Правила тонування авто в Україні: що передбачає законодавство
Розповідаємо про види тонування авто в Україні та за кордоном, а також про штрафи за порушення правил тонування для авто.
Розповідаємо про дозволені види тонування авто в Україні, а також про штрафи за порушення правил тонування для авто.
Тонування вікон – це процес нанесення тонкої ламінарної плівки на скло автомобіля для його затемнення. Така плівка може бути різних кольорів, але не дзеркальне, і не має спотворювати сприйняття білого, жовтого, червоного, зеленого і блакитного кольорів.
Українське законодавство регулює тонування авто за допомогою Правил дорожнього руху та Держстандарту 5727-88.
За правилами, допустима норма тонування в Україні для лобового скла авто не менше 75% світло пропускання, для бічного скла не менш ніж 70% світло пропускання, для заднього скла – обмежень не передбачено. Скло зі світло пропускною здатністю менш ніж 70% додатково маркується відповідним знаком. Його можна побачити безпосередньо на тонуванні в кутку скла.
Існує альтернативне тонування авто за допомогою прозорої кольорової плівки на верхній частині вітрового скла автомобілів. Ці плівки потрібні для захисту від сонячного проміння і не обмежують оглядовість. Їхня ширина не має перевищувати 10% висоти скла.
Іншою популярною послугою серед українських водіїв є “Євро тонування”. Воно дозволяє затемнення задніх бічних скел і півсфери без обмежень світло пропускної здатності. Передні бічні скла й лобове скло не тонуються зовсім або обклеюються прозорою атермальною плівкою зі ступенем світло проникнення не менше 80%.
Які штрафи передбачені в Україні за неправильне тонування
Відповідальність за неправильне тонування авто не прописана окремим пунктом у Кодексі про адміністративні правопорушення. Вона внесена до загального пункту про порушення технічної експлуатації транспортних засобів у ПДР.
За тоноване скло, що пропускає менше ніж 75% світла для лобового скла та менше ніж 70% для бічного, можуть на перший раз оштрафувати на 340 грн. За повторне порушення протягом року водія можуть позбавити права керування автомобілем на строк від 3 до 6 місяців.
Що стосується дзеркального тонування скла, в Україні воно взагалі заборонене. Розмір штрафу становить 340 грн за перше порушення, за повторне порушення доведеться сплатити 8500 грн. За повторне порушення водіїв можуть позбавити права керувати автомобілем на строк до 1 року. Тимчасове водійське посвідчення взагалі вилучається. Крім цього, можливе вилучення транспортного засобу до усунення невідповідності.
Який існує європейський стандарт тонування вікон
Правила тонування авто в Європі можуть відрізнятися залежно від країни, але загальні вимоги такі:
- Можна затемнювати задні бічні скла та півсфери. Світло пропускна здатність при цьому не регламентується.
- Передні бічні скла і лобове скло тонувати заборонено, втім їх можна обклеїти прозорою атермальною плівкою зі ступенем світло проникнення не менше 80%.
- Як і в Україні, забороняється використовувати дзеркальну плівку.
Усі норми регулюються правилом № 43 ЄЕК ООН “Скло безпечне для наземного транспорту”, яке встановлює вимоги до світлопропускання скла та кольорових плівок.
Перевірка світло пропускної здатності має здійснюватися спеціальним приладом “Тауметром”, який підлягає щорічній сертифікації. Однак таких приладів немає в офіційному переліку Міністерства внутрішніх справ.
Для подорожей за кордон на авто, чимало українських сервісів пропонують “Євро тонування” про яке ми писали на початку тексту.
Читайте також:
Comments are closed.