fbpx
КОШТ

Як знайти всю інформацію про нерухомість в Україні через реєстри: інструкція

В Україні існують реєстри, де можна знайти дані про нерухомість. Вони містять інформацію про об’єкти нерухомого майна та права на них. Ця інформація є публічною та доступною для запиту онлайн. Реєстри в Україні лише державні, а от сервіси, які надають послуги з отримання інформації, можуть бути як державними, так і приватними. То ж як отримати інформацію з реєстрів нерухомості?

Якими способами можна отримати інформацію з реєстрів нерухомості

Існує кілька способів отримати інформацію з реєстрів нерухомості:

Яка інформація міститься в державних реєстрах нерухомості?

З державних реєстрів нерухомості можна отримати таку інформацію:

  • Про об’єкт нерухомого майна: його адресу, площу, призначення, характеристики, кадастровий номер тощо.
  • Про право власності на об’єкт нерухомого майна: його вид, особу власника, дату та номер реєстрації права тощо.
  • Про правочини щодо об’єкта нерухомого майна: його вид, особи сторін, дату та номер реєстрації правочину тощо.
  • Про обтяження об’єкта нерухомого майна: його вид, особи сторін, дату та номер реєстрації обтяження тощо.

Як перевірити нерухомість через Державний реєстр речових прав

Щоб перевірити нерухомість через державний реєстр, потрібно зробити наступне:

  1. Зареєструватися на сайті Мінюсту або увійти, якщо вже є профіль.
  2. Пройти авторизацію за допомогою ЕЦП (електронний цифровий підпис), BankID або MobileID.
  3. Подати заявку на отримання інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП), вказавши відомості про особу або об’єкт нерухомого майна, щодо якого потрібна інформація.
  4. Сплатити послугу онлайн або через термінал самообслуговування. Вартість послуги становить 30 грн. Може змінюватись залежно від обсягу інформації.
  5. Отримати витяг з реєстру у форматі PDF на свою електронну пошту або в особистому кабінеті. Термін надання – протягом години

Як перевірити нерухомість через портал Дія

Щоб провести перевірку нерухомості через портал “Дія”, потрібно зробити наступні кроки:

  1. Увійти до облікового запису на сайти “Дії” за допомогою ЕЦП, BankID або MobileID.
  2. На головній сторінці у розділі “Послуги” знайти послугу “Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно”.
  3. Після цього натиснути кнопку “Отримати довідку” та заповнити онлайн-форму, вказавши параметри пошуку за одним або кількома критеріями: об’єкт нерухомого майна, суб’єкт права, реєстраційний номер запису, номер державного акта.
  4. Перевірити правильність введених даних та погодитися з умовами надання послуги.
  5. Сплатити за послугу онлайн за допомогою банківської картки або LiqPay. Вартість послуги становить 30 грн та може змінюватись залежно від обсягу інформації.
  6. Отримати довідку з реєстру у форматі PDF на свою електронну пошту або в особистому кабінеті.

Як перевірити нерухомість через Опендатабот

Сервіс “Опендатабот” теж дозволяє перевірити власника нерухомості або саму нерухомість. Що потрібно зробити:

  1. Відкрити сайт Опендатабот або завантажити додаток для Android або iOS. Також можна використати чат-бот сервісу у Telegram.
  2. Якщо немає акаунту, потрібно зареєструватися на сайті або у додатку за допомогою свого номера телефону, електронної пошти або Facebook.
  3. Ввести реєстраційний номер об’єкта нерухомості, який потрібно перевірити, або код ЄДРПОУ / ІПН власника. Якщо користувач не знає цих даних – можна використати послугу “Знайти за адресою”.
  4. Отримати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, який містить інформацію про власника, права власності, обтяження та арешти на нерухомість. Він прийде на пошту, або буде збережений у додатку.
  5. Перевірити правильність та актуальність інформації, а також наявність позначки “Перевірено Опендатабот”. Якщо користувач має підписку на Опендатабот, можна поставити це майно на моніторинг – тоді про кожну зміну статусу нерухомості сервіс буде присилати повідомлення.

Детальну  інструкцію про перевірку нерухомості на сервісі – читайте тут.

Детальну  інструкцію про перевірку квартири  на сервісі – читайте тут.

Як перевірити нерухомість через Pro.Monitor.Estate

Pro.Monitor.Estate – це приватний проєкт. Загалом – пошукова система, яка збирає і пов’язує дозвільні та декларативні документи про об’єкт будівництва, а також надає основну інформацію про його учасників. Сервіс працює через сайт або додаток.

Як перевірити нерухомість через сервіс:

  1. Відкрити сайт Pro.Monitor.Estate або завантажити додаток для Android або iOS.
  2. Якщо немає акаунту, потрібно зареєструватися на сайті або у додатку за допомогою свого номера телефону, електронної пошти або Facebook.
  3. У запиті через сервіс потрібно ввести адресу, кадастровий номер або інші деталі об’єкта нерухомості, який потрібно перевірити, і виберіть його зі списку.
  4. Далі потрібно отримати інформацію про об’єкт будівництва, його дозвільні та декларативні документи, а також про його учасників: замовника, підрядника, девелопера, проєктувальника та особу, яка здійснює технічний нагляд.
  5. Перевірити правильність та актуальність інформації, а також наявність позначки “Перевірено Monitor.Estate”. За наявності підписки Pro.Monitor.Estate також можна поставити об’єкт на моніторинг та отримувати сповіщення про будь-які зміни у реєстрах.

Як перевірити нерухомість через Scanbe.io

Сервіс Scanbe.io забезпечує користувачу пошук данних відразу у кількох десятках баз даних, серед яких численні державні реєстри. Єдина проблема – пошук ведеться тільки через ім’я та фамілію людини. Можна знайти тут інформацію і про нерухомість – що для цього потрібно зробити:

  1. Зайти на сайт Scanbe.io та ввести необхідні дані для пошуку – це може бути прізвище та ім’я власника нерухомості, регіон або ім’я та по батькові для більш точного пошуку.
  2. Переглянути результати пошуку щодо профілю вказаної людини. Серед іншої інформації там буде розділ «Нерухомість», де будуть вказані всі об’єкти нерухомості, які належать цій людині за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
  3. Можна буде окремо переглянути інформацію про кожен об’єкт нерухомості, який цікавить. У даних щодо нерухомості вказуються тип, площа, кадастровий номер (для земельних ділянок), дата реєстрації права власності, причина реєстрації та спосіб набуття права на об’єкт.
  4. Можна також перевірити наявність обтяжень на об’єкти – чи є там арешт, іпотека, заборона відчуження або оренда.

Окрім зазначених сервісів, перевірити власника нерухомості та отримати інформацію про неї можна на сайтах деяких агентств з нерухомості. Для кожного з таких сайтів існує власний алгоритм пошуку.


Поділитися новиною: