Гранти на цифровий розвиток підприємств від ЄС
Деталі мільярдного гранту ЄС та чітка інструкція для подання заявок на отримання фіндопомоги.
Програма із загальним фондом в понад 7 млрд євро відкриває свої конкурсні пропозиції для українського малого та середнього бізнесу. Створена для розвитку передових цифрових навичок і цифровізації підприємств, ініціатива Digital Europe Programme дає змогу будь-якому, дотичному до цифрового світу, бізнесу отримати фінансову допомогу без жодних особистих внесків. Ми вивчили деталі підтримки й готові поділитися із вами чіткою інструкцією для реєстрації.
Хто може отримати. Подаватися на конкурс можуть державний та приватний сектори, громадські організації, ЗВО та наукові установи, постачальники хмарних технологій та ІТ-компанії тощо. Повний перелік потенційних учасників вказано в умовах кожного конкурсу окремо.
Розмір та умови гранту. Загальний фонд програми – 7,5 млрд євро. Для українського бізнесу протягом 7 років фонд готовий витратити близько 6 млрд євро. Україна може брати участь у чотирьох напрямах:
- Високопродуктивний комп’ютинг (2,2 млрд євро) – проєкти, які обчислюють великі масиви даних для сфер економіки, охорони здоров’я або оборонної промисловості.
- Штучний інтелект, дані та хмарні послуги (2,1 млрд євро) – проєкти, які створюють штучний інтелект, зокрема для підприємств, державних установ та держадміністрацій.
- Використання цифрових технологій в економіці та суспільстві (1,1 млрд) – проєкти, які поширюють цифровізацію у сферах бізнесу, електронного уряду, охорони здоров’я, культури й освіти, технологій Smart City.
- Передові цифрові навички (580 млн євро) – проєкти, які займаються просвітницькою діяльність або створюють можливості для набуття IT-навичок.
Оцінювання поданих заявок здійснюватиметься службами Комісії спільно з Європейським центром компетенції з промислової, технологічної та дослідницької кібербезпеки та за допомогою незалежних експертів.
Грантова програма передбачає грошові внески від заявників, але ЄС скасував їх українцям на 2021-2022 рр. А на 2023-2027 рр. надав 95% знижку.
Як отримати. Алгоритм подання заявки дуже простий:
- Зареєструвати організацію, якщо раніше організація не подавалась на грантове фінансування ЄС або відразу подати заявку за покликанням.
- Знайти своїх партнерів для створення міжнародного консорціуму (добровільного об’єднання підприємств). Щоб вибрати собі досвідченого партнера, можете скористатися цим пошуком або ж звернутися до консорціуму EEN Ukraine, яке безкоштовно допоможе вам у пошуку партнерів, створення та розміщенні власних профілів на європейському порталі EEN.
- Заповнити проєктну заявку, яка складається з двох частин:
- адміністративна (до 70 сторінок А4);
- технічна (до 50 сторінок А4).
- Дочекатися оцінка заяви – експертна група оцінить та поінформує вас про своє рішення. У разі перемоги в конкурсі, вам запропонують розпочати підготовку до підписання грантової угоди разом з EU Project Officer.
Тут можете знайти детальну інструкцію роботи із проєктною заявкою, втім, вчасно її подати на розгляд має голова консорціуму.
Після проходження конкурсу переможці укладають грантову угоду з Європейською Комісією в межах виділеного бюджету та угоду про консорціум між усіма учасниками консорціуму.
Строки подання. Нині відкрита друга хвиля подання заявок, дедлайн якої – 17 травня 2023 року. Термін підписання грантових угод — до 9 місяців із моменту оголошення результатів конкурсу. Участь у програмі можлива до 2027 року.
Якщо у вас виникли додаткові запитання, не зазначені в описі програми, надішліть своє повідомлення на пошту ініціативи – eurointegration@thedigital.gov.ua.
Читайте також:
Post a comment
No Comments