fbpx
КОШТ

Підтримки виробництва малим бізнесам від ЄС: як отримати українцям

Якщо для розвитку свого бізнесу вам необхідна не лише фінансова допомога, але й належна консультація та навчання – програма Європейського центру підтримки передового виробництва ADMA TranS4MErs пропонує повноцінну підтримку для МСП у передових технологіях і процесах цифровізації. Ми детально вивчили цю ініціативу, тож готові розповісти про всі нюанси нижче. 

Хто може отримати. Незалежні виробничі МСП, які мають  до 250 працевлаштованих у команді та з річним оборотом менше 50 млн євро можуть податися до конкурсу. Заявки доступні лише для окремих МСП.

Розмір та умови гранту. За умовами програми сума виплачується переможцям не у валюті, а у ваучерах (розписках) у розмірі 2800 євро.

Програма приймає заявки в межах двох відкритих конкурсів: Проєктування та Реконструкція.

Якщо ваше підприємство нині розташоване в одній із держав-членів ЄС або асоційованих країнах, ви впевнено можете подати заявку на перший етап – “Етап проектування”. Там ви отримати ваучери на інновації, які надають доступ до спеціальної індивідуальної підтримки від Trans4MErs. Вона полягає у розробленні детального плану цифрової трансформації та вдосконаленні виробничих процесів і продуктів підприємства. 

Перегляньте повний список ваучерів для кожної країни за цим лінком.

Для етапу Проєктування прийняті заявки відбираються у порядку черги, якщо кількість заявок перевищує кількість ваучерів, доступних для кожної країни, буде вибрано заявки, подані раніше.

Наприкінці етапу Проєктування, МСП представляють свої перетворення та план реалізації. Внутрішні експерти оцінюють додаток за трьома критеріями:

  • Відповідність та досконалість
  • Вплив
  • Реалізація

До 250 МСП із найвищими балами буде відібрано для участі в етапі Реконструкція, незалежно від країн, де вони розташовані

Ось тут за пунктом 5.4 можете детально ознайомитися із розподілом балів на конкурсі.

Як отримати. Для подання заявки вам необхідно зареєструватися на порталі F6S. Після цього, щоб продовжувати змагатися за участь у програмі, вашу заявку мають рекомендувати. Форма анкети містить два обов’язкові поля, які дозволяють вам запросити рекомендацію, вписавши на полях ім’я людини та адресу електронної пошти. Для кожної країни призначені свої експерти, які можуть рекомендувати проєкти. Знаходите країну, де базується ваш бізнес, вибираєте одну із зазначених осіб, на полях вказуєте дані вибраного члена комісії. І все – портал F6S запросить рекомендацію самостійно.

Із повним списком рекомендацій для країн можете ознайомитися тут.

Після успішного оформлення вашої заявки та рекомендації члена комісії, ви отримаєте відповідь від ADMA TranS4MErs. Усі подальші дії програма скоординує самостійно.

Документи, які потрібно надавати для програми на будь-якому з етапів, повинні бути подані в електронному вигляді у форматі PDF без обмежень для друку.

Важливо: заповнювати анкети та подавати план необхідно англійською мовою.

Строки подання. Заявки на конкурс Проєктування приймаються з 1 вересня до 14 грудня 2022 року; на конкурс Реконструкція – з 1 вересня 2022 року до 15 лютого 2023 року.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, не зазначені в описі програми, надішліть своє повідомлення на пошту ініціативи – покликання.


Читайте також:

Поділитися новиною: