fbpx
КОШТ

Як оформити допомогу ВПО на новонароджену дитину: інструкція

Розповідаємо як отримати виплату допомоги на новонародженого малюка на основі зареєстрованої довідки переселенця для дитини.

Статус ВПО для новонародженого

Якщо ви внутрішньо переміщена особа, яка покинула своє місце проживання від 24 лютого через воєнні/бойові дії, окупацію чи оточення населеного пункту, та зареєстрували статус ВПО, то маєте право отримати таку ж довідку для своєї новонародженої дитини. На її основі можете претендувати на державну грошову виплату для дитини.

Щойно ваша новонароджена дитина отримає довідку про взяття на облік ВПО, вона може розраховувати на ті ж права й гарантії, які мають дорослі переселенці. Зокрема, на безоплатну правову допомогу, соцвиплати та часткове чи повне безкоштовне навчання. 

Розмір грошової допомоги для новонародженої дитини

Сума фінансової виплати на одну дитину становить 3 тис. грн на місяць. 

Виплати на допомогу для новонародженого малюка надаються незалежно від того, чи працевлаштовані дорослі члени сім’ї, чи є у родини будь-які доходи, депозити, рухоме або нерухоме майно. До того ж, ця виплата не стосується інших фінансових допомог, як-от одноразова допомога при народженні дитини, багатодітним сім’ям, соціальна допомога на дітей з інвалідністю тощо.

Довідка ВПО для новонародженого

Незалежно від того чи обоє батьків мають статус ВПО, дитина також може отримати такий статус. Втім, вагому роль грає за якою саме адресою ви зареєструєте дитину. Адже, якщо новонароджена буде зареєстрована не за адресою, яка вказана в довідці статусу ВПО батька чи матері, то вона не зможе отримати довідку про взяття на облік ВПО. Відповідно, ви не матимете підстав для грошової допомоги від держави на неї у статусі внутрішньо переміщеної особи. 

Отримати довідку про статус ВПО для новонародженої дитини можна кількома способами. Найпростіший – через портал Дія. До вашої чинної заявки на отримання статусу ВПО потрібно лише замовити послугу  для дитини. Єдиний документ для оформлення – свідоцтво про народження дитини. Воно має підтягнутися автоматично, але можна ввести дані документу й вручну. 

Практичну інструкцію, як оформити статус ВПО для дорослого через Дію, читайте у нашому матеріалі.

Покроковий та наочний алгоритм реєстрації статусу ВПО в Дії для дитини дивіться на відео нижче.

Процес реєстрації ВПО для дитини у Дії

Довідку про ВПО для новонароджених також можна оформити офлайн: у ЦНАПі громади, де ви знаходитесь, або через Управління праці та соціального захисту населення (1539 – гаряча лінія). 

Перелік документів, які у вас мають бути:

  • паспорт, ID-картка чи електронний документ в Дії;
  • документ, що підтверджує ваше повноваження як законного представника або як одного з батьків дитини;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • власна довідка ВПО одного або двох батьків.

Після оформлення статусу внутрішнього переселенця для своєї дитини, вам необхідно подати заявку на допомогу.

Подання заявки на грошову виплату для новонародженого

Зробити це можливо двома способами: онлайн у Дії та офлайн у ЦНАПі (Центр надання адміністративних послуг).

Онлайн на порталі Дія:

  1. Зайдіть на розділ Статус ВПО.
  2. Натисніть  на опцію Фінансова допомога.
  3. Клікніть на Хочу отримати допомогу.
  4. Виберіть та/або оформте держкартку єПідтримка для зарахування коштів. 

Щоб отримати допомогу офлайн варто лише звернутися до ЦНАПу, органу соцзахисту чи місцевої влади, де ви знаходитесь із документом, що посвідчує вашу особу в паперовому або електронному форматі. Щодо конкретних документів для виплати, як-от, свідоцтво про народження дитини, уточнюйте безпосередньо у відділку ЦНАП.


Читати також:

Поділитися новиною: