fbpx
КОШТ

Зменшення суми штрафів за невикористання РРО/ПРРО: деталі

З 1 жовтня поновлені штрафні санкції для тих, хто ігнорує використання РРО при продажі товарів та послуг. Однак розмір штрафів суттєво зменшили: зі 100-150% до 25-50% вартості проданих з порушенням товарів. Про це повідомили у Державній податковій службі.

Застосовувати РРО або програмні РРО при здійсненні розрахунків за товари й послуги зобов’язані усі фізичні особи-підприємці, орім платників єдиного податку першої групи.

Штрафи за порушення у використанні РРО/ПРРО накладатимуть при таких порушеннях:

— незастосування РРО/ПРРО;

— невидача розрахункового документа;

— видача розрахункового документа на неповну суму покупки.

Норма не стосується тих платників податку на додану вартість, які здійснюють діяльність з продажу підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Також штрафи застосовують лише до тих підприємців, які працюють на неокупованих територіях та у місцевості, де не відбуваються бойові дії.

У Податковій службі наголосили, що контрольно-перевірочні заходи проводять лише на тих підприємствах, у діяльності яких існують ризики порушення податкового та іншого законодавства.


Читайте також:

Поділитися новиною: