Якщо дитина народилася за кордоном і батьки хочуть залишити для неї громадянство України, то необхідно отримати українське свідоцтво про народження. Тож у цій статті ми розповімо, які кроки потрібно зробити, які документи подати, скільки це коштує і скільки часу займає. А також, що потрібно мати для безперешкодного повернення до України з дитиною, народженою за кордоном.
Покроково як за кордоном отримати українське свідоцтво для дитини:
- Отримати свідоцтво про народження в країні перебування.
- Зареєструвати народження дитини в консульстві України в країні перебування.
- Зробити переклад та легалізувати свідоцтво про народження через консульство України або нотаріус.
Як отримати свідоцтво про народження дитини за кордоном
Свідоцтво про народження можна отримати відразу в медичному закладі, в якому відбувались пологи. Таке свідоцтво буде видане за формою та мовою країни перебування. З документів знадобляться паспортні дані батьків (або лише матері) та документ, що підтверджує їхній шлюб (за наявності). Протягом трьох днів після народження дитини дані передадуть до відповідного територіального відділу реєстрації актів цивільного стану. Отримати витяг про шлюб можна онлайн через портал Дія.
Реєстрація народження дитини в консульстві України
Після отримання іноземного свідоцтва про народження дитини, необхідно звернутися до дипломатичного представництва або консульської установи України в країні перебування. Це потрібно для реєстрації народження дитини за українським законодавством і щоб в подальшому вона могла отримати український паспорт. Подати заяву про реєстрацію народження дитини необхідно не пізніше одного місяця з дня народження дитини. За реєстрацію консульський збір не стягується. Для цього до консульства потрібно подати такі документи:
- заява про реєстрацію народження дитини (зразок можна отримати в консульстві);
- свідоцтво про народження дитини, видане в країні перебування (оригінал та друкована копія);
- українські та закордонні паспорти батьків (оригінали та копії);
- свідоцтво про шлюб батьків (оригінал, копія або витяг про шлюб), або інші документи, що є підставою для внесення відомостей про батька (заява матері, заява батька про визнання батьківства, спільна заява матері та батька дитини, якщо батьки не перебувають у шлюбі тощо).
Зазвичай реєстрація свідоцтва займає до місяця. За результатами реєстрації народження дитини видається українське свідоцтво про народження. Адреси консульств та адреси дипломатичних установ України за кордоном знайдете за посиланням.
Також, в консульстві можна відразу перекласти та легалізувати свідоцтво про народження дитини. Процедура триває до двох тижнів. Однак вона вже платна, вартість залежить від країни, зазвичай від 50 до 200 доларів.
Як повернутись в Україну з дитиною народженою за кордоном
Відповідно до Закону України “Про порядок виїзду і в’їзду в Україну громадян України” – ні одна особа, яка є громадянином України не може бути обмежена у праві перетину кордону своєї Вітчизни ні за яких обставин. Для перетину кордону знадобляться такі документи:
- дійсний український та закордонний паспорт одного або обох батьків;
- українське свідоцтво про народження дитини, видане консульством України.
У випадку якщо батьки забули, чи не мали можливості зробити легалізацію свідоцтва про народження дитини, необхідно по приїзду в Україну звернутися до органу та відділу державної реєстрації актів цивільного стану із проханням про реєстрацію новонародженої дитини. Це потрібно зробити не пізніше чим через 10 днів після приїзду.
Однак при в’їзді в Україну свідоцтво про народження, реєстрація та переклад обов’язково мають бути, інакше батьки дитини зіткнуться з проблемами при в’їзді в Україну, а в подальшому при отриманні українського громадянства для дитини.
Читайте також: