fbpx
КОШТ

“Українська біржа” через суд хоче оскаржити позбавлення ліцензії

АТ “Українська біржа” через суд буде оскаржувати рішення Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) про позбавлення ліцензії біржі. Про це повідомила АТ “Українська біржа” на своїй сторінці у “Facebook“.

Нагадаємо, НКЦПФР позбавила АТ “Українська біржа” ліцензії 5 червня і воно набуде чинності через місяць. Поки ж біржа працює у штатному режимі.

Причина ухвалення такого рішення – порушення закону “Про ринки капіталу та організовані товарні ринки”. Закон передбачає, що власником істотного пакета акцій будь-якого ліцензіата НКЦПФР не може бути особа, щодо якої застосовані санкції. При цьому, єдиною особою з історичною участю в АТ “Українська біржа” є росіянин Тимур Турлов, проти якого у жовтні 2022 року Україною запроваджено санкції з блокуванням активів.

Водночас “Українська біржа” стверджує про безпідставність таких дій:

“Рішення НКЦПФР про анулювання ліцензій є безпідставним і незаконним, та викликане поки незрозумілою заангажованістю. Ми вживаємо заходів для оскарження його в судовому порядку, захищаючи права та інтереси Біржі, її акціонерів, клієнтів та партнерів”, – говориться в заяві біржі.

Нагадаємо, раніше акціонери фондової біржі “ПФТС” визнали недоцільним провадження подальшої діяльності та вирішили звернутися до Нацбанку для анулювання її ліцензії.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: