fbpx
Ввести одну цифру: розповідаємо, як легко подати звіт ФОП через портал “ДІЯ”

Відтепер підприємці на 3 групі з єдиним податком можуть подавати декларацію онлайн через сервіс ДІЯ. Як веб-версію так і мобільний застосунок. Розповідаємо як це зробити введенням лише однієї цифри.

Подання звіту в “ДІЇ” відбувається реально в кілька кліків, оскільки більшість даних підтягується з державних реєстрів, в тому числі інформація про отриманих дохід та нараховані і сплачені податки за попередній квартал. Відтак, потрібно ввести лише суму доходу за звітній період (липень-вересень) – і далі перевірити дані. Зробити це можна як на екрані комп’ютера так і в мобільному застосунку.

Подання звітності у веб-версії порталу “ДІЯ”

Отже. Входимо в свій кабінет на сайті Дія і найлегше це зробити за допомогою електронного підпису.


“Дія. Підпис”: що це таке і як отримати. Інструкція

Як отримати безкоштовний ЕЦП в “Приват24” – інструкція


Далі обираємо меню “Послуги-Громадянам-Підприємництво-Декларація платника єдиного податку”, або ж ось пряме посилання вже на саму звітність. Натискаємо “Подати декларацію”.

Фактично, процедура займає 3 кроки. На першому – відображається екран з даними за попередній період і вони підтягуються автоматично. Тут же потрібно ввести одну цифру – надходження на рахунок за звітній квартал і відразу розраховується платіж Єдиного податку. При натисканні далі – відображення інформації надходження та розраховані податки за попередній і звітній квартал та можливість оновити контактні дані. Тисніть “Далі” – і в наступному вікні довідкова інформація про реєстраційні дані, податкові, тощо та підпис електронним ключем. Для відправлення натиснути готово.

Оминаючи весь цей абзац, вам потрібно просто перевірити надходження за звітній квартал в своєму банку і вказати цю суму на першому кроці. Все – далі все автоматично.

Подання звітності у мобільному застосунку  “ДІЯ”

Після авторизації в застосунку обираєте в нижньому меню “Послуги”. Далі в текстовому меню найнижчий рядок “Податкові послуги”; потім в нижній частині екрану “Декларації” і меню “Декларація платника єдиного податку за три квартали” з опцією “Надіслати”.

Наступним кроком принципова різниця між веб-версією. Застосунок “ДІЯ” дає можливість активувати функцію синхронізації з банківським рахунком підприємця. Для прикладу, Monobank можна синхронізувати, а от рахунок в Приватбанку не можна.

І спойлер: навіть Monobank на практиці в нас не спрацювало і довелося вводити суму надходжень вручну.

Далі все ідентичне веб-версії. Вводите суму надходжень за звітній квартал і все розраховується автоматично.  Перевіряєте контактні дані та податкову інформацію – підписуєте і відправляєте.

Враження

Після 8 років підприємництва,  це найкраще, що ми спробували за цей час. А починали ми з паперових версій.

Саму звітність прийняли буквально за 15 хвилин. І тут важливо відзначити: ми бачимо лише два повідомлення: декларацію відправлено та декларацію прийнято. Все. Якщо ви подавали класичні декларації, то для підтвердження її подання потрібно отримати дві квитанції: першу та другу. Перша свідчить про отримання декларації податковою, а друга вже про саме прийняття. В подальшому з цим можуть виникнути проблеми. Так, нині підвищений фінансовий контроль з боку банків та інших фінансових організацій. І для підтвердження легальності походження коштів той же банк при оформленні депозиту погоджується прийняти податкову декларацію. Втім, потрібно також подати дві квитанції на підтвердження достовірності вже самої декларації. У випадку з поданням через “ДІЮ” з цим можуть виникнути проблеми.

Та зауважимо, “ДІЯ” швидше опитувальник для заповнення декларації. По факту всі ці дані сервіс вносить в затверджену законодавством декларацію і саме її відправляє в податкові органи. І повноцінну ж декларацію можна завантажити до перегляду пізніше.

Інший аспект – можливість сплатити єдиний соціальний внесок через застосунок. Тобто лише ЄСВ, а не єдиний податок. І більше того, сплати можна лише в мобільному застосунку, а не веб-версії. Та навіть при оплаті ЄСВ через “ДІЮ” відразу відлякує велетенська комісія в 1,5%. Ну для прикладу, при оплаті через IBAN-рахунок в Monobank комісія буде нульова. При оплаті через Приватбанк – 3 гривні/платіж.