fbpx
КОШТ

Актуальні міжнародні програми грошової допомоги для ВПО

Через надмірну кількість звернень на міжнародну грошову допомогу до єДопомога, державна платформа наразі повністю припинила приймати нові заявки. Проте отримати необхідні кошти від іноземних організацій для внутрішньо переміщених осіб все ще можливо. Ми вивчаємо кожен актуальний проєкт, який продовжує допомагати ВПО, тому цей перелік грошових виплат постійно оновлюється.


Як отримати допомогу внутрішньо переміщеним особам


Людина в біді (People in need)

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” – найбільша некомерційна організація в Центральній Європі.

Хто може отримати. Таку допомогу можуть одержати ВПО, які входять до найвразливіших категорій:

  • багатодітні сім’ї;
  • сім’ї з дітьми, які очолює лише батько/мати або лише опікун/опікунка;
  • сім’ї з людьми похилого віку (60+);
  • одинокі літні люди (60+);
  • вагітні жінки;
  • люди/діти з інвалідністю;
  • особи з хронічними захворюваннями/важкими фізіологічними станами;
  • сім’ї, які втратили члена сім’ї через воєнні дії;
  • особи, які отримали поранення/втрату кінцівок через воєнні дії.

Важливо: пріоритет на виплату від організації надається особам/сім’ям, які не отримували жодної грошової допомоги від інших гуманітарних організацій.

Розмір виплати. Сума становить 2,200 гривень на місяць. Виплачується одним траншем протягом трьох місяців до липня 2023 року.

Як отримати. Зареєструватися на програму можна лише офлайн (організація розташовує пункти приймання заявок у багатьох містах України). Дізнатися, де знаходиться пункт реєстрації на програму можна за телефоном гарячої лінії – 0 800 210 174.

Для реєстрації потрібні документи, що засвідчують особу і підтверджують родинні стосунки/певні стани (якщо вони є). Один член родини може зареєструвати всіх інших членів сім’ї.

Під час реєстрації потрібно надати такі документи:

  • паспорт кожного члена родини, свідоцтво про народження кожної дитини;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) кожної особи, яка реєструється;
  • довідка ВПО кожного члена родини, який має статус ВПО (якщо є в наявності).

Після реєстрації обробка даних займе максимум три-чотири тижні. Якщо ваше домогосподарство буде відібрано для отримання грошової допомоги, ви отримаєте SMS від організації «Людина в біді» та від банку. Якщо ні – ви будете проінформовані через SMS повідомлення від організації «Людина в біді».

Картка для виплати має бути від банку, зареєстрованого в Мінсоцполітики.

Куди звернутися. За будь-якими додатковими деталями програми, зверніться:

  • на гарячу лінію програми, за номером – 0 800 210 174 (пн – пт з 9:00 до 17:00);
  • на офіційну електронну адресу [email protected].

1k Project Ukraine

Фінансова допомога для багатодітних українських родин, які постраждали під час російсько-української війни.

Хто може отримати. На виплату можуть претендувати багатодітні одинокі матері. Усі гроші від програми можна витратити на власний розсуд. У програми обмежений бюджет (нині близько 11 млн дол.), тому не всі сім’ї, які подадуть заявку, одержать виплату коштів.

Розмір виплати. Сума американської допомоги становить 1000$. Кошти надійдуть безпосередньо на вашу банківську картку (зауважте, що це має бути приватна картка, а не бізнес, дитяча

Як отримати. Для подання заявки на участь перейдіть за цим покликанням. У ній необхідно обов’язково вказати склад сім’ї та розповісти про вашу поточну ситуацію (наприклад, вимушене переселення чи проблеми з оплатою житла або дитячого харчування тощо). У цій частині заявки варто максимально детально розповісти чому ваша сім’я має отримати виплату від програми, адже детальні відповіді в заявці підвищать шанси отримати гроші.

Куди звернутися. За будь-якими додатковими деталями програми, зверніться:

  • на офіційну сторінку програми в Facebook;
  • на офіційну сторінку програми в Instagram.

Всесвітня продовольча програма (ВПП ООН)

World Food Programme – гуманітарна продовольча програма ООН, яка надає допомогу вимушеним переселенцям у вигляді: 

  • фінансових переказів;
  • ваучерів;

та/або

  • продуктів харчування.

Хто може отримати. Претендувати на допомогу можуть українці зі списку ВПП ООН, яке самостійно формує Мінсоцполітики, на основі даних із Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Щоб потрапити в цей список варто всього лише зареєструвати довідку ВПО. Яким чином її оформити ми розповідаємо тут.

Розмір виплати.

1 особа в родині 2220 грн
2 особи в родині 4440 грн
3 особи в родині6660 грн
родина з 4 осіб8880 грн
родина з 5 осіб та більше11100 грн
Таблиця грошових виплат ВПП ООН

Втім, нині ви можете отримати максимум 6,660 грн на сім’ю. 

Як отримати. Щоб оформити фінансову допомогу вам треба буде зареєструватися, вказавши номер телефону, ім’я та прізвище, ідентифікаційний код (номер картки платника податків). Найлегший спосіб це зробити – зателефонувати на гарячу лінію програми – 0 800 600 122

Після успішної реєстрації оператором, на ваш номер телефону надійде sms-повідомлення з кодом банківського переказу від Western Union (система грошових переказів готівкою). 

Забрати переказ від ООН готівкою можна в:

  • партнерських банках (найближчі можете знайти за цим покликанням);
  • у відділеннях Нової пошти та Укрпошти. 

Для того, щоб зняти готівку ви повинні мати із собою будь-який документ, що засвідчує вашу особу.

Проте, якщо ви є клієнтом Приватбанку, А-Банку або Ощадбанку ви також можете здійснити онлайн-переказ на свій банківський рахунок. Детальну інструкцію переведення переказу дивіться тут

Важливо: якщо вам менше 18 років і ви не маєте офіційного опікувана, для отримання виплати від ООН необхідно звернутися до будь-якого відділення парнерського банку програми, де вам нададуть повноцінну консультацію щодо оформлення.

Куди звернутися. Якщо у вас є запитання щодо деталей програми:

  • зверніться на гарячу лінію ВПП ООН – 0 800 600 122 (пн-пт 08:00 – 18:00); 
  • знайдіть потрібну інформацію самостійно на сайті організації wpf.org;
  • надішліть лист на офіційну електронну пошту [email protected].

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН)

UNHCR Україна – програма, запроваджена для закриття першочергових потреб малозабезпечених осіб.

Хто може отримати. На допомогу мають право:

  • ВПО після 24 лютого 2022 року;
  • постраждалі після воєнних дій 2022 року у Київській, Дніпропетровській, Полтавській, Одеській, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Черкаській, Харківській, Чернігівській, Сумській областях;
  • ВПО, які змогли повернутись додому після вимушеного переміщення у інші області через військові дії.

Проте місячний дохід людей, які підпадають під ці критерій, має бути менше, ніж 5 400 гривень на одного члена родини. Це обов’язкова умова програми, оскільки УВКБ ООН розрахована на закриття нагальних потреб малозабезпеченим родинам. 

Важливо: якщо ви хочете отримати фінансову виплату від УВКБ, переконайтесь, що раніше не були зареєстровані на цю програму та не одержували грошову допомогу від гуманітарних організацій, зокрема іншого агентства ООН.

Розмір виплати. Сума допомоги становить 2,220 грн на кожного члена сім’ї на місяць. Зарахування коштів багаторазове, максимальний термін участі в програмі – 6 місяців.

Як отримати. У разі проходження відбору на критерії вразливості, ви разом із родиною повинні прийти у найближчий центр збирання даних. Подивитися адреси місць можна за цим лінком

Для проходження реєстрації на програму родина має бути присутня в місцях збирання даних у повному складі: ви, ваші батьки, дружина/чоловік та діти (до 23 років). Якщо ви не живете з батьками чи дітьми, обов’язково вкажіть це безпосередньо на місці. 

Із собою візьміть оригінали документів на кожного члена сім’ї:

  • податковий номер;
  • документ, що посвідчує особу;
  • довідка ВПО;
  • свідоцтво про народження дітей або законну опіку (якщо діти зареєстровані з вами);
  • власну банківську картку;
  • посвідчення/медична довідка у разі інвалідності чи хронічного захворювання (за необхідності).

Після реєстрації очікуйте виплату повної суми за 3 місяці на рахунок вашої банківської картки, яку вкажете під час реєстрації.

Після зарахування ви отримаєте таке sms-повідомлення: 

Вам надійшов переказ від УВКБ ООН у розмірі ХХХХ грн. Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3vdWVAX або гарячою лінією 0 800 307 711.

Однак, якщо не маєте банківського рахунку чи хочете отримати виплату готівкою,  зможете отримати гроші у партнерському банку (найближчі можете знайти за цим покликанням) чи відділеннях Нової пошти та Укрпошти. Аналогічно до попереднього способу на ваш номер телефону надійде sms-повідомлення з кодом банківського переказу від Western Union (система грошових переказів готівкою). 

Куди звернутися. Якщо у вас є запитання про деталі програми, зверніться на:

  • гарячу лінію УВКПБ ООН за номером – 0 800 307 711 (пн-пт 09:00 – 18:00);
  • надішліть листа на електронну адресу  [email protected] 

Товариство Червоного Хреста України

Ukrainian Red Cross Society –  програма для підтримки незахищених осіб, які постраждали в Україні. На відміну від більшості інших, виплачується незалежно від участі в будь-якій додатковій програмі.  

Хто може отримати. На фінансову допомогу від Червоного Хреста можуть претендувати всі зареєстровані внутрішньо переміщені особи в Україні, які були змушені покинути будинки через повномасштабну війну. Втім, перевага надаватиметься тим ВПО, які виїхали з окупованих територій та зони бойових дій. 

Якщо ваша сім’я має офіційний статус малозабезпеченої, тобто, була зареєстрована в Мінсоцполітики, та до 24 лютого проживала у одній із громад, які постраждали збройного конфлікту, ви гарантовано отримаєте грошову допомогу. Вашу громаду шукайте у цьому переліку. 

Розмір виплати. Сума в межах програми становить 2,5 тис. грн на одну людину протягом одного місяця.  

Як отримати. Для отримання виплат вам не потрібно подавати жодних заяв. Червоний Хрест виплачуватиме кошти на основі наявних відомостей єдиної інформаційної бази даних ВПО. Тобто, єдине, що вам потрібно зробити – зареєструвати довідку ВПО. Допомога виплачується незалежно від отримання інших видів допомоги, зокрема й виплати допомоги на проживання. Реєструватися не потрібно, якщо ваш номер телефону доступний в ЄІБД, вас проінформують про участь у програмі sms-повідомленням від Червоного Хреста. Швидкість повідомлення залежить від швидкості опрацювання ваших даних представниками організації. 

Суму допомоги можете отримати на рахунок вашої картки будь-якого банку або офлайн у найближчому відділенні Приватбанку.

ВПО, які проживають у Києві, можуть отримати не лише фінансову допомогу від організації, але й сертифікати на купівлю товарів у мережі магазинів Сільпо. 

Право на отримання такого сертифікату матимуть:

  • сім’ї, де виховується неповнолітня особа з інвалідністю;
  • люди з інвалідністю I групи;
  • багатодітні сім’ї (виховується понад 3 дітей до 16 років);
  • сім’ї, де виховується одна або більше дітей-сиріт (до 16 років). 

Загальний розмір суми корелюється залежно від кожного заявника. До прикладу, особи з інвалідністю І групи отримають три сертифікати на купівлі в мережі супермаркетів на загальну суму 500 грн. Для інших категорій є змога отримати 9 сертифікатів по 500 грн (тобто 4,5 тис. гривень).

Куди звернутися. У разі, якщо у вас виникли додаткові запитання до Червоного Хреста, ви можете:

  • звернутися на гарячу лінію – 0 800 332 656 (пн-пт 09:00 – 17:00);
  • надішліть електронного листа на конфіденційну адресу [email protected] або на загальну [email protected]

Міжнародна організація з міграції (МОМ)

IOM Ukraine – програма підтримки найбільш вразливих сімей, які змушені залишити свої домівки в регіонах, що постраждали від бойових дій. Програма діє на Закарпатті, Вінниччині, у Чернівецькій, Івано-Франківській та Львівській областях.

Хто може отримати. Пріоритетними для виплати є вимушені переселенці з інвалідністю. Однак допомогу можуть отримати й такі категорії:

  • самотні мати/батько, які отримують допомогу на дітей;
  • вагітні жінки;
  • особи з інвалідністю;
  • сім’ї з двома та більше дітьми;
  • люди похилого віку.

Розмір виплати. У межах цієї програми можна отримати 2,2 тис. грн на кожного члена сім’ї впродовж трьох місяців. 

Як отримати. Для отримання допомоги вам необхідно зареєструватися як ВПО в органах соціального захисту населення територіальної громади чи ЦНАПі. Для цього треба подати відповідну заявку безпосередньо у центрі адміністративних послуг. А після перевірки даних та підтвердження вашої категорії для програми, заявку відправлять до офісу МОМ. Далі безпосередньо організація вирішуватиме чи надавати вам фінансову допомогу. 

У разі успішного проходження до програми, кошти будуть переказані через Укрпошту протягом двох тижнів після заповнення даних. Отримати їх ви зможете в будь-якому найближчому до вас відділенні. 

Куди звернутися. За будь-якими додатковими деталями програми, зверніться:

  • на гарячу лінію – 0 8000 215 015 (пн-пт 09:00 – 17:00);
  • надішліть листа на емейл української філії організації [email protected].

Естонська рада у справах біженців

Програма, розрахована для надання багатоцільової матеріальної допомоги для того, щоб підтримати українців, які постраждали від війни. Діє у межах Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Чернігівської, Херсонської, Миколаївська, Одеської областей.

Хто може отримати. На відміну від інших гуманітарних програм, грошову допомогу цієї організації можна отримати на основі індивідуальної оцінки вразливості.

Критерії вразливості, встановлені програмою:

  • втрата годувальника сім’ї;
  • внаслідок бойових дій повністю втратили житло або його значно пошкоджено;
  • інвалідність або тяжкий стан здоров’я;
  • одинокі мати/батько з неповнолітніми діти;
  • родини, де є жінка є годувальницею;
  • малозабезпечені сім’ї, в яких є неповнолітні діти, новонароджені, вагітні жінки та жінки, які годують новонароджених, люди похилого віку та інші.

Розмір виплати. Сума допомоги становить 2,220 грн на одну людину на три місяці. 

Як отримати. Для отримання допомоги, необхідно пройти визначення оцінки вразливості. Цим займається консультантом протягом вашого телефонного дзвінка, оскільки виплату можна отримати винятково подзвонивши на гарячу лінію програми за єдиним номером – 0 671 052 803

Якщо ви успішно пройшли телефонну консультацію, то можете перейти до заповнення онлайн-форми. Для того, щоб розпочати її заповнення, потрібно ввести свій мобільний телефон. Якщо його затверджено, ви можете користуватися онлайн-формою за цим покликанням. Після її заповнення вам можуть подзвонити оператору кол-центру для уточнення даних чи певних запитань.  Після остаточного підтвердження, виплату буде зараховано на ваш банківський рахунок. Ви можете перевірити статус  особистої заявки та цій сторінці.

Проте, якщо ви живете на тимчасово окупованих або нещодавно деокупованих (звільнених) територіях і не маєте можливості зателефонувати на гарячу лінію, надішліть онлайн-запит тут. Якщо вам терміново потрібна допомога, від якої залежить ваше життя або життя близької людини, – подайте заявку тут.  

Куди звернутися. У разі виникнення будь-яких додаткових запитань щодо програми, зверніться:

  • на гарячу лінію – 0 671 052 803 (09:00 – 19:00 без вихідних);
  • надішліть запит до організації за формою

BHA & Save The Children

Грошова допомога для внутрішніх переселенців, які перемістилися протягом останнього місяця до Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Львівської та Чернівецької областей.

Хто може отримати. На допомогу можуть розраховувати такі категорії ВПО:

  • сім’ю утримує жінка;
  • сім’ю утримує особа похилого віку (60+);
  • сім’ю утримує особа з інвалідністю;
  • сім’я з дитиною та особою з інвалідністю, хронічною хворобою, тимчасовою травмою (перелом, післяопераційний стан тощо);
  • сім’я з дитиною та особою похилого віку;
  • сім’я з двома і більше дітьми;
  • сім’я з дитиною під опікою;
  • сім’я з вагітною жінкою або мамою, яка годує грудьми дитину віком до двох років. 

Проте, компенсацію від програми отримають лише переселенці, які підпадають під будь-яку вищевказану категорію та є вихідцями з однієї з громад, затверджених у цьому урядовому переліку. 

Розмір виплати. Сума виплати становить 2,200 тис. грн, кошти мають надійти протягом трьох місяців.

Як отримати. Головний спосіб податися на цю програму – зателефонувати на гарячу лінію проєкту – 0 800 609 845. Втім, представники організації закликають скористатися підтримкою, написавши в особисті повідомлення на офіційній сторінці у Facebook та залишити свій номер телефону, оскільки гаряча лінія нараз перевантаження. Після того, як надішлете свій телефон, оператори програми мають вам подзвонити. 

Куди звернутися. Якщо у вас виникли запитання щодо деталей програми, зверніться:

  • на гарячу лінію програми – 0 800 609 845;
  • на офіційний профіль організації у Facebook;
  • надішліть листа на електронну адресу [email protected].

Читайте також:

Поділитися новиною: