електронний кабінет військовозобов’язаного

Відтак, чоловіки від 18 до 60 років не зможуть більше отримувати документи у філіях державного підприємства за кордоном. Це правило не поширюється на чоловіків, які подали заяви на документи до 25 квітня 2024 року. Їм видадуть паспорти за старими правилами – тобто, у найближчому до них філіалі.

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: