Правління Національного банку України відкликало банківську ліцензію в АТ “АКБ “Конкорд” та його ліквідацію з 01 серпня 2023 року.
Рішення ухвалене згідно зі статтею 77 Закону України “Про банки і банківську діяльність” у зв’язку із систематичним порушенням Банком вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. При цьому, рішенню передувала низка великих штрафів за порушення вимог фінмоніторингу. Як вказують на ринку, банк ліквідовано за допомогу гральному бізнесу в ухилянні від моніторингу та оподаткуванню.
Рішення стосується також клієнтів “Neobank“, який функціонував на ліцензії банку “Конкорд”. По суті, Neobank був маркетинговим продуктом і окремим застосунком, а всі внутрішні процеси відбувалися на базі “Конкорду”. Тобто клієнти “Neobank” юридично були клієнтами АТ “АКБ “Конкорд” і на них розповсюджуються ідентичні права і обмеження.
Які наслідки для клієнтів банку Конкорд та Neobank
Під час воєнного стану всі вклади фізичних осіб (і рахунки фізичних осіб-підприємців) в усіх банках гарантуються державою на всю суму. В тому числі залишки на карткових рахунках.
Гарантування вкладів поширюються на вклади у валюті, однак їх відшкодування здійснюється у гривні. Виплата вкладникам таких депозитів здійснюється за офіційним курсом Національного банку, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку. Тобто у випадку з банком «Конкорд» курс виплати доларових вкладів складе 36,57 грн/долар, а єврових вкладів – 40,25 грн/євро.
Як наслідки ліквідації банку “Конкорд” для фінансової системи країни
По суті – жодних. Частка “АКБ “Конкорд” становила 0,17% від активів всіх платоспроможних банків, тож виведення його з ринку не вплине на стабільність банківського сектору України.
Також “АКБ “Конкорд” не входить до системних банків України. Саме банкрутство або неналежне функціонування одного з таких банків може призвести до появи системних ризиків.
Кілька днів тому банк “Конкорд” заявив про інформаційну атаку. За їх словами, хтось поширював в медіа замовні матеріали про нібито позбавлення АТ “АКБ “Конкорд” банківської ліцензії. Начебто, це робилося задля дестабілізації ситуації в Україні. Очевидно, що подібна заява банку була грою на випередження та спробую тиску на Нацбанк з метою не ухвалювати рішення про ліквідацію.
Також за темою: