fbpx
КОШТ

Температура, багаж та постіль: ключові правила поїздок з Укрзалізницею

Якою повинна бути температура у вагоні?  Що робити якщо забув речі у потязі? Що буде, якщо сісти не у свій поїзд? Далі у тексті даємо відповідь на ці та інші популярні питання пасажирів Укрзалізниці.

Правила перевезення ручної поклажі

До ручної поклажі належать предмети і речі, які легко переносяться і за своїми розмірами вільно розміщуються у вагонах на місцях, що призначені для розміщення ручної поклажі. 

Пасажир має право перевозити ручну поклажу в усіх категоріях вагонів та поїздів загальною вагою до 50 кг. Ручна поклажа до 36 кг включно перевозиться безкоштовно, однак, її розмір не повинен перевищувати 200 см за сумою трьох вимірів. Перевищення поклажі до 14 кг (не більше 50 кг) оплачується за тарифом перевезення багажу. 

Ручна поклажа, загальна вага якої перевищує 50 кг, до перевезення у пасажирських вагонах не допускається.


Читайте за лінком детально про правила перевезення велосипедів у вагонах Укрзалізниці.


Якою має бути температура у вагонах?

Температура у вагоні регулюється відповідно до залізничних та санітарних норм. Вагони повинні опалюватися, якщо температура повітря сягає +10 градусів і нижче.

Взимку температура повітря у вагонах підтримується на рівні 18-22 градуси тепла. Влітку – 22-26 градусів тепла. Водночас, така температура влітку нормується лише у вагонах, що обладнані кондиціонером. Під час покупки квитків на сайті Укрзалізниці, вагони без кондиціонерів мають відповідну позначку на сторінці вибору місця, поруч з типом вагону. Також, пасажири можуть уточнити про наявність кондиціонера під час купівлі квитка в касі вокзалу. 

Вагони Укрзалізниці з кондиціонерами.
Вагони з/без системи кондиціювання у потязі Дніпро-Львів

Якщо під час поїздки температура не відповідає нормі, пасажири мають право звернутися до провідника чи начальника поїзда. Вони, в свою чергу, мають усунути проблему або пересадити пасажирів до іншого вагону. Це стосується і ситуації, коли, наприклад, не зачиняється вікно і пасажира може продути. Якщо провідник і начальник вокзалу не вирішили проблему, пасажири можуть зателефонувати на гарячу лінію УЗ за номером 0 800 503 111,  або написати у чат-боти –  (Viber, Telegram, Messenger, Apple Messages).

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися

За що пасажира можуть висадити з поїзда?

Рішення про висадку пасажира з вагону або не допуск до поїздки приймає провідник або начальник поїзда. Також, висадити з поїзда може і воєнізована охорона, яку запроваджують у потягах Укрзалізниці.

Висадити з поїзда можуть у наступних випадках:

  • якщо пасажир перебуває у явно вираженому нетверезому стані та заважає іншим пасажирам. У такому випадку на квиток ставиться позначка: “відмовлено в перевезенні на підставі 8.38 Правил”, а пасажир повинен залишити поїзд на найближчій станції. Відмова в посадці або висадка такого пасажира здійснюється провідником (стюардом) вагона, воєнізованою охороною, начальником поїзда або посадовими особами, які виконують службові обов’язки, а у разі вияву непокори – поліцейськими;
  • якщо пасажир перебуває у стані захворювання і потребує медичної допомоги. У такому випадку пасажира видаляють з поїзда за участю медперсоналу. Якщо пасажир в несвідомому стані, то його речі з документами передають начальнику вокзалу;
  • якщо у пасажира виявили заборонені для перевезення предмети та речовини. Відмова у посадці і висадка у такому випадку також здійснюється провідником, начальником поїзда чи воєнізованою охороною.

Що робити, якщо пасажир забув речі у вагоні чи на вокзалі?

Якщо пасажир забув свої речі у вагоні потяга, він повинен звернутися до начальника тієї станції (вокзалу), на якій вийшов, і написати заяву. Пасажир має в заяві вказати номер вагона і місце, які він займав, описати забуті речі та зазначити найближчу станцію, на яку бажає їх перевезти. 

Про забуті чи загублені речі пасажири можуть повідомити також в контактний центр Укрзалізниці за номером телефона 0 800 50 31 11.

Також, можна подати онлайн-заяву на сайті Укрзалізниці. У заяві потрібно вказати контактні дані, дату та приблизний час втрати, опис та орієнтовне фото предмета. Далі потрібно обрати місце втрати предмета – вокзал або потяг та вказати назву станції, чи номер потяга і вагону.

Чи можна сісти в потяг на іншій станції?

Якщо пасажир придбав квиток від однієї станції, а здійснив посадку на іншій (за маршрутом поїзда), то він має право зайняти своє місце, вказане у квитку. Наприклад, якщо пасажир придбав квиток зі станції Знам’янка на потяг Львів-Дніпро, то він має право сісти у поїзд на станції Олександрія, яка знаходиться за маршрутом поїзда.

Що робити, якщо сів не у свій потяг?

У випадку, якщо пасажир сів не у той поїзд, який вказаний у проїзному документі,  він повинен покинути його на найближчій станції. Водночас, начальник поїзда складе акт, який дає право повернутися на станцію відправлення поїзда безкоштовно. Наприклад, пасажиру можуть надати безкоштовне місце у найближчому поїзді, що курсуватиме до станції відправлення.

Чи може пасажир попросити замінити постіль?

Постільна білизна має видаватися у герметичних пакетах. Якщо пакет надірваний, пасажир маєте право попросити замінити його на герметичний.

Якщо постіль погано випрана (має плями або волога), пасажир має право вимагати у провідника замінити її на інший комплект.


Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино

Читайте також:

Поділитися новиною: