fbpx
КОШТ

Як обрати підрозділ та потрапити до нього: власний досвід військових

Людині, яка прийшла добровольцем та самостійно обрала підрозділ, сприяють на всіх рівнях рекрутингу. ЇЇ шанси потрапити у бажане місце служби значно вищі, ніж у мобілізованих.

Відтак далі пропонуємо покрокову інструкцію, як обрати та потрапити в обраний підрозділ. Гайд заснований на основі розповіді чинної військової у X.

Як обрати підрозділ

Найкраще обрати підрозділ за допомогою рекрутера. Знайти його можна в рекрутингових центрах, агітаційних плакатах, військкоматах. Наприклад, у Києві працює загальний центр рекрутингу Сил оборони України від Міністерства оборони.

Зауважимо, що в рекрутингових центрах повістки не вручають. Також у них є “супровід” військовозобов’язаних аж до потрапляння у підрозділ.

Під час співбесіди з рекрутером варто згадати про всі свої захоплення та хобі, які можуть бути релевантними для військової служби. Навіть такі хобі, як VR-ігри чи дайвінг можуть допомогти рекрутеру підібрати більш точну посаду. Таким чином рекрутер звузить коло пошуку і підкаже, які підрозділи були б цікаві.

Після обрання підрозділу потрібно шукати його контакти. Це можна зробити на офіційному сайті, або звернутися до рекрутингового центру бажаного підрозділу.

Наприклад, у Києві працює рекрутинговий центр ССО, батальйону “Вовки Да Вінчі”, у Львові – рекрутинговий центр Сил Безпілотних Систем, 93 ОМБр “Холодний Яр”, 24 ОМБр імені короля Данила.

Також є рекрутингові центри у Дніпрі, Полтаві, Запоріжжі, Харкові тощо. Дізнатися про наявність рекрутингових платформ можна на ресурсах окремих бригад, підрозділів та військових частин.

Під час співбесіди з рекрутером безпосередньо обраного підрозділу можна дізнатися більш детальну інформацію про роботу, умови служби, наявні вакансії та отримати відповіді на будь-які інші запитання.

Окрім цього, знайти вакансії у війську можна за допомогою рекрутингової платформи Lobby X, Work.ua або на сайті від Міністерства оборони.

Обрав підрозділ – що далі

Після прийняття рішення обраний підрозділ видає рекомендаційний лист (відношення). З цим документом необхідно звернутися до військкомату.

У військкоматі оформлять необхідні документи відповідно до форми призову, видадуть направлення на ВЛК та скерують на військові навчання. 

Зауважимо, що у навчальному центрі добровольцю видадуть основну форму. Однак є перелік речей, які необхідно взяти із собою самостійно.

Також перед мобілізацією слід перевірити щеплення, відвідати стоматолога та закрити інші медичні справи.

Під час проходження навчання увесь час потрібно бути на зв’язку з майбутнім підрозділом. У разі виявлення відсутності себе у списках чи направленні в іншу військову частину – потрібно бити на сполох та повідомляти про це свій обраний підрозділ.

Також до навчального центру можуть приходити представники інших підрозділів та пропонувати приєднатись до них. Якщо зацікавлять їхні пропозиції – можна погодитись та приєднатись до них.

Проблем чи інших змін у разі зміни початкового вибору не буде. До початку служби добровольця супроводжуватиме новий обраний підрозділ.

Нагадаємо, що командири військових частин зможуть набирати рекрутів без участі територіальних центрів комплектування (ТЦК). Однак наразі детальніша інформація щодо термінів впровадження змін та як саме відбуватиметься рекрутинг без участі ТЦК відсутня.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: