fbpx
КОШТ

Найстаріша фондова біржа України припиняє роботу

Акціонери фондової біржі “ПФТС” визнали недоцільним провадження подальшої діяльності та вирішили звернутися до Нацбанку для анулювання її ліцензії.

Причина прийняття такого рішення — недостатність власних коштів. Законодавство вимагає наявність 22 млн грн власного капіталу, натомість біржа має лише близько 12 мільйонів і акціонери відмовилися від додаткових інвестицій.

Основним акціонером ПФТС (49,9% акцій) з 2020 року є найбільша товарна біржа Китаю BOCE (Hong Kong) Co. Limited. Водночас раніше основний акціонер “ПФТС” пояснював, що не може через різні інструменти додатково профінансувати біржу через нормативні обмеження: наявність воєнного стану в Україні. Спроби відстрочити необхідність внесення додатково капіталу не мали успіху.

Після припинення роботи “ПФТС” в Україні залишаться два організатори торгів цінними паперами – біржі “Перспектива” та “Українська біржа”. Втім, остання, також може припинити діяльність, оскільки чвертю її акцій володіють росіяни і Мінфін РФ в тому числі.

Фондова біржа “ПФТС” заснована 1997 року і була тривалий час лідером ринку. Водночас у 2008 році створилась “Українська біржа”, яка першою запустила інтернет-трейдинг і відібрала значну частину ринку.

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: