Довгий час найпопулярнішими застосунками для обліку особистих фінансів в українців були російські розробки. І ключова причина досить банальна – не було якісних українських альтернатив.
Нині ж таких українських застосунків щонайменше 13 – саме скільки нарахував КОШТ. Втім, більшість з них мають досить посередній функціонал і застарілий дизайн. І ключова проблема для всіх без вийнятку – відсутність синхронізації з рахунками в українських банках. Хіба що клієнти Monobank можуть знайти собі сервіс.
КОШТ проаналізував українські застосункки для обліку витрат і обрав фаворита. Детальніше про переможця та про недоліки інших – далі у матеріалі.
Інтеграція з Monobank: Saldo (Android | iOS)
Застосунок має синхронізацію з Monobank, у майбутньому буде доступно більше банків. Тобто у Saldo автоматично відображається історія транзакцій з карток.
Можна створити різні гаманці (простори): наприклад, для особистого використання, для сімейного чи бізнес-бюджету. Доступний перегляд усіх витрат за кожним місяцем, категорії витрат та інфографіка з динамікою загального балансу.
Можна додавати власні категорії витрат. Доступне налаштування лімітів витрат у певних категоріях. Також є налаштування правила для зарахування транзакції до категорії. Наприклад, якщо переказ більший за певну суму, або якщо містить певний опис.
Користувач може планувати витрати й отримувати від застосунку нагадування про них.
Наздоганяє Saldo: WiseWallet (Android | iOS)
Застосунок від компанії KindGeek, яка спеціалізується на фінтех-продуктах. Наразі WiseWallet візуалізує всі витрати користувача та порівнює їх із прибутком, показує загальний капітал та його зміну протягом часу.
Усі транзакції необхідно вводити вручну. До кожної з них можна додавати мітки (теги). За ними відображатиметься статистика: в скількох гаманцях та для скількох транзакцій вони були застосовані.
У майбутньому застосунок матиме наступні функції:
- Синхронізація з банківським застосунком, щоб не вносити транзакції вручну;
- Сканер чеків, щоб не вводити дані з нього вручну;
- Вебверсія застосунку;
- Імпорт транзакцій з інших застосунків;
- Офлайн режим;
- Спільне використання гаманців для спільного ведення обліку з іншими користувачами;
- Планування цілей. Застосунок розраховуватиме необхідну для відкладення суму, частоту внесень тощо.
Що не так з іншими застосунками
Для аналізу ми брали застосунки MyFin (Android | iOS), Expense (iOS), Spendient (Android | iOS), Five cents (iOS), Money manager (Android | iOS), MoneyBe (iOS), Monobudget (iOS), CoinFlow (Android | iOS), Groshee (iOS), HomeMoney (Android | iOS), RightBudget (Android | iOS).
Основним недоліком усіх застосунків є відсутність інтеграції з банківськими застосунками. Тобто абсолютно всі витрати необхідно вводити вручну.
З хоча б мінімальних корисних функцій — застосунок Expense має можливість налаштувати нагадування про необхідність внесення витрат. Також можна встановлювати ліміти на витрати для певних категорій (наприклад, ресторани чи кіно).
Застосунок Groshee пропонує сканування чеків, щоб інформація з них підтягувалась у застосунок. Однак функція доступна лише для платної версії.
Деякі застосунки мають відверто жахливий дизайн – наприклад, HomeMoney, Right Budget, MoneyBe. Monobudget за дизайном схожий на Monobank, однак інших корисних функцій немає.
Для балансу – приємний дизайн мають Expense, Money manager (на головній вкладці є табличка з балансом, доходом та витратами), Spendient (однак постійно пропонує преміум).
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Читайте також: