На веб порталі Дія ви можете отримати довідки, подати декларації, сплатити податки та багато іншого – все це онлайн, без черг і паперової бюрократії. Тож в цьому матеріалі розповідаємо про найкорисніші послуги та можливості Дії для малого бізнесу та про те, як їх використовувати.
Послуги в Дія для ФОП (фізична особа-підприємець)
- Закриття та відкриття. Зареєструвати ФОП або закрити ФОП на веб порталі Дія можна всього за декілька хвилин, при цьому не відвідуючи ЦНАП та податкову, покрокові інструкції знайдете за посиланнями.
- Зміна місця реєстрації. Ця послуга дозволяє отримувати адміністративні послуги та сплачувати податки за новою адресою. При цьому сума податків не зміниться, а реєстрація відбувається всього в декілька кліків. Детальніше як змінити місце реєстрації ФОП читайте за посиланням.
- Зміна КВЕД. Коли ФОП хоче розширити свою сферу діяльності або повністю змінити її, йому необхідно внести нові КВЕДи (класифікатори видів економічної діяльності). Легко і швидко додати або змінити КВЕДи можна на порталі ДІЯ.
- Декларація платника єдиного податку. Сплачувати податки та подавати декларації можна онлайн, не йдучи в податкову. Також Дія дозволяє заповнити форму декларації автоматично, використовуючи дані з Єдиного державного реєстру. Подати звіти ФОП можна як через веб-версію, так і через застосунок Дія. Для розрахунку та сплати податків онлайн достатньо вибрати розділ “Податки” на сайті Дія, обрати свою групу ФОП, створити декларацію та сплатити потрібну суму онлайн через інтегрований сервіс LiqPay або ж вручну через банк. Таким чином можна буде в подальшому отримувати автоматичні сповіщення про дедлайни та статус декларації, а також мати онлайн доступ до всієї інформації про свої податки в одному місці.
Гранти в Дія для малого бізнесу
Гранти єРобота. Загалом, держпрограма єРобота пропонує чотири основні гранти:
- “Власна справа” – мікрогрант розміром від 50 тис. до 250 тис. грн на запуск нового бізнесу, як-от: пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, пекарня, друкарня, кав’ярня тощо. Участь може взяти будь-хто за наявності детального бізнес-плану.
- “Свій сад”– грант на суму до 400 тис. грн на 1 гектар насаджень. Максимальна кількість гектарів, які можна зареєструвати – 25. Програма розрахована на людей, які прагнуть висадити та/або облаштувати комерційний сад, ягідник чи виноградник.
- “Своя теплиця” – великий грант у розмірі від 5 до 7 млн. грн. Програма орієнтована на людей, які хочуть висадити/або облаштувати теплиці в яких можна буде вирощувати ягоди та овочі.
- “Власний бізнес для ветеранів та членів їхніх сімей” – грант на суму від 250 тисяч до 1 млн. грн. Грант розрахований на ветеранів та їхніх близьких, які мають навички в певних сферах і готові розвивати свій бізнес. Це може бути будь-який законний бізнес – кав’ярня, магазин одягу, СТО, тощо.
Читайте також: