fbpx
КОШТ

Подорож з тваринами у літаку: правила та умови

Чи всі авіакомпанії дозволяють подорожувати з тваринами та борту та які умови цієї послуги – далі у тексті.

Умови подорожей з тваринами в літаку

Авіакомпанії дозволяють подорожувати з собакою або котом на борту, але за певних умов. Про перевезення тварини повідомляється під час бронювання квитка або за телефоном за 24 години до вильоту. Пасажир також повинен заплатити додаткову плату, яка залежить від ваги та розміру тварини.

Перевозити собаку або кота необхідно в спеціальній клітці. Вага клітки також впливає на ціну транспортування. Клітка повинна бути достатніх розмірів, щоб тварина могла стояти, повертатися і лежати в природному положенні. 

У пасажирському салоні дозволяється перевозити тварину, але за умови, що її вага разом з кліткою не перевищує 8 кг. Тварини більшого розміру розміщуються в спеціальній клітці вантажного відсіку.

Документи, необхідні для подорожі з твариною

Подорожуючи з домашнім улюбленцем, необхідно взяти з собою:

 • поточний запис щеплень
 • довідку від ветеринара
 • паспорт тварини відповідно до прийнятого в Європейському Союзі стандарту.
 • імплантований мікрочіп

Детальніше про перелік необхідних документів та їх оформлення – у матеріалі за лінком нижче.


Виїзд за кордон із собакою чи котом: документи для перевезення


Правила перевезення тварин на прикладі деяких авіакомпаній

Нижче наведемо детальний приклад умов подорожей з тваринами на борту деяких популярних авіакомпаній.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися

Перевезення тварин у літаках лоукостерів Wizz Air, Ryanair, easyJet

Бюджетні авіакомпанії (Wizz Air, Ryanair, easyJet) не дозволяють брати у літаки тварин, за винятком собак-поводирів, які супроводжують сліпих та глухих пасажирів.

Cобаки-поводирі розміщуються на борту безкоштовно для пасажирів з обмеженими можливостями на рейсах, які виконуються в межах Європейського Союзу та вилітають із території Європейського Союзу до країн за його межами. На кожен рейс допускається лише одна собака, яка не займає пасажирське місце.

Якщо пасажир подорожує із собакою-поводирем, він повинен повідомити про це під час бронювання, а також звернутися до кол-центру служби спеціальної допомоги або надіслати електронного листа на адресу служби спеціальної допомоги. Не пізніше ніж за 48 годин до вильоту за розкладом потрібно надати такі документи:

 • свідоцтво про те, що собака є сертифікованою собакою-поводирем;
 • усі відповідні документи, що вимагаються в країнах вильоту та прибуття.

Подорожі з тваринами у літаках LOT Polish Airlines

LOT дозволяє перевозити собаку, кота або тхора як пасажирський багаж в салоні (за умови, що вага не перевищує 8 кг),  в багажному відсіку, або як вантаж. Для собак-поводирів немає обмежень по вазі, і контейнер не потрібен. Собака повинна бути на повідку та в наморднику.

Про перевезення тварини необхідно повідомити як мінімум за 48 годин до вильоту під час бронювання пасажира. Оплата здійснюється в офісах бронювання та продажу LOT, а також у агентів.

Процедура реєстрації домашніх тварин займає більше часу, тому прибути в аеропорт потрібно щонайменше за 3 години до вильоту.

LOT приймає такі розміри контейнерів: для Boeing 787 і 737: 55/40/20 см, а для літаків DH4, E70, E75, E95: 45/30/20 см.

Контейнер, в якому буде перевозитися тварина, повинен бути:

 • достатньо великим, щоб тварина могла вільно переміщатися і могла стояти, повертатися і лежати в ньому, 
 • чистим, щільним і добре закритим, а його основа зсередини вкрита усотувальним матеріалом, 
 • укомплектований ємністю з водою і їжею, 
 • вентильованим як мінімум з трьох сторін, 
 • виготовлений зі скловолокна, металу, жорсткого пластика, масиву дерева або фанери, без прикріплених кілець (якщо є, їх необхідно зняти під час реєстрації). 

Якщо тварина подорожує в багажному відсіку, температура буде відповідно відрегульована.

Подорожі з тваринами у літаках компанії Lufthansa

Авіакомпанія Lufthansa дозволяє перевозити на борту літака невелику собаку чи кішку, якщо вага тварини разом із контейнером, у якому вона перевозиться, не перевищує 8 кілограмів. Розміри такої ємності не можуть перевищувати 55 х 40 х 23 см. 

Тварини, які не можуть перевозитися на борту літака, перевозяться авіакомпанією Lufthansa в спеціальних контейнерах в кондиціонованих багажних відділеннях літака. 

Пасажири також можуть використовувати власні транспортні контейнери для перевезення тварин, якщо вони відповідають правилам IATA. Контейнер повинен бути великим, щоб тварина могла вільно пересуватися і стояти на прямих ногах. Дверцята повинні щільно зачинятися, а внутрішня поверхня контейнера має бути гладенькою. На всіх чотирьох стінках контейнера мають бути вентиляційні отвори. Вентиляційні отвори повинні бути невеликого розміру або закриті гратами, щоб частини тіла тварини не випирали з них.

Температура у багажному відсіку буде відрегульована, якщо там подорожуватиме тварина.

Собаки-поводирі, які супроводжують сліпих і глухих, а також інші собаки, необхідні пасажиру під час подорожі, перевозяться на рейсах Lufthansa безкоштовно та можуть подорожувати в салоні.


Читайте також:

Поділитися новиною: