Отримати фінансування для своїх творчих ідей і розширити аудиторію користувачів можна за допомогою платформи Kickstarter.
Kickstarter – це американська краудфандингова платформа для збору коштів на свій проєкт. Людина презентує його, а інші у відповідь надають фінансову підтримку. За це спонсори отримують бонуси від автора. Якщо цільову суму не зібрано за вказаний термін – гроші повертаються до спонсорів.
Збирати можна на будь-що: від видачі книги до відкриття бізнесу. Заборонені лише ліки, зброя, її муляж, алкоголь тощо. Водночас на практиці найбільш популярними є збори саме на технологічні продукти.
Далі розглянемо детальніше, як працює платформа Kickstarter і як залучити інвестиції до свого проєкту.
Як працює Kickstarter
Для запуску свого проєкту необхідно зареєструватись на платформі, опублікувати ідею, зазначивши необхідну суму та час збору.
Важливо тверезо оцінювати ці пункти, тому що якщо мета збору не досягнута за зазначений час (наприклад, 90 днів), то гроші будуть повернуті усім, хто скидав їх. Навіть якщо до кінцевої суми не вистачило кілька доларів.
У разі збору всієї суми – її можна вивести. Kickstarter бере комісію 5% від суми, також необхідно зважати на комісію платіжної системи.
Також потрібно максимально детально описати мету, особливості тощо свого проєкту і додати фото свого продукту. Окрім цього, слід зазначити термін виконання проєкту. Оскільки після збору грошей комунікація зі спонсорами не закінчується – вони очікують побачити кінцевий результат.
Загалом варто взаємодіяти з інвесторами на Kickstarter: ділитись новинами про проєкт, надавати їм знижки чи подарунки тощо. Усе, аби зацікавити людей вкласти в ідею гроші.
Безпосередньо під час збору коштів необхідно працювати над популяризацією свого проєкту. Наприклад, поширювати його у соцмережах, через ЗМІ чи блогерів, на івентах тощо.
Хто може збирати гроші на Kickstarter
Запустити проєкт на Kickstarter може як фізична, так і юридична особа.
Однак з України можна зареєструватись лише як фізична особа. Юридичним особам необхідно зареєструватись у США, Великобританії, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Нідерландів, Швеції, Данії, Норвегії, Ірландії, Німеччині, Франції, Іспанії, Італії, Австрії, Бельгії, Люксембургу або Швейцарії.
Що буде, якщо не вдасться завершити проєкт
Якщо виконання проєкту потребує більше часу або ресурсів, чи його зовсім не вдалось реалізувати, необхідно повідомити про це спонсорів. Можна пояснити, що кошти були використані належним чином, але цього виявилось недостатньо або виникли інші труднощі. Також можна повернути гроші, які залишились.
Безпосередньо Kickstarter не несе відповідальності за використання коштів і розв’язання будь-яких суперечок. Однак умови платформи зобов’язують авторів використовувати їх за призначенням. Тому у разі неналежного використання грошей чи обману спонсори мають право подати судовий позов.
Приклади успішних українських проєктів на Kickstarter
Проєкт Gelius. Ukrainian power bank with unique value з виготовлення павербанків зібрав на Kickstarter $7530 із запланованих $5000. Особливістю цього продукту є гуманітарний підтекст: за кожне успішне замовлення автори відправляли павербанк у благодійний фонд на підтримку українців. Також на пристроях друкувались нікнейми інвесторів.
Проєкт Cafe Owner Simulator (гра-симулятор ресторанного бізнесу для ПК) зібрав €10869.
Проєкт Time for Machine. Campaign for Ukraine зі створення металевих 3D-пазлів залучив $15985.
Український проєкт EnjoyTheWood зібрав понад $530 тисяч на виготовлення 3D-карт світу з дерева. Перед цим вони також двічі збирали кошти на платформі та змогли залучити $50 тисяч та $100 тисяч на виготовлення карт.
Проєкт Anchor of your style – ONLY MEN bracelet by Verge зібрав $60 тисяч на виготовлення оригінальних браслетів зі шкіри канату чи латуні із кріпленням у вигляді якоря.
Проєкт Verum з виготовлення навушників з унікальною технологією відтворення звуку зібрав на Kickstarter $185 тисяч.
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Читайте також: