fbpx
КОШТ

Рейтинг надійності банків станом на осінь 2022 року

До найнадійніших банків, які обслуговують фізичних осіб, увійшли Укрсиббанк, Райффайзен банк Аваль, Ідея банк, Кредобанк, OTP Банк, ПриватБанк та Ощадбанк.

Cистема оцінки фінансової надійності банку – FinScore – базується на 25 індикаторах і розраховується аналітичним відділом “YouControl”. Серед показників нормативи НБУ та фінансові коефіцієнти, котрі комплексно відображають стан ліквідності, достатності капіталу, рентабельності, кредитних, інвестиційних та валютних ризиків банку.

Водночас, розробники рейтингу зазначають, що його метою є експрес-аналіз фінансового стану банку, відштовхуючись від результатів якого користувачі можуть швидко прийняти рішення про необхідність подальшого поглибленого дослідження. Кінцеве рішення щодо фінансової надійності банку повинне прийматися користувачами з урахуванням інших, у тому числі якісних факторів та додаткових джерел інформації.

FinScore А присвоюється банку з огляду на краще поєднання індикаторів стійкості, серед яких офіційні нормативи НБУ та розрахункові показники ліквідності, ефективності, адекватності капіталу, зовнішнього фондування та інші. Тобто для банків з цим рейтингом ймовірність настання негативних фінансових наслідків є мінімальною. Натомість літери B, C і D є сигналами для уваги.

Назва банкуОцінка
ПРИВАТБАНК
УкрСиббанкA
Райффайзен БанкA
Ідея Банк
ОЩАДБАНК
КРЕДОБАНК
ОТП БАНК
КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНКB
А – БАНКB
УКРГАЗБАНКB
УНІВЕРСАЛ БАНК / MonobankB
АЙБОКС БАНКB
ПІРЕУС БАНК МB
УкрексімбанкB
ПРАВЕКС БАНКB
КОНКОРДB
ПУМБB
БАНК ВОСТОКB
Акціонерний банк ПівденнийB
БАНК КРЕДИТ ДНІПРО
ТАСКОМБАНК
МТБ БАНК
Полтава-банк
АКОРДБАНК
Львів
МІБ
БАНК АВАНГАРД
КІБ
РАДАБАНК
БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ
АЛЬФА-БАНК (Сенс Банк)
ГЛОБУС
БАНК АЛЬЯНС
КЛІРИНГОВИЙ ДІМD
ІНДУСТРІАЛБАНКD

Читайте також:

Поділитися новиною: