Сервісів для пошуку житла в подорожах безліч. Втім, в нашій частині світу найпопулярнішими є Booking.com та Airbnb. Саме вони мають найбільшу базу і з практики найкраще закривають потребу пошуку житла. Тож в цьому огляді особливості цих сервісів та поради пошуку оптимального житла.
Найкраще пошук житла забезпечуються саме поєднанням Booking.com та Airbnb.
Перший спеціалізується на оренді готелів і гостелів. Другий – на цілому помешканні та кімнат безпосередньо від власників. Тож перегляд пропозицій в місці призначення на обох сервісах точно охопить всі доступні варіанти.
Пошук доступний і у вебверсії і в застосунках, але застосунки бажано встановити відразу, оскільки далі в них зручно отримувати сповіщення, шукати житло на карті, тощо.
При користуванні обома сервісами важливо читати відгуки інших мешканців. При цьому, відсортувати їх за найгіршими – саме так можна побачити критичні моменти, зрозуміти чи це стандарт, чи випадковість.
Як шукати найкращі авіаквитки: хитрощі і практичні поради
Оренда житла через Booking.com
Це не лише сайт, а великий холдинг, до якого окрім Booking.com входять також Priceline, Kayak, Agoda і Rentalcars. Якщо Rentalcars спеціалізується лише на оренді авто, то всі інші сервіси також дозволяють охопити повністю подорожі і знайти житло, авто, квитки на різні види транспорту тощо.
Втім, основна і первісна спеціалізація Booking.com все-таки житло. Орендувати житло на Booking.com можна як через сайт, так і через застосунки (Android | iOS).
Ключова особливість Booking.com – величезний набір фільтрів за якими можна знайти бажане: типи помешкання, райони міст, відстань від центру, тип ліжка, наявність різних зручностей (фен, окрема ванна, фітнес-центр, автостоянка…) і так далі і тому подібне.
Вищевказані фільтри очевидні, але головний на який потрібно звернути увагу – рейтинг житла. З практики, прийнятне житло можна знайти з рейтингом від 7, адекватне і придатне до проживання без смутку – з рейтингом від 8. Реально чисте і класне, цікаве концептуальне і з якого не захочеться виходити – помешкання з рейтингом від 9.
Алгоритм пошуку і оренди житла на Booking.com
Пошук житла потрібно починати від свого максимального запиту, а відтак встановити всі можливі фільтри. Це звісно окрім першочергового вказування місця призначення, дат і кількості осіб. До слова, можна вказувати не конкретне місто, а також регіон чи область карти (для пошуку житла в Карпатах, де купа малих сіл).
З чого почати пошук житла на Booking.com:
- Вказуємо місце призначення та дати. Краще шукати відразу на одну особу – так легше орієнтуватися в ціні. Вже потім додати потрібну кількість на етапі бронювання
- В результатах пошуку у фільтрах встановити максимально можливі принципові параметри: тип житла, зручності в номері, автостоянка за потреби, харчування, район помешкання і так далі
- Обов’язково вказати рейтинг помешкання від 9.
- Після перегляду результатів згідно з заданими фільтрами натиснути сортування за ціною – від найдешевшої і далі переглядати всі варіанти для пошуку потрібного.
Якщо на цьому етапі проглянули кілька пропозицій і вони підходять за ціною – то можна спокійно бронювати житло. Інакше – потрібно залишати сортування за ціною, але зменшувати чи погіршувати фільтри. Для прикладу, змінити тип житла, прибрати наявність фену в номері, змінити дальність від центру і так далі.
Варто прибирати не всі одразу фільтри, а поступово позбуватися найменш принципових і кожного разу проглядати пропозиції від найдешевшої ціни. На останньому етапі вже можна погіршити рейтинг помешкання і змінити з “від 9” на “від 8” чи гірше. Саме на останньому етапі варто погіршувати рейтинг житла, бо можна знайти гарне житло трохи далі від центру. Втім, тут варто дивитися на власні побажання і можливо чистота житла не має значення, а принципово самісінький центр – відтак відразу ставити “”від 6” і фільтр “Відстань від центру міста до 1 км”.
Також один з ключових фільтрів – оплата онлайн. Загалом, краще оплатити онлайн, оскільки зручніше, чи потім не буде здачі в орендодавця тощо. Зрештою, оплата чи не найкраще фіксує домовленість і додає спокою.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Оренда житла через Airbnb
Початково сервіс створювався як можливість власникам здати своє тимчасово вільне житло. Це стосується як всього помешкання, так і окремих кімнат. Нині цей профіль сервісу зберігся і там поширені окремі квартири, будинки чи кімнати в них. Втім, нині це не лише власники, а і посередники з низкою квартир в оренді чи бізнес, який має весь будинок під оренду і здає всі квартири. Тож не варто дивуватися, якщо буде різне житло з однією назвою і з різними порядковими номерами – це окремі квартири в одному будинку одного орендодавця.
Втім, незмінно кращого сервісу для оренди кімнати чи цілого помешкання не має. Орендувати житло на Airbnb можна як через сайт, так і через застосунки (Android | iOS).
На відміну від Booking.com, Airbnb має досить обмежений набір фільтрів і це його недолік. По суті, окрім базових місця і типу житла, можна обрати лише деякі зручності в помешканні і довкола. Сервіс навіть не має сортування житла від найдешевшого чи інших типів. Відтак, потрібно обрати діапазон бажаної ціни і передивлятися всі доступні помешкання в цьому діапазоні.
Алгоритм пошуку і оренди житла на Airbnb
Сервіс не має фільтрів доступного помешкання за районом чи відстанню від центру. Тож варто відразу дослідити місце призначення і знайти бажані райони. Далі вже дивитися розміщення житла на карті і самостійно орієнтуватися.
Важливою опцією в цьому сервісі є варіанти бронювання:
- Миттєве бронювання – одразу оплата і гарантоване бронювання житла. Інакше потенційного мешканця має затвердити власник житла і на це дається до 1 доби. Відтак, можна подати заявку на бажане житло і чекати без гарантії. Часто, другий метод обирають власники тимчасового вільного житла, які хочуть впевнитися в безпеці. Відтак при поданні заявки варто описати детально хто ви і чим займаєтеся, чому подорожуєте, поставити адекватне фото на аватарку.
- Самостійне прибуття. Ідеальна опція і не потрібно узгоджувати з власником час прибуття і взаємно очікувати. Часто власники залишають ключі в кодових сейфах поруч з житлом і просто надсилають деталізовану інструкцію доступу з усіма малюнками.
Також варто звертати увагу не лише на вартість перебування за добу, а й на підсумкову суму. В Airbnb вартість прибирання і податків часто вказується окремо до вартості перебування. Тобто житло може коштувати 30 євро на добу, а в підсумку за 10 днів доведеться заплатити не 300 євро, а 350. Це видно лише після переходу на сторінку кожного помешкання в деталях про оплату.
Останній момент – термін бронювання. Бронювання на довший термін інколи вигідніше від короткого. Тобто інколи орендувати якусь квартиру на 4 дні буде коштувати загалом 100 євро (25 євро за ніч), а при оренді на 3 дні загалом 90 євро (30 євро за ніч).
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Також за темою: