Довгий час найпопулярнішими застосунками для обліку особистих фінансів в українців були російські розробки. І ключова причина досить банальна – не було якісних українських альтернатив.
Нині ж таких українських застосунків щонайменше 13 – саме скільки нарахував КОШТ. Втім, більшість з них мають досить посередній функціонал і застарілий дизайн. І ключова проблема для всіх без вийнятку – відсутність синхронізації з рахунками в українських банках. Хіба що клієнти Monobank можуть знайти собі сервіс.
КОШТ проаналізував українські застосунки для обліку витрат і обрав фаворита. Детальніше про переможця та про недоліки інших – далі у матеріалі.
Відсутність інтеграції з банками – чому так і коли виправиться
Відсутність інтеграції застосунків з банками проблема не самих застосунків, а банків і технічних проблем обміну даними з самими банками. Точніше – відсутністю такої можливості.
Потенційно проблема синхронізації виправиться під кінець 2025 року. Саме в серпні 2025 року в Україні має запрацювати вимога до кожного банку мати відкритий API (англ. application programming interface), який дозволить іншим ресурсам отримати доступ до даних конкретних банків. API лише мала частина запровадження концепції Відкритий банкінг (Open Banking) в Україні.
Нині ж це опція, а не вимога. Для прикладу, цю опцію реалізував Monobank і, які наслідок, цей банк фактично єдиний дозволяє обмінювати даними про транзакції застосункам для обліку фінансів.
І ключовий момент, нині опційний API є в багатьох банків. Але оскільки нині це опція і єдиних вимог не має, то і доступ через API забезпечується різний. Для прикладу, API Приватбанку працює ще з 2009 року, але він не дає доступу до транзакцій клієнтів, на відміну від Monobank.
Тож в серпні 2025 року всі банки мають запустити публічний API за єдиним стандартом, що в професійному середовищі має назву Open Banking.
Інтеграція з Monobank: Saldo (Android | iOS)
Застосунок має синхронізацію з Monobank, у майбутньому буде доступно більше банків. Тобто у Saldo автоматично відображається історія транзакцій з карток.
Можна створити різні гаманці (простори): наприклад, для особистого використання, для сімейного чи бізнес-бюджету. Доступний перегляд усіх витрат за кожним місяцем, категорії витрат та інфографіка з динамікою загального балансу.
Можна додавати власні категорії витрат. Доступне налаштування лімітів витрат у певних категоріях. Також є налаштування правила для зарахування транзакції до категорії. Наприклад, якщо переказ більший за певну суму, або якщо містить певний опис.
Користувач може планувати витрати й отримувати від застосунку нагадування про них.
Наздоганяє Saldo: WiseWallet (Android | iOS)
Застосунок від компанії KindGeek, яка спеціалізується на фінтех-продуктах. Наразі WiseWallet візуалізує всі витрати користувача та порівнює їх із прибутком, показує загальний капітал та його зміну протягом часу.
Усі транзакції необхідно вводити вручну. До кожної з них можна додавати мітки (теги). За ними відображатиметься статистика: в скількох гаманцях та для скількох транзакцій вони були застосовані.
У майбутньому застосунок матиме наступні функції:
- Синхронізація з банківським застосунком, щоб не вносити транзакції вручну;
- Сканер чеків, щоб не вводити дані з нього вручну;
- Вебверсія застосунку;
- Імпорт транзакцій з інших застосунків;
- Офлайн режим;
- Спільне використання гаманців для спільного ведення обліку з іншими користувачами;
- Планування цілей. Застосунок розраховуватиме необхідну для відкладення суму, частоту внесень тощо.
Що не так з іншими застосунками
Для аналізу ми брали застосунки MyFin (Android | iOS), Expense (iOS), Spendient (Android | iOS), Five cents (iOS), Money manager (Android | iOS), MoneyBe (iOS), Monobudget (iOS), CoinFlow (Android | iOS), Groshee (iOS), HomeMoney (Android | iOS), RightBudget (Android | iOS).
Основним недоліком усіх застосунків є відсутність інтеграції з банківськими застосунками. Тобто абсолютно всі витрати необхідно вводити вручну.
З хоча б мінімальних корисних функцій — застосунок Expense має можливість налаштувати нагадування про необхідність внесення витрат. Також можна встановлювати ліміти на витрати для певних категорій (наприклад, ресторани чи кіно).
Застосунок Groshee пропонує сканування чеків, щоб інформація з них підтягувалась у застосунок. Однак функція доступна лише для платної версії.
Деякі застосунки мають відверто жахливий дизайн – наприклад, HomeMoney, Right Budget, MoneyBe. Monobudget за дизайном схожий на Monobank, однак інших корисних функцій немає.
Для балансу – приємний дизайн мають Expense, Money manager (на головній вкладці є табличка з балансом, доходом та витратами), Spendient (однак постійно пропонує преміум).
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Читайте також: