fbpx
Емоційний огляд інвестицій від Mono та Альфи

Ми провели емоційний тест нових сервісів для інвестицій в акції від Monobank (Mono invest) та Альфа-банк. І що хочемо сказати: Mono – це магія. Альфа – та й таке.

Чому тест емоційний? Бо ми рахували секундоміром, скільки часу потрібно для придбання акцій та оцінювали зручність застосунків загалом. І ні, ми не звертали увагу на моделі роботи чи тарифи. Сервіси орієнтовані на пересічного клієнта, якому потрібно просто зручно придбати щось відоме. Кому були важливі юридичні складові, тарифи і т. п – той ще раніше торгував з міжнародними брокерами, не чекаючи застосунків від українських банків.

Тож перший крок відкриття рахунків. По суті, тут без суттєвої різниці в обох банках із заповненням коротких анкет та згодою з умовами. Щоправда, в Mono invest вона вдвічі коротша, хоча і йдеться про якісь 6 та 11 елементарних запитань, але все ж).

Також Альфа вимагає додатково вигадування паролю та кодового слова для оформлення кваліфікованого електронного підпису.

Далі в нас жодної інвестиційної стратегії і ми просто обрали найдешевшу доступну акцію в обох застосунках і придбали її. Це виявилася CSX вартістю 35 доларів.


Альфа і Mono відразу діють за різними моделями.

По перше, інвестиції в Альфа інтегровані в основний банківський застосунок Sense SuperApp. Monobank створив окремий застосунок Mono invest.

В Альфі доступні до придбання 30 акцій компаній з високим інвестиційним рейтингом і які дозволені до обігу в Україні. Тому їх так мало. Альфа-банк сам заводить акції в Україну і виступає продавцем. Придбання акцій відбувається з банківської картки Альфа-банку за чинним курсом.

Натомість, Mono має угоду з іноземною інвестиційною фірмою Exante і виступає посередником. Тож придбання акцій відбувається з окремого рахунку, який можна поповнити без комісії з доларової картки Monobank (комісія знімається з гривневої картки). Модель Mono invest передбачає виведення грошей за кордон, то ж тут потрібно оформлювати е-ліміти від Нацбанку. І після поповнення рахунку це реально зайняло 4 хвилин і відбувається автоматично без участі клієнта.

По суті, принцип роботи Mono invest як і нинішнього банківського застосунку Monobank: зручний застосунок для внутрішніх незручних процесів. В Mono invest ці процеси на базі Exante, а в Monobank – на базі Універсал банку.


Так от, з моменту “зайшли в сервіс для інвестицій і бачимо головне вікно” ми витратили 26 секунд на придбання акції в Mono і 58 секунд в Альфі.

Розрив вдвічі, бо Альфа там подумала, тут подумала. А ще в Альфі потрібно поставити 2 позначки, що згодні з можливістю розірвати угоду лише до моменту підпису і згода з умовами ще раз, ще ввести пароль від електронного підпису. Ну і подумати, звісно.

І от купуєш акцію в Mono – за секунду вже відображення купленої акції з можливістю купити ще і тут же її продати. Робота за методом вкладок. На одній власний портфель з грошима на рахунку та придбаними акціями, на іншій сам ринок і доступні акції та просте перемикання між ними. Все дуже просто, що і потрібно загалу.

Натомість Альфа. Придбали ми акцію та побачили вітання. І все. Навмисно обшукали всі вкладки застосунку і не знайшли відображення власного портфелю. Лише через деякий час з’явився окремий віджет для нього. Заходимо – купа інформації та цифр.  В гривні, в доларах. Міжнародний номер цінних паперів на головній. В додаткових меню навіть проспект емісії акцій компанії CSX на 59 сторінок.

Ну і суди варто додати загалом враження від застосунків. Mono invest – це окремий застосунок. Авторизувався в ньому і відразу бачиш власний портфель, ще клік – і можеш купувати акції.

В Альфа – це повноцінний банківський застосунок Sense SuperApp з інтегрованою можливістю купівлі акцій. І от після авторизації, потрібно зробити клік (обрати сервіси), далі кілька свайпів донизу, аби знайти сервіс інвестицій, ще один клік – і лише тоді відкривається власний портфель. Не критично і просто інші моделі роботи. Критично, що загалом застосунок Sense SuperApp довгодумаючий. Це було навіть з елементарним користуванням карткою, і саме тому ми вирішили оцінити витрачання часу, а не користуватися абстрактним “користувацький досвід”.

З огляду на все, переваги в зручності очевидні. А якщо врахувати, що в Альфі доступні лише 30 міжнародних компаній , а в Mono – всі компанії індексу S&P500 і деякі інші інструменти – то вибір очевидний.

І ні, це не реклама Mono invest. Раніше ми так же емоційно описували запуск інвестицій в Альфа-банку. А далі перемогла конкуренція. І конкуренція також може перемогти Mono, бо наступного тижня чекаємо нового гравця.


Нагадаємо, інвестицій в Альфа вже доступні всім в їх основному застосунку – Sense SuperApp. Для інвестицій Monobank  створив окремий застосунок – Mono invest. Він кілька днів як тестується і запрошення до нього надсилаються згідно черги заявок. Можете подати її в звичайному застосунку банку, або ж чекати публічно версії за 2 місяці.