fbpx
КОШТ

Скасування воєнних податкових пільг підприємцям відкладається

Заплановане на 1 липня скасування пільгової ставки єдиного податку в 2% для ФОП 3-ї групи та опції добровільної сплати єдиного податку підприємцями 1-2 групи не відбудуться.

Причиною стало подання понад 800 правок до законопроєкту №8401, яким і передбачалося повернення до стандартного режиму оподаткування, які діяли до запроваджених на час військового стану пільг. В березні 2022 року, зокрема, платникам єдиного податку 1 і 2 груп дозволили взагалі не сплачувати єдиний податок; платники єдиного податку 3 групи мали змогу перейти з 5% на 2% податку; сплата ЄСВ могла бути за бажанням підприємця; заборонялося проведення документальних перевірок; заборонялися штрафні санкції за порушення використання  РРО.

Законопроєкт №8401 прийнято за основу в травні і відправлено на доопрацювання. І через велику кількість правок його голосування в цілому затягується. Як зазначає заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної ради Ярослав Железняк, рішення точно ухвалять, але точні терміни повернення до стандартного режиму оподаткування невідомі.


Читайте також:

Поділитися новиною: