fbpx
КОШТ

Ввезення гуманітарки – які умови з 1 квітня

З 1 квітня електронна система обігу гуманітарної допомоги стала обов’язковою для волонтерів. До цього часу система діяла 4 місяці в тестовому режимі.

Водночас, скасовано гарантійні листи і гуманітарна допомога для військових може завозитись без потреби листа від військової частини.

Зміни стосуються також набувачів допомоги – ним може бути будь-яка фізична особа і військовослужбовець в тому числі, а не обов’язково військова частина.

Донором за кордоном може виступати юридична чи фізична особа, яка добровільно надає благодійним фондам в Україні. Далі отримувач передає гуманітарну допомогу набувачам (військовим підрозділам, ВПО, тощо). 

Алгоритм реєстрації ввезення гуманітарної допомоги:

  • На сайті good.gov.ua авторизуватися за допомогою Кваліфікованого електронного підпису (КЕП)
  • Вказати ЄДРПОУ організації, за яким з державних реєстрів автоматично підтягується ключова інформація про неї. Після цього благодійному фонду присвоюється індивідуальний номер у Єдиному реєстрі
  • Заповнити категорії вантажів для ввезення та їх обсяги
  • Згенерувати унікальний код гуманітарного вантажу. Цей код використовується під час проходження Митниці замість паперової декларації. З моменту реєстрації код дійсний 30 днів.

Після завезення вантажу і його розподілення в системі генерується автоматичний звіт з інформацією про отримувачів (зазначається лише населений пункт, без детальних адрес).

Водночас вручну потрібно вказати про кількість переданих вантажів, які залишилися на складах, зіпсувалися тощо. Прозвітувати потрібно до 15 числа наступного місяця з моменту ввезення, але не більше ніж через 90 днів.

У разі порушення вимог звітування фонд втрачає статус отримувача допомоги на шість місяців.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: