fbpx
КОШТ

Як передати показники газового лічильника не виходячи з дому

Передати показники газового лічильника операторові газорозподільних мереж (ГРМ) потрібно щомісяця – з 1 по 5 число. Це можна зробити через: контакт-центр, особистий кабінет на сайті 104.ua, мобільний застосунок 104.ua, SMS-повідомлення або чат-боти у Viber/Telegram. У цій статті ми детально розглянемо кожен з цих способів.

Платіжки за газ формуються наступним чином: споживач послуг передає показники лічильника до ГРМ, на їх основі формується платіжка, яка потім надходить споживачу на пошту або онлайн.

На початку травня 2023 року, споживачів 26-ти газорозподільних компаній перевели від їхніх постачальників газу до “Нафтогазу”. Таким чином майже всі українці отримують газ від цієї держкомпанії. Тому й показники мають надсилатись саме туди, а не в регіональні ГРМ (газорозподільні мережі). Втім, в деяких регіонах все ще надходять платіжки від старих ГРМ. В таких випадках потрібно повернути помилково надіслані гроші в обласний ГБР й надіслати їх саме в “Нафтогаз”.

Області, які входять до споживачів Нафтогазу: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Житомирська, Криворізька, Кіровоградська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька і Чернігівська область.

Зверніть увагу, що перехід до одного газопостачальника не означає, що тарифи для всіх регіонів будуть однаковими. 

Всі пільги та субсидії зберігаються і просто переходять від одного газопостачальника до іншого.

https://www.facebook.com/watch/?v=988418792566699

Як передати показники газового лічильника

Як повернути гроші, надіслані не тому газопостачальнику?

Напишіть заяву постачальнику газу (приклад за посиланням), якому помилково надіслали гроші, прикріпивши до неї копії таких документів:

  • паспорт власника особового рахунку (перша та друга сторінки, реєстрація або копія ID-картки з двох сторін);
  • ідентифікаційний код власника особового рахунку;
  • довідка з реквізитами карткового рахунку з банку або виписка з “Приват24”;
  • квитанція про оплату за газ за період, коли виникла переплата.

Усі копії документів мають бути завірені споживачем, тобто повинні містити напис “Згідно з оригіналом”, дату і підпис.

Надіслати заяву можна на поштову або електронну адресу старого постачальника газу. Знайти контакти свого постачальника можна на платіжці або на сайті за посиланням. 

Передати показники газового лічильника через контакт-центр

Для цього потрібно зателефонувати за номером Нафтогазу. Контакти Нафтогазу: 066-300-2-888; 098-300-2-888; 093-300-2-888. 

Оператору потрібно назвати наступні дані: номер особового рахунку, адресу та показання лічильника. Оператор перевірить вашу інформацію та підтвердить прийняття показань.

Передати показники газового лічильника через SMS

Передати показники газових лічильників можна на короткий номер 7104 через SMS-повідомлення. Заповнювати SMS потрібно наступним чином: спочатку зазначити номер особового рахунку (складається з 10 цифр), а потім через пробіл показання лічильника (до 5 цифр). Якщо повідомлення заповнене без помилок, то незабаром після його відправки прийде відповідь. Вартість SMS за тарифами оператора.

Як передати показники газового лічильника через SMS

Передати показники газового лічильника через особистий кабінет

Для цього зареєструйтесь або увійдіть в свій аккаунт на сайті єдиного сервісу для обслуговування споживачів газу – 104.ua. Для реєстрації необхідно вказати:

  • назву компанії – постачальника газу;
  • номер особового рахунку;
  • суму останнього платежу за газ або номер лічильника газу;
  • адресу вашої електронної пошти.

Для передачі показів відкрийте вкладку вгорі “Показання лічильника” та введіть актуальні дані. Потім натисніть “Відправити” й дочекайтесь підтвердження про успішне прийняття показань.

Крім подання показників газових лічильників, на сайті 104.ua можна: переглянути дані про споживання газу за різні періоди, отримати та сплатити платіжки за газ, змінити свої контактні дані та зв’язатися зі службою підтримки через чат.

Передати показники газового лічильника через мобільний застосунок

Передати показання лічильника можна не лише через сайт, а й через застосунок 104.ua (Android чи iOS). Для реєстрації в застосунку знадобляться ті ж дані, що і для реєстрації на сайті. 

Щоб передати показники лічильника оберіть вкладку “Показання лічильника” та введіть актуальні дані. Потім натисніть кнопку “Відправити”. Після чого отримаєте підтвердження про успішне прийняття показань.

У застосунку доступні ті ж функції, що і в особистому кабінеті. Також, в ньому можна відсканувати газовий лічильник та автоматично ввести дані.

Як передати показники газового лічильника через мобільний застосунок

Передати показники газового лічильника через чат боти у Viber чи Telegram

Перейдіть у чат бот 104.ua через Viber або Telegram. Втім, скористатись чат-ботом не вийде, якщо у вас немає зареєстрованого акаунта на сайті 104.ua.

Для авторизації в чат-боті вкажіть номер телефону, який ви використовували для реєстрації на сайті або в застосунку. 

Для передачі показань лічильника потрібно обрати функцію “Передати показання лічильника” та написати чат-боту свої дані: номер особового рахунку, показання лічильника та дату виміру. Потім натиснути кнопку “Відправити”. Після, ви отримаєте підтвердження про успішне прийняття показань.


Читайте також:

Поділитися новиною: