Як зареєструвати авто в Україні у 2023: покрокова інструкція
Як зареєструвати нове або вживане авто: інструкції, документи та ціни.
Після покупки машини, для неї необхідно отримати номерний знак, оформити страхування та звісно ж зареєструвати авто. Тож далі розповідаємо як правильно зареєструвати новий або вживаний автомобіль, а також скільки необхідно платити за реєстрацію.
Як зареєструвати нове авто або авто вже з пробігом в Україні
Реєстрація нових або вживаних авто відбувається у сервісних центрах МВС. Реєстрація в обох випадках майже не відрізняється. Однак, автосалони мають право укладати договори купівлі-продажу автомобілів та самостійно їх посвідчувати, що зекономить чимало часу в сервісному центрі МВС. Також, згідно з новими правилами реєстрації авто, можна проходити експертний огляд в одному сервісному центрі, а реєструвати машину в іншому.
Звернутися можна в будь-який із сервісних центрів МВС, незалежно від місця реєстрації нового чи старого власника машини. Взяти талон в чергу для реєстрації автомобіля можна за посиланням або в порядку живої черги безпосередньо в сервісі МВС. Адреси та контакти сервісів знайдете за посиланням.
Щоб зареєструвати авто в сервісному центрі потрібно:
- Скласти договір купівлі продажу авто в сервісному центрі МВС або надати вже складений в іншому місці договір. Також потрібно надати пакет всіх необхідних документів, про які розповідатимемо нижче;
- Написати заяву на зняття авто з реєстраційного обліку (для вживаних). Приклади заяв знайдете за посиланням. Незаповнені шаблони отримуються в сервісному центрі МВС.
- Сплатити комісії та всі необхідні платежі сервісу. Для звичайного авто вартість реєстрації становить орієнтовно 862 грн, а для електрокару – 700 грн.
- За бажання власника, експерти сервісного центру можуть перевірити машину на відповідність номерів агрегатів, номеру двигуна і на крадіжку авто. Ця процедура не є обов’язковою для перереєстрації авто куплених в Україні чи нових автомобілів. Орієнтовна вартість експертного дослідження – 417 грн (303,67 грн за загальний огляд авто та 113,27 грн за дослідження двигуна).
- Заповнити заяву про взяття на реєстраційний облік авто, яке вже буде значитись з новим власником.
- Обрати та сплатити номерні знаки.
Не існує чітко встановленого проміжку часу, протягом якого здійснюється реєстрація авто, адже на це можуть впливати різноманітні фактори. Однак зазвичай така послуга займає близько двох годин.
Необхідні документи для реєстрації авто в Україні
- Оригінал документу, котрий підтверджує особу нового власника. Це може бути:
- паперовий паспорт громадянина України;
- ID-картка та довідка про реєстрацію місця проживання;
- тимчасове посвідчення громадянина України;
- посвідчення внутрішньо переміщеної особи (ВПО).
- Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код, РНОКПП).
- Документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення, тощо. В цьому документі має бути зазначена повна вартість ТЗ. Ним може виступати:
- договір про купівлю-продаж авто;
- договір про отримання машини в спадок;
- митна декларація на автомобіль, тощо.
- Старе свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт), за його наявності, та номерні знаки.
- Квитанція про оплату сервісного збору в центрі МВС (отримується вже на місці). Для звичайного авто вартість реєстрації становить орієнтовно 862 грн, а для електрокару – 700 грн. Деталі про комісії читайте нижче.
Переглянути додаткові необхідні документи для первинної реєстрації авто чи для авто, котрим встановили газобалонне обладнання (ГБО) можете за посиланням.
Де та як отримати посвідчення водія у 2023 році: детальна інструкція
Як оформити договір купівлі-продажу авто
Оформити такий договір можна через нотаріуса, комісійний автомагазин сертифікований центром МВС або безпосередньо у сервісному центрі МВС. При цьому, назва “комісійний магазин” не повинна вводити в оману, адже це просто дотична комерційна структура при сервісних центрах, яка засвідчує факт купівлі-продажу, аби з наявними документами перереєструвати надалі авто.
В нотаріусі така послуга коштуватиме близько двох тисяч гривень, а в комісійних магазинах – близько тисячі гривень. В сервісних центрах МВС оформлення договору купівлі-продажу – вже включене у вартість реєстрації транспорту. У всіх випадках під час оформлення договору обов’язково перевіряються документи власника, інформація про авто та документи покупця.
Для оформлення договору купівлі-продажу необхідно мати такі документи як:
- технічний паспорт, а якщо свідоцтво про реєстрацію на пластиковій основі, то ще й додатково необхідна облікова картка;
- номерні знаки для транзиту;
- паспортні дані продавця та покупця автомобіля;
- якщо продавець не є першим власником авто, то потрібно надати нотаріальну довіреність на право керування, розпорядження даним МС від власника, який був записаний у техпаспорті авто;
- якщо майно набуте у спільному сімейному житті, обов’язкова присутність нотаріальної згоди чоловіка/дружини на реалізацію транспортного засобу.
Штрафи та закони, які регулюють реєстрацію авто
Головний закон, який регламентує реєстрацію авто в Україні – наказ Міністерства внутрішніх справ про реєстрацію фізичних та юридичних осіб у системі керування. За керування незареєстрованим автомобілем передбачені штрафи – 850 гривень за перше таке порушення і 1700 за повторне. Крім того, можуть прописати громадські роботи від 30 до 40 годин з вилученням транспортного засобу.
Читайте також:
Comments are closed.