В першій десятці найнадійніших банків лише один з українським власником

До першої десятки рейтингу  фінансової надійності банків від аналітичного сервісу Youcontrol увійшов лише один банк з українським капіталом – Приватбанк. У всіх інших банків з ТОП-10 іноземні основні власники.

Загалом, до першої десятки входять  ІНГ банк Україна, Сітібанк, Райффайзен банк, Приватбанк, Ідея банк, Прокредит банк, ОТП банк, Укрсиббанк, Дойче банк ДБУ, Кредобанк.

Найгірші показники в  банку Кліринговий дім, Індустріалбанк, МІБ, Мегабанк, Промінвестбанк.

Банки на ліцензії яких працюють так звані необанки чи мобільні банки займають середні позиції: Універсал банк/Monobank (16 місце), Таскомбанк/Спортбанк/ IZIбанк (22 місце), Восток/Банк Вільний рахунок (24 місце).

Система оцінки фінансової надійності банку – FinScoreбазується на 25 індикаторах і розраховується аналітичним відділом “YouControl”. Серед показників нормативи НБУ та фінансові коефіцієнти, котрі комплексно відображають стан ліквідності, достатності капіталу, рентабельності, кредитних, інвестиційних та валютних ризиків банку.

Водночас, розробники рейтингу зазначають, що його метою є експрес-аналіз фінансового стану банку, відштовхуючись від результатів якого користувачі можуть швидко прийняти рішення про необхідність подальшого поглибленого дослідження. Кінцеве рішення щодо фінансової надійності банку повинне прийматися користувачами з урахуванням інших, у тому числі якісних факторів та додаткових джерел інформації.

Зауважимо, що до рейтингу входять ТОП-40 банків на ринку за обсягом чистих активів і при розрахунках взято 3 квартал 2021 року. Власником “Ідея банку” є польська банківська група і лише в четвертому кварталі 2021 року зявилася інформація про купівлю банку структурами українського олігарха Ріната Ахметова, який вже володіє банком ПУМБ.

Повний рейтинг виглядає так:

ІНГ банк україна

Сітібанк

Райффайзен банк

Приватбанк

Ідея банк

Прокредит банк

ОТП банк

Укрсиббанк

Дойче банк ДБУ

Кредобанк

Альфа-банк

Креді агріколь банк

Укрексімбанк

Укргазбанк

Правекс-банк

Універсал банк/Monobank

Ощадбанк

Піреус банк

Сбербанк

А-банк

ПУМБ

Таскомбанк

Банк Альянс

Банк Восток

Львів

Полтава-банк

Банк Кредит Дніпро

Південний

МТБ банк

Банк Форвард

Перший інвестиційний банк

Глобус

Акордбанк

Банк інвестицій та заощаджень

Кліринговий дім

Індустріалбанк

МІБ

Мегабанк

Промінвестбанк