fbpx
КОШТ

Як податківці обирають бізнес для перевірки РРО – пояснення ініціатора системи

При відборі бізнесу на проведення перевірки застосування Реєстраторів розрахункових операцій податківці звертають увагу на виторги торговців та кількість найманих працівників. Роз’яснення дав голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, який і лобіював повсюдне запровадження РРО.

“Платникам податків-торгівцям буде цікаво дізнатися, а до кого саме податківці їдуть в першу чергу, коли визначають, кого перевіряти щодо дотримання закону про застосування РРО. Даю інсайд”, – зазначив він.

За словами Гетьманцева, критерії визначення потенційно ризикових платників є зокрема такими, але не виключно:

  • Незначні виторги субʼєкта господарювання. Сума виторгу за місяць не перевищує 20 тис. грн для забезпечення мінімальних витрат на утримання одного об’єкту роздрібної торгівлі; не менше 40 тис. грн за місяць у великих містах (з огляду на те, що розмір оренди, розмір заробітної плати, тощо є більшим ніж у двічі)
  • Нульові виторги. Суб’єкти господарювання, що зареєстрували РРО/ПРРО, але водночас декларують нульові виторги, а також, наприклад, за більшістю операцій, проведених через РРО/ПРРО, було здійснено оплату у безготівковій формі (понад 90%)
  • Мають ризики в оформленні найманих працівників. Кількість зареєстрованих РРО повинна відповідати кількості офіційно оформлених найманих працівників або необхідній кількості працівників для забезпечення виконання технологічного процесу на окремому об’єкті.

Державна податкова служба почала проводити перевірки щодо коректної роботи касових апаратів із 1 серпня 2023 року, а з 1 жовтня за порушення у цій сфері підприємців почали штрафувати.

РРО обовʼязкове для підприємців, які ведуть розрахункові операції в готівковій чи безготівковій формі під час продажу товарів чи послуг. З 1 січня 2022 року РРО/ПРРО став обовʼязковим для ФОПів другої, третьої та четвертої груп і тих, хто працює на загальній системі оподаткування у містах з населенням понад 25 тис. осіб.

На початку російського вторгнення 2022 року заборонили штрафувати підприємців за невикористання ПРРО/РРО, але скасували заборону влітку 2023 року.

Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: