fbpx
КОШТ

Як отримати дозвіл на зброю онлайн: Єдиний реєстр зброї

З 23 червня в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї. Тож далі розповідаємо, які послуги пропонує реєстр зброї та як отримати дозвіл на зброю онлайн.

Єдиний реєстр вогнепальної зброї дозволяє контролювати обіг зброї в Україні, а також автоматизувати процес отримання дозволу на володіння зброєю. Для звичайних громадян реєстр пропонує наступні послуги:

  1. Навчання – облік установ, що навчають володіння зброєю, та реєстрація фізосіб, які закінчили навчання.
  2. Ведення обліку зброї – користування, носіння, застосування, вилучення, здійснення заходів із розшуку, облік викраденої та втраченої зброї тощо.
  3. Упорядкування дозволів – видавання дозволу, переоформлення та анулювання, ведення облікових та контрольно-наглядових справ.
  4. Зміна власника – торгівля, придбання, передавання, спадкування, дарування тощо.
  5. Ремонт – вихолощення, нейтралізація, макетування тощо.

Детальніше про можливості та функції Єдиного реєстру вогнепальної зброї читайте за посиланням.

Як отримати дозвіл на зброю онлайн

Як отримати дозвіл на зброю онлайн

Дозвіл на зброю складається із двох чинників – дозвіл на придбання зброї та дозвіл на зберігання і носіння зброї. 

Раніше дозвіл на зброю можна було отримати лише офлайн. Із запровадженням Єдиного реєстру вогнепальної зброї, отримання дозволу на зброю автоматизувалося й стало доступним онлайн.

Для отримання дозволу на володіння зброєю онлайн потрібно авторизуватися на порталі МВС “Єдине вікно громадянина” за допомогою застосунку “Дія” або електронного цифрового підпису. Отримати електронний цифровий підпис (ЕКП) можна за допомогою “Приватбанк”, або в застосунку “Дія”.

Єдиний реєстр зброї в Україні

Після авторизації на порталі потрібно обрати послугу “Подання заяви про надання дозволу на придбання вогнепальної мисливської зброї, основних частин зброї, пневматичної, холодної, вихолощеної зброї”.

Перед заповненням заяви на придбання зброї необхідно заповнити всі дані в особистому кабінеті, зокрема:

  • ПІБ, дата народження, стать та громадянство;
  • країна, область, район та населений пункт народження;
  • країна, область, район та населений пункт реєстрації;
  • номер телефону та електронна пошта;
  • паспортні дані.

Зверніть увагу, через “Єдине вікно громадянина” можна лише подати заяву на дозвіл на зброю, копії документів потрібно надіслати поштою або ж віднести до територіального відділення Національної поліції України. 

Для отримання дозволу на купівлю зброї знадобляться:

  • заява щодо видачі дозволу на придбання зброї на ім’я керівника органу поліції за місцем проживання (заповнюється онлайн);
  • заповнена картка-заява (заповнюється онлайн);
  • медична довідка форма 127/о;
  • довідка про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їхнього застосування (надається як приватними, так і державними центрами для навчання);
  • квитанція про оплату послуги отримання дозволу на купівлю зброї (вартість 46 грн), а також сплачена вартість надсилання документів (за тарифами перевізника);
  • копії 1, 2 та 11 сторінок паспорта громадянина України (для осіб, які мають ID-паспорт, – копії паспорта та витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання).

Дозвіл на придбання зброї оформлюється після всіх, встановлених законом, перевірок поліції. Термін оформлення документа та проведення перевірок не має перевищувати 1 місяць.

Читай КОШТ  в Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

З дозволом на придбання можна звернутися до збройового магазину та обрати потрібний вид зброї. Після придбання зброї потрібно отримати спеціальний дозвіл на зброю та на її використання. Для цього знадобиться наступний пакет документів: 

  • заява щодо видачі дозволу на зберігання та носіння зброї на ім’я керівника органу поліції або звернення до збройового магазину;
  • дві фотокартки розміром 3 х 4 см;
  • дублікат дозволу з відміткою магазину про продаж зброї;
  • квитанція про сплату адміністративної послуги (вартість 56 грн);
  • договір страхування;
  • довідка про здійснення експериментального відстрілу зброї (надається магазином).

Після розгляду документів (до 15 днів), Національна поліція видає дозвіл на зброю – зберігання та носіння зброї. Він може бути лише електронним, а не книжечкою.

Втім, оформлювати дозвіл не обов’язково через “Єдине вікно громадянина” або ж у відділення Національної поліції, замість вас це може зробити збройовий магазин. Для цього потрібно зробити наступне:

  • написати особисте звернення до магазину (зразок видається безпосередньо в магазині);
  • надати пакет необхідних документів, зазначений вище;
  • дочекатися опрацювання заяви.

Після успішного опрацювання заяви на пошту та в особистий кабінет “Єдине вікно громадянина” надійде повідомлення про отримання дозволу на володіння та зберігання зброї.

Отримати дозвіл на зброю онлайн

Як перевірити надання дозволу на володіння зброєю

Перевірити отримання дозволу на володіння зброєю також можна через “Єдиний реєстр зброї”. Оберіть зі списку послуг на головному екрані “Отримання витягу з Єдиного реєстру зброї”. Оберіть тип дозволу на зброю та його номер для пошуку інформації.

Єдиний реєстр зброї

Які закони регулюють отримання дозволу на зброю в Україні

Механізм отримання та зберігання зброї в Україні регулюється наказом МВС за №622 та наказом МВС за №379-дск. Із початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, МВС спростило порядок отримання зброї на період воєнного стану та на 10 днів після його закінчення/скасування. Однак спрощена процедура застосовується винятково до мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї.

Мисливська вогнепальна зброя може бути:

  • довгоствольною нарізною;
  • довгоствольною гладкоствольною;
  • довгоствольна комбінованою.

Дозвіл на придбання мисливської гладкоствольної зброї можливо отримати лише з 21 року, а на придбання мисливської нарізної зброї – з 25 років.

Однак отримати дозвіл на придбання холодної, вихолощеної, пневматичної зброї, а також дозвіл на придбання та зберігання (носіння) газових пістолетів можна і з 18 років. Детальніше про види зброї, які не потребують отримання дозволу, читайте за посиланням.

Хто не може отримати дозвіл на зброю в Україні

Органи поліції не мають права видавати дозволі на зброю (придбання, зберігання та носіння) у таких випадках:

  • отримувач зброї є неповнолітнім або його вік не відповідає вимогам для отримання того чи того виду озброєння;
  • отримувач є недієздатним або обмежено дієздатним;
  • отримувач має медичні протипоказання для використання зброї, як-от проблеми з наркотиками, психічні захворювання, тяжкий цукровий діабет, астено-невротичний синдром, перенесені хвороби нервової системи, істерія, параліч, порушення координації рухів, вестибулярного апарату, поганий зір (нижче 0,08 на найкращому оці – проте дозволена корекція за допомогою лінз або окулярів);
  •  отримувач двічі й більше разів порушував громадський порядок, зловживає спиртним, вчиняв домашнє насильство (задокументоване);
  • отримувач має непогашену або не зняту в установленому порядку судимість;
  • відсутність в отримувача права, визначеного актами законодавства, на придбання, зберігання і носіння зброї.

Читайте також:

Поділитися новиною: