fbpx
КОШТ

Розмір допомоги на тверде паливо збільшено: кому і на скільки

На опалювальний сезон 2023-2024 збільшили розмір компенсації та нормативи споживання енергії на опалення житлового приміщення. Допомогу надає Мінсоцполітики спільно з УВКБ ООН, яке фінансуватиме частину цих виплат. Далі розповідаємо про оновлені суми та умови отримання грошової підтримки.

Відтепер максимальна сума компенсації на придбання дров та вугілля для однієї сім’ї становитиме 16234 грн на рік замість 6973 грн, які надавалися раніше. Відповідно до збільшеного розміру виплати, нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023-2024 також стали вищими. Відтак, максимально уряд може покрити:

• пільг на вугілля – 1,87 т; на дрова – 6,22 т;

• субсидії на вугілля – 2,23 т; на дрова – 7,41 т.

Хто може отримати субсидію на придбання дров та вугілля

Отримати допомогу можуть громадяни, які отримують житлово-комунальні субсидії та пільги на ці види палива. Сума виплати розраховується в індивідуальному порядку для кожної сім’ї залежно від її доходів. Чим менші доходи, тим більшу частину витрат покриє держава.

Однак виплату не нарахують особам, які вже отримали від міжнародних гуманітарних організацій на придбання твердого палива на 2023-2024 опалювальний сезон грошову допомогу у розмірі не меншу за державну, тобто 16234 грн.

Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Кому не надають субсидію на придбання дров та вугілля

Виплата не передбачена для наступних осіб:

  • площа будинку перевищує 230 кв. м, а квартири – 130 кв. м (крім випадків, коли йдеться про дитячі будинки сімейного типу, багатодітні сім’ї тощо);
  • хтось із членів родини на 1 число дати оформлення субсидії володіє транспортним засобом, молодшим за 5 років, або кількома транспортами, віком до 15 років (окрім мопедів і причепів);
  • серед членів домоволодіння є повнолітні, які не мають доходів, не сплачують Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), виїхали за кордон більш ніж на 60 днів тощо;
  • хтось із членів родини за останній рік до дати оформлення субсидії зробив покупку більш ніж на 51 тис. грн;
  • є заборгованість за комуналку;
  • не повернули надмірно нараховану субсидію;
  • громадянам, які не платять аліментів або заборгували за іншими виконавчими провадженнями;
  • у разі переїзду в інше житло або місцевість, чи смерті одинокої особи;
  • члени родини мають депозит на більш ніж 100 тис. грн або володіють дорогоцінними металами на суму більш ніж 50 тис. грн.

Як отримати субсидію на придбання дров та вугілля

Для оформлення допомоги необхідно звернутися до Пенсійного фонду (ПФУ). Зробити це можна онлайн через портал фонду або безпосередньо в підрозділах ПФУ.

Особа має подати такі документи:

  • заяву на призначення субсидії для закупівлі дров чи вугілля;
  • довідку про наявність в оселі пічного опалення чи використання твердого палива;
  • декларацію про доходи.

Перерахунок розміру вже призначених виплат у поточному році буде автоматичним. Однак необхідно надати згоду Пенсійному фонду на передачу даних міжнародним партнерам, які покриватимуть частину грошової компенсації. Зробити це можна наступними способами:

Жителі Донецької, Харківської, Сумської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської та Чернігівської областей можуть отримати дрова безкоштовно.

Нагадаємо, що деревину можна швидко придбати через державний магазин “єДрова”, у якому є можливість обрати постачальника, вид та кількість деревини онлайн.


Читайте також:

Поділитися новиною: