КОШТ

Kickstarter, але рідний: українські платформи для збору грошей на бізнес-ідеї

Нещодавно КОШТ писав про Kickstarter, американську краудфандингову платформу для збору коштів на свій проєкт і наводив приклад успішних українських підприємців, яким вдалось зібрати гроші на реалізацію ідей.

У цій статті пропонуємо добірку українських версій Kickstarter, за допомогою який можна знайти стартовий капітал для бізнесу, розробку винаходу тощо.

Зауважимо, що багато українських краудфандингових платформ призупинили свою діяльність на час повномасштабної війни та поки не відновили свою діяльність.

Спільнокошт

Фокусом Спільнокошту є проєкти у сферах соціального розвитку та інновацій, екології, соціального підприємництва, освіти, науки, технологій, культури, мистецтва, урбаністики тощо та проєкти на перетині цих тем.

Не допускаються до публікації проєкти без прозорого плану реалізації, спрямовані на отримання винятково комерційної та/або особистої вигоди та проєкти політичного, релігійного чи благодійного характеру.

Автор проєкту надає усю інформацію про продукт чи ідею, ставить кінцеву дату та необхідну суму. Гроші виплачуються лише у тому випадку, якщо за вказаний час зібрано понад 50% від зазначеної суми. Сама платформа забирає 10% комісії.

Протягом збору грошей необхідно щодня спілкуватись з аудиторією, розповідати про проєкт. Сама платформа надає практичні поради для залучення інвесторів.

Подавати проєкти можуть ФОП або юридичні особи (також можна звернутись до партнерської організації). Однак не можуть подавати проєкти громадські організації, благодійні фонди, комунальні підприємства й установи. ФОПам необхідно врахувати податки (19,5% від зібраної суми).

Подати заяву на участь можна за посиланням. Вона буде розглянута протягом 10 днів. Якщо все гаразд – Спільнокошт підписує договір і погоджує бюджет проєкту.

Startera

Платформа дає змогу збирати кошти на соціальні, технологічні проєкти  та громадські ініціативи.

Автор проєкту надає усю інформацію про свій проєкт, ставить кінцеву дату та необхідну суму. Якщо не зібрати всю суму за вказаний термін – гроші повертаються до інвесторів.

Водночас якщо зібрана сума перевищує 50%, можна скористатись системою “гнучкого фінансування”. Тобто забрати зібрані кошти незалежно від того, чи вже є вся сума. Але обрати її можна лише вручну в особистому кабінеті та виключно за 5 днів до закінчення терміну збору.

Комісія сервісу – 7%. Також залучені кошти можуть бути перераховані автору лише за умови підписання Угоди про надання гранту та інших документів.

Умови щодо наявності ФОП чи зареєстрованої юридичної особи відсутні.

Подати заяву на участь можна за посиланням. Вона розглядатиметься близько 7 днів. У разі погодження підписати договір та розмістити публікацію на сайті.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: