Для пошуку авіаквитків існують купа сайтів з ще більшою кількістю умов, параметрів і методів роботи.Де краще купувати квитки й на яких сайтах, на що звертати увагу і як знайти найвигідніші пропозиції – в цьому тексті подано детальні алгоритми від мандрівника з 37 країнами у власному здобутку.
Та спочатку загальні базові параметри, які потрібно знати для пошуку оптимальних квитків.
Є класичні авіакомпанії та лоукости. Перші пропонують повніший сервіс для пасажирів і зручніший. Безоплатне харчування на борту, безплатна реєстрація в аеропорту, зручніші аеропорти тощо. Другі економлять на сервісі та всіх додаткових послугах. Харчування? Лише за гроші та з дуже обмеженим вибором. Безплатна реєстрація? Хіба пройти квест і не запізнитися з термінами онлайн-реєстрації. Аеропорти? Часто віддалені, оскільки в таких дешевше обслуговування. Для прикладу, класичні авіакомпанії – це польська LOT чи британська British Airways. Лоукостери – Wizz Air, Ryanair, EasyJet.
Як знайти житло в подорожах – кращі сервіси, хитрощі і поради
Є забезпечений гарантований транзит і самостійна пересадка. Гарантовану пересадку на різні сегменти подорожі пропонують лише класичні авіакомпанії під час купівлі квитків на одному бланку. Тобто квиток куплений одним платежем і всі дані на одному документі (чи pdf файлі). У разі купівлі різних квитків на окремі сегменти подорожі навіть однієї авіакомпанії пересадка не гарантується.
Пояснимо на прикладі рейсу авіакомпанії British Airways з Парижу до Нью-Йорка із транзитною пересадкою в Лондоні.
Один пасажир може знайти одразу квиток “Париж–Нью-Йорк” із приміткою про пересадку і купує цей квиток одразу на два сегменти. Інший пасажир спочатку знаходить сегмент “Париж-Лондон” і купує цей квиток, а вже потім знаходить сегмент “Лондон–Нью-Йорк” та купує ще один квиток.
У разі запізнення рейсу з Парижу на кілька годин літак до Нью-Йорка може вже полетіти. В цьому випадку першому пасажиру безплатно перебронюють квитки та за потреби забезпечать очікування рейсу в готелі. Другому пасажиру ніяк не допоможуть, оскільки його квитки обіцяли лише доставку в Лондон, що і забезпечили. Формально, на рейс до Нью-Йорка пасажира просто не з’явився.
Не заплутатися в цьому дуже просто: не варто купувати квитки на сайтах агрегаторах. Вони часто пропонують у результатах пошуку поєднання і пересадки кількох авіакомпаній. Часто це самостійні пересадки і, зрештою, пасажир отримає окремі квитки на різні сегменти. Якщо транзит показує в результатах пошуку на сайтах авіакомпанії – значить компанія гарантує пересадку.
Ще один простий фільтр – всім улюблені лоукостери взагалі не мають транзитних рейсів і лише подекуди тестують таку модель. Відтак квитки з пересадками на Wizz Air чи Ryanair можуть бути лише самостійними.
Купувати заздалегідь. Очевидного терміну тут не має, адже все залежить від купи факторів: сезон, завантаженість конкретного рейсу тощо. З власного досвіду, у Wizzair найкращий час купівлі квитків за десь 2 місяці до відправлення – тобто за 5 місяців до відправлення буде дорожче, як не дивно. В інших авіакомпаній може бути інша тенденція.
Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися
Як знайти найдешевші авіаквитки. І найкращі
Найкраще купувати квитки безпосередньо на сайті авіакомпанії. При цьому, ідеальним додатковим інструментом для цього є сайти-агрегатори.
Агрегатори показують інформацію про всі авіарейси всіх компаній. Тобто можна не шукати потрібні авіаквитки спочатку на сайті Wizzair і потім на Ryanair чи інших компаній і все порівнювати. Все в одному місці зі зручними фільтрами. Далі агрегатор може сам продавати квитки, або ж переправляти на сайти партнерських агенцій. За кожен успішно придбаний квиток агрегатор отримує маленьку комісію.
Гарні вищевказані фільтри і є ключовою перевагою агрегаторів при пошуку квитків. Жоден сайт авіакомпанії не пропонує подібного. Втім, агрегатори корисні лише пошуку квитків і порівняння пропозицій, а купувати квитки вже з відомою датою і часом потрібно безпосередньо на сайті авіакомпанії.
Купівля через агрегатор зручна лише в одному випадку: добре, поки все добре. Однак у разі непередбачуваних ситуацій, як-от скасування рейсу, можуть виникнути серйозні проблеми.
При цьому, купівля квитка безпосередньо на сайті авіакомпанії має кілька переваг:
- зручність внесення змін онлайн без прив’язки до контактів з посередниками.
- можливість прямого контакту зі службою підтримки авіакомпанії
- участь в програмах лояльності авіакомпанії
- розпродажі часто доступні лише на сайті авіакомпанії і є можливість вихопити найкращу ціну.
Алгоритм пошуку дешевих авіаквитків
На першому етапі варто скористатися агрегатором і знайти доступні рейси серед усіх авіакомпаній. Таких агрегаторів купа: Skyscanner, Google flights, український Tripmydream.
Проте з практики найзручніший сайт – Kiwi (Android | iOS).
Фільтри Kiwi дозволяють обрати як конкретний аеропорт, так і все місто (усі аеропорти міста), кілька конкретних аеропортів чи міст, всі аеропорти конкретної країни чи кількох країн. Можна додати сусідні аеропорти з обраною зоною в кілометрах. Так само датою вильоту чи повернення можна обирати конкретну дату, діапазон дат (23 березня – 1 квітня), чи весь місяць. Окрім таких же фільтрів для повернення можна також вказати бажану кількість днів перебування. До всього, можна обрати особливості рейсів: лише прямі, з певною кількістю пересадок, вибрати лише певні авіакомпанії, уникати певних транзитних країн і т.ін.
Якщо все-таки вирішите купувати квиток через Kiwi, зареєструйтесь за цим посиланням і отримайте бонус 10 євро на рахунок.
Всі довколишні аеропорти
Під час пошуку квитків не варто дивитися лише рейси для конкретних міст. Для прикладу, при пошуку з Катовіце в умовний Кельн варто додати у фільтри також сусідні міста: Краків для Катовіце чи Дюссельдорф для Кельна.
Для великих міст варто обирати всі місцеві аеропорти, оскільки різниця може бути колосальною у вартості. Класичний приклад – Варшава, до якої належить Аеропорт Ф. Шопена та Модлін. Перший знаходиться на околиці міста, а другий за 40 км. І от класичні авіакомпанії літають із Шопена. Всіма улюблені лоукостери – з Модліна. І вартість доїзду до Модліна сповна покриває цінову різницю.
Трансфер між аеропортом і містом
Перед купівлею квитка потрібно одразу оцінити вартість доїзду безпосередньо в місто. Стандартна ситуація, коли квиток на літак коштує дешевше за доїзд автобусом до міста. У прикладі з аеропортом Модлін дістатися до нього з Варшави можна за 230 гривень (22,4 злотих), але за певних обставин доведеться заплатити й 1000 гривень.
Детальні інструкції доїзду у більшість європейських столиць та всі аеропорти сусідніх до України країн можна знайти за темою “Аеропорти” на сайті Кошт. Також можна скористатися стандартним “Google maps”, який для багатьох країн показує конкретні маршрути та ціни. Зрештою, можна знайти деталі доїзду на сайті потрібного аеропорту в розділі “Для пасажирів”.
Подорожі з пересадками
Під час пошуку квитків через агрегатор відразу потрібно звернути увагу на фільтр “Без пересадок”. У разі подорожей на малі відстані лоукостерами брати квиток з пересадкою не має сенсу – в самостійній пересадці все добре, допоки все добре. А варто раз попасти на запізнення чи скасування рейсу – і можна застрягти у транзитному аеропорту. Як наслідок, доведеться заплатити значно дорожче за нові квитки, які нівелюють всю вигоду за низку попередніх поїздок. При цьому, агрегатори відразу показують найдешевші пропозиції з пересадками, а фільтр “Без пересадок” розв’язує проблему.
Під час свідомої подорожі із самостійною пересадкою потрібно перевіряти аеропорт прильоту в першому сегменті та аеропорт вильоту у другому сегменті. Умовно, можна прилетіти в Варшава-Модлін, але виліт буде за 40 км з варшавського аеропорту ім. Шопена. Найчастіше аеропорти позначають скороченням згідно з правилами IATA (Міжнародної асоціації повітряного транспорту). Так, Варшава-Модлін має скорочення WMI, а Варшава ім. Шопена – WAW.
Купівля авіаквитків
Після того, як вигідні квитки знайдено, варто знайти сайт потрібної авіакомпанії через Google і придбати квитки безпосередньо у перевізника. На сайті авіакомпанії потрібно вказати конкретні дати та міста, знайдені на агрегаторі.
Під час оплати квитків доречно перевірити вартість у різних валютах або способах оплати (якщо авіакомпанія надає такий вибір). Наприклад, Ryanair стягує додаткову комісію за оплату банківською карткою, якої немає під час оплати через PayPal. Wizzair дозволяє вибрати валюту оплати на останньому кроці – варто порівняти оплату в місцевій валюті з доларами чи євро за курсом вашого банку.
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Також за темою: