В Україні можуть запровадити систему штрафних балів для водіїв, через яку посвідчення можуть тимчасово призупиняти за систематичні порушення правил дорожнього руху. Відповідний законопроєкт №14133 зараз розглядає Верховна Рада, а деталі розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

За його словами, за порушення ПДР водіям планують нараховувати від 1 до 5 штрафних балів – залежно від тяжкості порушення. Якщо протягом року водій набере 15 балів – дію посвідчення можуть тимчасово призупинити:

Водночас навіть за дрібні порушення можуть нараховувати 1–2 бали:

  • 1 бал: порушення правил користування ременями безпеки/мотошоломами, перевезення дітей та керуванням з несправними/брудними номерними знаками
  • 2 бали: перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год, проїзд на заборонений сигнал світлофора/жест регулювальника, порушення праивл обгону, проїзду перехресть, зустрічного розʼїзду, користування телефоном за кермом без гарнітури, керування несправним ТЗ
  • 3 бали: перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год, ненадання перевагу у русі “швидкій”, поліції, пожежній охороні, порушення правил зупинки/стоянки, що створюють перешкоду дорожньому руху
  • 4 бали: ДТП, керування особою, яка не має при собі документів (або дія яких обмежена)
  • 5 балів: створення аварійної обстановки, залишення місця ДТП

Однак самі по собі дрібні порушення не означатимуть автоматичного позбавлення права керування. Система має реагувати насамперед на регулярне ігнорування правил безпеки на дорогах.

Білошицький також прокоментував можливе навантаження на сервісні центри МВС через нововведення. На початку впровадження система потребуватиме часу для налаштування, однак у майбутньому процес планують максимально автоматизувати, щоб не створювати додаткових проблем для роботи сервісних центрів.

Читайте також