Як сплачується ЄСВ підприємцями під час війни
Під час дії воєнного стану фізичним особам-підприємцям дозволили не сплачувати ЄСВ - єдиний соціальний внесок. Втім, це має наслідком не врахування цього періоду у страховий стаж для розрахунку пенсії.
Під час дії воєнного стану фізичним особам-підприємцям дозволили не сплачувати ЄСВ – єдиний соціальний внесок. Втім, це має наслідком не врахування цього періоду у страховий стаж для розрахунку пенсії.
Кому дозволили не сплачувати ЄСВ під час війни
У зв’язку з дією воєнного стану право тимчасово не нараховувати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надається наступним категоріям:
- ФОП на спрощеній системі оподаткування;
- ФОП на загальній системі оподаткування;
- ФОП, що займаються незалежною професійною діяльністю;
- ФОП, що є членами фермерських господарств.
Право не нараховувати та не сплачувати ЄСВ фізичним особам-підприємцям надається у період з 1 березня 2022 року та впродовж 12 місяців після скасування воєнного стану. Таке право надано задля зменшення фінансового навантаження на підприємців та стимулювання їх до продовження діяльності, необхідної для країни в складних умовах війни.
Як враховується страховий стаж при несплаті ЄСВ підприємцями
Якщо ФОП скористався можливістю не сплачувати ЄСВ, то йому варто врахувати, що відповідні періоди роботи не будуть зараховані до страхового стажу для призначення пенсії в майбутньому. Відповідно до вимог чинного законодавства, до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди діяльності, за які повністю сплачені страхові внески. Розмір щомісячного внеску не має бути меншим за встановлений законом мінімальний, який з 1 січня 2022 року становить 1430 грн.
Читайте також:
- Ввести одну цифру: розповідаємо, як легко подати звіт ФОП через портал “ДІЯ”
- Скасування воєнних податкових пільг підприємцям відкладається
- Особливості сплати податків для ФОП під час воєнного стану
- Як закрити ФОП онлайн через ДІЯ – інструкція
Comments are closed.